موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

بهترین وکیل شمال تهران

با سلام و درود بر شما دوستان و همراهان گرامی

در این مطلب که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه می گردد، به شرح و بیان یکی از دعاوی حقوقی با عنوان بهترین وکیل شمال تهران خواهیم پرداخت. تا پایان این مطلب همراه تیم تحریریه گروه وکلای نستوه باشید، تا به پاسخ پرسش های ذهنی خود دست یابید.

مواردی که در خصوص وکیل در شمال تهران می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • به چه کسی وکیل رسمی دادگستری می گویند؟
  • ویژگی های یک وکیل دادگستری خوب در شمال تهران چیست؟
  • بهترین وکیل دادگستری شمال تهران کیست؟
  • موسسه حقوقی در شمال تهران کجاست؟
  • دفتر وکالت در شمال تهران کجاست؟

جهت دریافت مشاوره تخصصی می توانید هم اکنون با مراجعه به موسسه حقوقی دادآوران نستوه ضمن دریافت مشاوره بی واسطه از مشاوره تخصصی بهره مند گردید.

بیشتر بدانید: وکیل شمال تهران

قبل از هر چیز لازم است اعلام گردد وکیل رسمی دادگستری به کسی می گویند، که از کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور مشاوران قوه قضاییه دارای پروانه و مجوز معتبر به منظور وکالت در محاکم دادگستری باشد. توضیح اینکه، کانون وکلای دادگستری قدیمی ترین و معتبرترین نهاد به منظور تربیت وکیل و صدور پروانه وکالت پایه یک دادگستری در ایران است. این نهاد کهن از پیش از انقلاب اسلامی تاکنون اقدام به جذب کارآموز، تربیت وکیل پایه یک دادگستری و ارائه خدمات حقوقی معاضدتی و تسخیری به شهروندان می نماید. تا همین سال های اخیرکانون وکلای دادگستری مرجعی انحصاری در صدور پروانه وکالت پایه یک دادگستری در ایران محسوب می شد. اما به موجب قوانین اخیر نهاد دیگری تحت عنوان مرکز امور مشاوران قوه قضاییه که زیر نظر قوه قضاییه فعالیت می کند، می تواند در موازات کانون وکلای دادگستری اقدام به جذب مشاور حقوقی و متعاقباً صدور پروانه وکالت  دادگستری نماید.

خوب است بدانید، وکیل رسمی دادگستری صرفاً به شخصی گفته می‌شود، که از کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور مشاوران قوه قضاییه دارای پروانه معتبر به منظور وکالت در دادگستری ایران باشد. اشخاص فاقد پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری و مرکز امور مشاوران قوه قضاییه که به نوعی خود را وکیل معرفی نمایند، یا در امور وکالتی مداخله کنند، مجرم شناخته می شوند و مطابق مقررات کیفری قابل تعقیب و مجازات خواهند بود. شاید برای شما این سوال پیش آید؛ چگونه اطمینان حاصل کنیم، یک فرد وکیل رسمی دادگستری است؟ در پاسخ به این پرسش می گوییم: اسامی، مشخصات و نشانی تمامی وکلای رسمی عضو کانون وکلای دادگستری و مرکز امور مشاوران قوه قضاییه در سایت کانون های وکلا و مرکز امور مشاوران موجود می باشد.  شما می توانید، از از طریق مراجعه به سایت کانون وکلای مربوطه یا مرکز امور مشاوران از وکیل رسمی بودن طرف مقابل خود اطلاعات و اطمینان حاصل نمایید. به یاد داشته باشید؛ به صرف اینکه یک فرد دارای تحصیلات حقوقی باشد، وکیل رسمی دادگستری محسوب نمی شود. خوب است بدانید، امروزه موسسات حقوقی بسیاری زیر نظر افراد غیر وکیل تاسیس و اداره شده که هیچ یک از  این افراد از وکلای رسمی دادگستری به حساب نمی آیند.  در برخی از مواقع مشاهده می شود، افراد ناآگاه با مراجعه به موسسات حقوقی که زیر نظر افراد غیر وکیل تاسیس و اداره می شود، مبالغ هنگفتی را به منظور امور حقوقی خود هزینه  می کنند، اما نهایتاً دستاوردی به غیر از اتلاف وقت و هزینه عاید آنها نمی گردد.

بیشتر بدانید: وکیل قرارداد های ملکی شمال تهران

ویژگی یک وکیل دادگستری خوب در شمال تهران چیست؟

در پاسخ به این پرسش می گوییم: امروزه گزافه های تبلیغاتی در میزان شهرت و معروفیت وکلای دادگستری بی تاثیر نیست، اما از دیدگاه ما مواردی به شرح زیر می‌تواند از ویژگی های مثبت و خوب یک وکیل دادگستری در شمال تهران محسوب شود.

الف . یک وکیل دادگستری خوب در شمال تهران مسلط به متن قوانین و مقررات بوده و همواره تلاش می کند، تا خود را نسبت به قوانین و مقررات جدیدالتصویب به روز نماید.

ب . یک وکیل دادگستری خوب در شمال تهران علاوه بر این که به متن قوانین و مقررات مسلط است؛ در سایر منابع حقوق نظیر دکترین حقوقی، آرای وحدت رویه قضایی، آرای محاکم یا همان رویه قضایی و عرف حقوقی تسلط کافی دارد. به طور کلی مطالعه در منابع حقوق به طور مداوم و مستمر از ویژگی های بارز یک وکیل دادگستری خوب در شمال شهر تهران محسوب می شود. از دیدگاه ما وکالت دادگستری در کلانشهرهای نظیر تهران به مراتب دارای دشواری ها و مشقت های بیشتری در مقایسه با شهرهای کوچک تر است. به این سبب یک وکیل دادگستری در تهران  باید همواره خود را با قوانین و مقررات، منابع حقوقی، اطلاعات عمومی در سایر علوم مجهز و بروز نماید.

بیشتر بدانید: وکیل دادسرای ناحیه یک

بهترین وکیل دادگستری شمال تهران کیست؟

امروزه در فضای مجازی و سایت های مختلف حقوقی خدمات وکالتی و حقوقی به صورت گسترده تبلیغ می شود، اما از دیدگاه ماه صرف تبلیغات گسترده، و شهرت و معروفیت به دست آمده از تبلیغات نمی‌تواند، دلیلی باشد مبنی بر اینکه یک فرد بهترین وکیل دادگستری ایران است. ما معتقدیم پاسخ به این سوال که چه کسی بهترین وکیل دادگستری ایران است تقریباً محال و غیر ممکن است.چه بسا یک وکیل دادگستری در پرونده های حقوقی دارای تبحر و تخصص کافی باشد، اما همین وکیل در پرونده های کیفری از اطلاعات وکالتی لازم به منظور پیشبرد پرونده در دادگستری برخوردار نباشد. این موضوع به طور عکس نیز امکان پذیر است.

بنابراین به نظر می آید، پاسخ  به این سوال که چه کسی بهترین وکیل دادگستری در شمال شهر تهران است به طور دقیق ممکن نباشد. از نظر ما در شمال شهر تهران  می توانید، به وکلای رسمی عضو کانون وکلای دادگستری مراجعه کنید. توجه داشته باشید، به وکیلی مراجعه کنید که مدعی داشتن روابط خاص و اعمال نفوذ در دستگاه قضایی و سایر دستگاههای دولتی کشور نباشد. البته ما از اصل را بر این  می گذاریم هیچ  یک از وکلای رسمی دادگستری مدعی داشتن روابط خاص و اعمال نفوذ در دستگاه قضایی کشور نخواهد بود.

بیشتر بدانید: وکیل در لواسان

امور حقوقی خود را به کدام وکیل دادگستری بسپاریم؟

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم،  سپردن امور حقوقی به هریک از وکلای رسمی عضو کانون وکلای دادگستری ممکن است. اما پیشنهاد می‌کنیم امور حقوقی خود را به گروه وکلای نستوه متشکل از وکلای مجرب و متخصص عضو کانون وکلای دادگستری مرکز بسپارید. گروه وکلای نستوه با داشتن تجربه تخصص و دانش کافی در حوزه های حقوقی و کیفری همواره آماده و مشتاق است، به عنوان وکیل یا مشاور در کنار شما باشد. برخی از خدمات حقوقی گروه وکلای نستوه به شرح زیر است:

بررسی دقیق اسناد مدارک و ارائه مشاوره تخصصی از وکلای متخصص، تنظیم دادخواست در کلیه امور حقوقی و دیوان عدالت اداری توسط وکلای متخصص، تنظیم شکوائیه کیفری در کلیه امور کیفری توسط وکلای متخصص، تنظیم لوایح حقوقی و کیفری توسط وکلای متخصص، قبول وکالت به منظور مطالعه پرونده و ارائه راهکار قانونی، قبول وکالت به منظور دفاع از حقوق قانونی شما در کلیه مراجع قضایی و سایر مراجع قانونی

امیدواریم، مطلب بالا که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه  تنظیم و ارائه گردیده است، مورد مطالعه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

logo-samandehi