موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱

مدت زمان طلاق توافقی چقدر است؟

یکی از سوالات متداول مخاطبان محترم سایت در خصوص مدت زمان طلاق توافقی می باشد که بیشتر در تبلیغات خودنمایی می کند و با واقعیت تطابق ندارد.

طلاق توافقی عبارت است از طلاقی که در آن زوجین در مورد شرایط طلاق، حقوق مالی و حضانت فرزندان به توافق رسیده اند و با هم دادخواست طلاق توافقی را مطرح می نمایند. در مورد طلاق توافقی مدت معینی وجود ندارد و رسیدگی با این دعوی در شهرها و مجتمع های قضایی مختلف متفاوت است. شما می توانید با پرس و جو از وکلای شهری که در آن ساکنی می باشید، مدت زمان لازم جهت طی شدن این پروسه را تخمین بزنید.

با توجه به اجباری شدن جلسات مشاوره پیش از طلاق توافقی، شما بایستی حداقل زمان لازم را ۴۵ روز در نظر بگیرید و پس از اتمام پنج جلسه مشاوره پیش از طلاق دادخواست شما به جریان افتاده و پس از رسیدگی حکم طلاق صادر می گردد.

لازم به ذکر است که برای جلسات مشاوره بایستی زوجین خود شخصاً حضور داشته باشند و مراکز مشاوره حضور افراد دیگر از جمله وکیل را نمیپذیرند. همچنین در برخی شعب محاکم خانواده رویه استعلام اصالت وکالت در طلاق در صورت وجود این وکالتنامه وجود دارد که می توانید خود شخصاً استعلام و نتیجه استعلام را به دفتر خانه و دادگاه ارجاع نمایند. موضوع مهم در خصوص جلسات مشاوره اینکه علیرغم وجود تبلیغات مبنی بر عدم حضور و یا طلاق توافقی به مدت یک هفته و همچنین الزام به گذشت 45 روز به هیچ عنوان میسر نمی باشد.

logo-samandehi