موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

بهترین وکیل

با سلام و درود بر شما دوستان و همراهان گرامی

در این مطلب که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه می‌شود، به شرح و بیان یکی از موضوعات حقوقی تحت عنوان بهترین وکیل خواهیم پرداخت.

 در کشور ما فرهنگ استفاده از وکیل دادگستری بین آحاد مردم نهادینه نشده است، همین موضوع سبب شده بسیاری از افراد بر اساس اطلاعات غلط و حتی عدم آگاهی به دادگستری مراجعه نموده و در نهایت نیز دستاوردی به غیر از اتلاف وقت و هزینه نصیبشان نشود.  این مهم یعنی اقدام حقوقی از طریق وکلای رسمی دادگستری در تمامی کشورهای مترقی جهان امری بدیهی به حساب می آید. امیدواریم، در کشور ما نیز مراجعه به دادگستری از طریق وکلای رسمی دادگستری فرهنگ سازی و نهادینه شود، این امر جز با تصویب قوانین مناسب امکان پذیر نخواهد بود. به جهت اهمیت نقش وکلای دادگستری در برگزاری دادرسی عادلانه عنوان این مطلب را برگزیدیم. در صورتی که تا پایان این مطلب همراه ما باشید، به پاسخ پرسش های زیر دست خواهید یافت.

مواردی که در خصوص بهترین وکیل دادگستری می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • وکیل رسمی دادگستری به چه کسی گفته می شود؟
  • بهترین وکیل دادگستری ایران کیست؟
  • ویژگی های یک وکیل دادگستری خوب کدام است؟
  • امور حقوقی خود را به کدام وکیل دادگستری بسپاریم؟
  • هزینه بهترین وکیل دادگستری چقدر است؟

موسسه حقوقی دادآوران نستوه با سال ها تجریه آماده ارائه خدمات حقوقی بی واسطه توسط وکلای خود می باشد فلذا برای برقراری ارتباط می توانید هم اکنون با شماره های مندرج در سایت با ما در ارتباط باشید.

بیشتر بدانید: معروف ترین وکیل دادگستری ایران

منظور از وکیل رسمی دادگستری چه کسی است؟

تیم تحریریه گروه وکلای نستوه بارها در مطالب پیشین، که در همین صفحه ارائه شده به این پرسش پاسخ داده است. یک بار دیگر در پاسخ به این سوال می گوییم:

وکیل رسمی دادگستری به فردی گفته می شود که از سوی کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور مشاوران قوه قضاییه دارای مجوز قانونی به منظور وکالت در محاکم دادگستری باشد. توضیح اینکه، فارغ التحصیلان رشته حقوق یا سایر رشته های مرتبط نظیر فقه و حقوق پس از آن که که از تحصیل در دانشگاه فارغ می‌شوند، باید در آزمون های ورودی کارآموزی کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور مشاوران قوه قضاییه شرکت کرده و با فرض قبولی در آزمون می ‌توانند، به عنوان کارآموز فعالیت شغلی خود را آغاز کنند‌.

کارآموز با طی کردن مراحل مختلف تئوری و عملی و در نهایت پذیرفته شدن در آزمون اختبار می تواند به عنوان وکیل پایه یک  فعالیت خود را در محاکم دادگستری آغاز نماید. به غیر از اشخاص دارای پروانه وکالت از سوی کانون وکلای دادگستری و مرکز امور مشاوران قوه قضاییه اصولاً هیچ شخص دیگری (به غیر از وکلای اتفاقی) حق مداخله در امور وکالتی را ندارد. این مطلب از چنان اهمیت و حساسیتی برخوردار بوده که قانونگذار برای اشخاص فاقد پروانه وکالت دادگستری که به نوعی تظاهر به عمل وکالت می نمایند، جرم جداگانه ای تحت عنوان تظاهر به وکالت یا همان مداخله در امر وکالت وضع کرده است. خوب است بدانید، اسامی تمامی وکلای رسمی دادگستری اعم از وکلای عضو کانون های وکلای دادگستری و وکلای مرکز امور مشاوران قوه قضاییه در سایت مربوط به این دو نهاد با ذکر مشخصات دقیق موجود می باشد. شما می توانید به صورت آنلاین وکیل بودن فرد مورد نظر خود را استعلام و کنترل نمایید.

بیشتر بدانید: وکیل مالیاتی تهران

بهترین وکیل دادگستری در ایران کیست؟

 در توضیح  می گوییم که پاسخ دادن به این سوال تقریباً محال است، به طور قطع نمی توان گفت کدام فرد بهترین وکیل دادگستری ایران است، چرا که موضوعات حقوقی و پرونده های مربوط به آن بسیار وسیع و پیچیده می باشد، و هیچ وکیل رسمی دادگستری نمی تواند ادعا کند که در تمامی موضوعات دارای تبحر تجربه و دانش است.

اصولاً وکلای دادگستری متناسب با مطالعات و علاقه خود در موضوعات خاصی از پرونده های حقوقی یا کیفری مداخله و وکالت می‌نمایند، طبیعتاً در همان موضوعات نیز از تجربه وکالتی بیشتری برخوردار می‌شوند.  کمتر پیش می آید، یک وکیل دادگستری تمایل به انجام وکالت در تمامی موضوعات و پرونده ها را  داشته باشد.البته این موضوع را نیز باید در نظر بگیریم، وکالت در محاکم ایران تخصصی نبوده و هر کدام از وکلای رسمی دادگستری حق مداخله و وکالت در تمامی پرونده های دادگستری را دارا می باشند.

بیشتر بدانید: حضور وکیل در پرونده کیفری

ویژگی های یک وکیل دادگستری خوب کدام است؟

در پاسخ به این سوال می گوییم؛ یک وکیل دادگستری خوب دارای ویژگی هایی به شرح زیر می باشد:

یک وکیل خوب مسلط به متن قوانین و مقررات است. یقیناً این مورد به تنهایی کافی نخواهد بود، چرا که یک وکیل خوب می‌باید به دکترین حقوقی نظریات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه آرای وحدت رویه و رویه قضایی نیز مسلط باشد. یک وکیل خوب  علاوه بر این که دارای دانش کافی حقوقی می باشد در سایر رشته‌های علوم نیز  دارای مطالعات عمومی است و به اصطلاح خود را به روز نگاه می دارد. یک وکیل خوب صحبت های موکلین خود را با دقت و جزئیات می شنود و سپس اقدام به ارائه راهکار حقوقی بر مبنای قانون می کند. همچنین اخبار و تحولات سیاسی اجتماعی و اقتصادی جامعه خود را دنبال می کند و در تحلیل های حقوقی خود نیز از آنها سود می ‌برد. در اقدامات حقوقی و وکالتی خود جانب عدالت و انصاف را نگاه می دارد و مدعی داشتن نفوذ و رابطه در دستگاه قضایی کشور نمی شود. در انجام وظایف وکالتی خود کلیه نظامات و شئونات حرفه وکالت رعایت میکند و محرم اسرار موکلین خود است.  به طور کلی مانند یک امین دلسوز از حقوق قانونی موکلین خود دفاع خواهد کرد. البته ویژگی های بسیار دیگری نیز وجود دارد که اشاره به همه آنها در این مطلب کوتاه امکان پذیر نیست.

بیشتر بدانید: دادسرای انتظامی قضات

امور حقوقی خود را به کدام وکیل دادگستری بسپاریم؟

شما می توانید پیش از هر گونه اقدام حقوقی یا قضایی با گروه وکلای نستوه  که متشکل از وکلای مجرب و متخصص عضو کانون وکلای دادگستری مرکز می باشد مشورت نمایید. گروه وکلای نستوه در وهله‌ی اول کلیه مدارک و دلایل مربوط به پرونده شما را مورد بررسی و مطالعه دقیق قرار می‌دهد و سپس راهکار مناسب قانونی را پیشنهاد خواهد داد.

برخی از خدمات حقوقی گروه وکلای نستوه به شرح ذیل است:

بررسی دقیق اسناد و مدارک و ارائه مشاوره تخصصی توسط وکلای متخصص، تنظیم دادخواست در کلیه امور حقوقی و دیوان عدالت اداری توسط وکلای متخصص، تنظیم شکواییه در کلیه امور کیفری توسط وکلای متخصص، تنظیم لایحه دفاعی در کلیه امور حقوقی و کیفری توسط وکلای متخصص، قبول وکالت به منظور مطالعه پرونده و سپس ارائه راهکار قانونی، قبول وکالت به منظور دفاع از حقوق قانونی شما در کلیه مراجع قضایی و قانونی.

امیدوارم؛ مطلب فوق که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه گردیده است، مورد مطالعه و استفاده شما قرار گرفته باشد. شما می توانید از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه با گروه وکلای نستوه تماس بگیرید.

logo-samandehi