موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

اختلاف کارگر و کارفرما

با سلام و درود بر شما همراهان همیشگی

در مطلب پیش رو که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه می گردد، به شرح و بیان یکی از موضوعات مهم حقوقی تحت عنوان اختلاف کارگر و کارفرما خواهیم پرداخت. خوب میدانیم، کارگران از اقشار زحمتکش اما آسیب پذیر هر جامعه به حساب می آیند.

از این رو اداره کنندگان یک جامعه تلاش می کنند، مسائل و مشکلات بین کارگر و کارفرما را از طریق مقررات و قوانین خاص حل و فصل نمایند تا از این طریق معضلات کم تری در روابط کارگران و کارفرمایان بروز نماید.  در حقیقت، وضع قوانین خاص به منظور تنظیم روابط کارگر و کارفرما به نوعی  در راستای حمایت از حقوق کارگران محسوب می شود. در کشور ما نیز قانونگذار سعی نموده با وضع قانون خاص روابط حقوقی بین کارگر و کارفرما را از طریق مقررات قانون کار تنظیم نماید. به جهت اهمیت اختلاف کارگر و کارفرما در روابط ناشی از کار کوشش می کنیم، در این مطلب به صورت کوتاه و کاربردی شما را با مقررات مربوط به چگونگی حل اختلاف کارگر و کارفرما آشنا نماییم. امیدواریم این مطلب مورد مطالعه و استفاده شما واقع گردد.

مواردی که در خصوص اختلاف کارگر و کارفرما می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • منظور از اختلاف کارگر و کارفرما چیست؟
  • رفع اختلاف در روابط کارگر و کارفرما چگونه است؟
  • رسیدگی به کدام یک از اختلافات بین کارگر و کارفرما در صلاحیت مراجع قانون کار می باشد؟
  • مرجع بدوی به منظور رسیدگی به اختلافات کارگر و کارفرما کدام است؟
  • مرجع تجدیدنظر به منظور رسیدگی به اختلافات کارگر و کارفرما کدام است؟
  • در اختلافات مربوط به کارگر و کارفرما وکیل خود را چگونه انتخاب نماییم؟

با وجود تخصصی بودن موضوعات بهتر است قبل از هر اقدامی با متخصصین آن حوزه مشاوره اخذ نمایید از اینرو موسسه حقوقی دادآوران نستوه آماده ارائه خدمات حقوقی به شما عزیزان می باشد.

بیشتر بدانید: درخواست صدور اجرائیه در مورد رای هیات حل اختلاف کارگر و کارفرما

در ابتدای این نوشتار می باید بدانید، روابط بین کارگر و کارفرما تابع قوانین و مقررات قانون کار مصوب ۱۳۶۹ می باشد. ماده یک قانون مزبور می گوید: (کلیه کارفرمایان کارگران کارگاه ها، موسسات تولیدی، صنعتی، خدماتی و کشاورزی مکلف به تبعیت از این قانون می باشند). پس همان طور که ملاحظه می گردد؛ کلیه روابط و اختلافات ناشی از کار بین کارگر و کارفرما تابع قوانین و مقررات قانون کار خواهد بود.

بیشتر بدانید:

اگر کارگری جز سهامداران شرکت نیز باشد، آیا رسیدگی به اختلافات او و کارفرما در صلاحیت اداره کار است؟

برخی از اختلافات بین کارگر و کارفرما کدام است؟

اختلافاتی نظیر عدم پرداخت دستمزد کارگر توسط کارفرما، عدم پرداخت سایر حقوق کارگر نظیر حق بیمه، سنوات، عیدی از سوی کارفرما، اخراج کارگر بدون علت موجه از کارگاه یا واحد تولیدی، عدم رعایت قرارداد کار از سوی کارگر و سایر موارد ... در این مطلب سعی داریم به بررسی اختلافات مربوط به کارگر و کارفرما بپردازیم.

بیشتر بدانید: آیا بدون قرارداد می توان به اداره کار مراجعه نمود؟

کدام یک از اختلافات بین کارگر و کارفرما تابع قوانین و صلاحیت مراجع حل و فصل اختلافات پیش بینی شده در قانون کار می باشد؟

بر اساس مقررات ماده ۱۵۷ قانون کار هرگونه اختلاف فردی بین کارفرما و کارگر که ناشی از روابط کاری آنها باشد تابع مقررات قانون کار و حل و فصل آن نیز از طریق مراجع حل اختلاف پیش بینی شده در قانون مزبور به عمل خواهد آمد. به تعبیر ساده، در صورتی که بین کارفرما و کارگر در خصوص روابط ناشی از کار اختلافی بروز نماید، حل و فصل چنین اختلافاتی در صلاحیت دادگاههای عمومی حقوقی نخواهد بود، و طرفین می باید اختلاف خود را از طریق ساز و کارهای پیش بینی شده در قانون کار حل و فصل نمایند. در ادامه در خصوص این موضوع بیشتر صحبت خواهیم کرد.

بیشتر بدانید: اخراج کارگر توسط کارفرما

حل و فصل اختلافات مربوط به کارفرما و کارگر از طریق کدام مراجع انجام می شود؟ 

به تعبیر دیگر مرجع صالح به منظور رسیدگی به اختلافات کارگران و کارفرمایان کدام است؟

به منظور دستیابی به پاسخ این پرسش باید به متن ماده ۱۵۷ قانون کار مصوب ۱۳۶۹ مراجعه نماییم‌. ساز و کار پیش‌بینی شده در این ماده به منظور حل و فصل اختلاف کارفرما و کارگر ر به شرح زیر می باشد:

در صورت بروز هرگونه اختلاف بین کارگر و کارفرما که ناشی از روابط کار باشد، در وهله اول اختلاف از طریق شورای اسلامی مستقر در آن کارگاه یا واحد تولیدی  مصالحه و سازش  خواهد شد. در صورتی که شورای اسلامی مستقر در آن واحد نتواند بین کارگر و کارفرما صلح و سازش برقرار نماید،  یا این که اصلاً شورای اسلامی در آن واحد مستقر نباشد، موضوع از طریق انجمن صنفی کارگران و یا نماینده قانونی کارگران و کارفرمایان حل و فصل خواهد شد. در صورت عدم صلح و سازش از طریق انجمن صنفی موضوع در هیئت تشخیص و حل اختلاف رسیدگی می گردد.

پس دانستیم، اختلاف ابتدا به منظور صلح و سازش به شورای اسلامی مستقر در آن واحد ارجاع می شود. در صورتی که شورای اسلامی نتواند ایجاد صلح و سازش نماید، و یا اصلاً شورای اسلامی در آن واحد مستقر نباشد، موضوع به منظور صلح و سازش به انجمن صنفی ارجاع خواهد شد. در صورتی که انجمن صنفی نیز نتواند موضوع را به سازش خاتمه دهد، موضوع منظور رسیدگی به هیات تشخیص و حل اختلاف ارجاع می شود.

بیشتر بدانید: درخواست صدور اجرائیه در مورد هیئت حل اختلاف کارگر و کارفرما

منظور از هیات تشخیص و هیات حل اختلاف به منظور رسیدگی به اختلاف کارگر و کارفرما چیست؟

مرجع بدوی رسیدگی به اختلاف کارگر و کارفرما هیئت تشخیص است، این هیئت دارای سه عضو می باشد. یک نفر نماینده وزارت کار و امور اجتماعی، یک نفر نماینده کارگران و یک نفر نماینده کارفرمایان. رای صادره از سوی هیات تشخیص ظرف ۱۵ روز از تاریخ ابلاغ قابل اعتراض در هیئت حل اختلاف است. هیئت حل اختلاف مرجع تجدیدنظر از آرای صادره توسط هیات تشخیص است. هیئت حل اختلاف دارای ۹ عضو می باشد. سه نفر نماینده کارگران، سه نفر نماینده کارفرمایان، و سه نفر نماینده دولت (وزارت کار و امور اجتماعی). گفتنی است، آرای صادره توسط هیئت حل اختلاف قطعی و لازم الاجرا خواهد بود. البته آرای قطعی صادره توسط هیات حل اختلاف ظرف موعد قانونی قابل اعتراض از طریق دیوان عدالت اداری است.

اجرای آرای قطعی صادره توسط مراجع  قانون کار چگونه انجام می شود؟

اجرای آرای قطعی صادره توسط هیات تشخیص یا حل اختلاف از طریق اجرای احکام دادگستری صورت می‌گیرد. با این توضیح که شما می بایست، دادخواست خود به منظور اجرای رای قطعی صادره توسط مراجع مندرج در قانون کار را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تقدیم نمایید.

بیشتر بدانید: وکیل دیوان عدالت اداری

در پرونده‌های مربوط به اختلافات کارگر و کارفرما وکیل خود را چگونه انتخاب نماییم؟

 در پاسخ می گوییم: شما میتوانید کلیه امور حقوقی مربوط به پرونده های خود در حوزه حقوق کار را به وکلای مجرب و متخصص گروه وکلای نستوه  بسپارید. گروه وکلای نستوه آماده و مشتاق است، در کلیه امور حقوقی به عنوان وکیل یا مشاور در کنار شما باشد. برخی از خدمات حقوقی گروه وکلای نستوه به شرح آتی می باشد:

بررسی دقیق اسناد و مدارک و ارائه مشاوره تخصصی به شما، تنظیم دادخواست در کلیه امور حقوقی و دیوان عدالت اداری توسط وکیل متخصص، تنظیم شکواییه در کلیه امور کیفری توسط وکیل متخصص، تنظیم لوایح حقوقی و کیفری توسط وکیل متخصص، اخذ وکالت به منظور مطالعه پرونده و ارائه راهکار قانونی، تنظیم کلیه قراردادهای حقوقی و همراهی شما در جلسات انعقاد قرارداد توسط وکیل متخصص، قبول وکالت و دفاع از حقوق شما در کلیه مراجع قضایی و سایر مراجع قانونی

امیدواریم، این مطلب فوق که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه گردید، مورد مطالعه و استفاده شما واقع شده باشد شما می توانید، از طریق راه های ارتباطی معرفی شده‌ در این صفحه با موسسه حقوقی دادآوران نستوه تماس بگیرید.

logo-samandehi