موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

شماره موبایل وکیل حقوقی

در یک تقسیم بندی کلی دعاوی به حقوقی و کیفری تقسیم می شود.

دعاوی حقوقی به موجب دادخواست و در دادگاه حقوقی طرح می گردد و طرفین به عنوان خواهان و خوانده مشخص می گردند و موضوع دعوی خواسته به حساب می آید.

دعاوی کیفری به موجب شکواییه و در دادسرا و سپس دادگاه کیفری طرح می گردد و طرفین به عنوان شاکی و مشتکی عنه (متهم) مشخص می گردند و موضوع دعوی نوع جرم به حساب می آید.

اطلاع از قوانین و مقررات و دسترسی آسان به وکیل حقوقی باعث جلوگیری از ورود خسارت به شما می شود از اینرو موسسه حقوقی دادآوران نستوه مفتخر به ارائه خدمات تخصصی حقوقی توسط وکیل پایه یک دادگستری در قالب تیم گروه وکلای نستوه می باشد.

مواردی که در خصوص وکیل حقوقی می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • تفاوت وکیل حقوقی و کیفری چیست؟
  • تفاوت دادگاه حقوقی و کیفری چیست؟
  • شماره موبایل وکیل حقوقی را چگونه بیابیم؟
  • بهترین وکیل حقوقی تهران کیست؟
  • دفتر وکالت وکیل حقوقی پاسداران کجاست؟

تفاوت دعوی حقوقی و کیفری چیست؟

همانگونه که اعلام گردید دعوی حقوقی و کیفری متفاوت است بیشترین تفاوت این دو دعوی در خصوص تحقق جرم است.

چنانچه در روابط اشخاص جرمی تحقق یابد موضوع در صلاحیت دادسرا و دادگاه کیفری است.

جرم به موجب قانون مشخص شده است و دارای مجازات می باشد حال آنکه دعوی حقوقی فاقد مجازات می باشد.

تفاوت وکیل حقوقی و کیفری چیست؟

وکیل شخصی است که دارای پروانه وکالت معتبر از کانون وکلای دادگستری باشد هرچند در حقوق ایران وکالت تخصصی نمی باشد لیکن این موضوع باعث نشده است که وکلا به صورت تخصصی فعالیت نمایند.

وکیل حقوقی وکیلی است که به قانون مدنی، قانون تجارت، آیین دادرسی مدنی، قانون حمایت خانواده و از دیگر قوانین مرتبط آشنایی داشته باشد و با رویه موجود دردادگاه های حقوقی و خانواده اطلاع  داشته باشد.

وکیل کیفری وکیلی است که به قانون مجازات اسلامی، قانون مجازات نیروهای مسلح، قانون آیین دادرسی کیفری و از دیگر  قوانین مرتبط اطلاع داشته باشد و از رویه موجود در دادگاه کیفری یک، دادگاه کیفری دو، دادسرا و دادگاه نظامی آشنایی داشته باشد.

هزینه دعاوی حقوقی و کیفری چقدر است؟

دعاوی کیفری برعکس دعاوی حقوقی از هزینه دادرسی زیادی برخوردار نیست یعنی هزینه شکایت کیفری با توجه به قانون بودجه سال ۹۸ فقط ۱۰ هزار تومان است. ولی هزینه دعاوی حقوقی بر مبنای نوع دعوی مشخص می گردد و بر اساس قانون بودجه سال ۹۸ هزینه دعاوی مالی ۳/۵ درصد خواسته یعنی به ازای هر میلیون ۳۵ هزار تومان است.

هزینه وکیل حقوقی و کیفری چقدر است؟

با توجه به مطالب فوق و مطابق قانون هزینه وکیل حقوقی بر مبنای خواسته در دعاوی مالی مشخص می گردد و در دیگر دعاوی به صورت توافقی می باشد لیکن در هر صورت جهت تعیین هزینه می بایست به صورت حضوری در دفتر وکیل حاضر شوید و مبنای اصلی. تعیین حق الوکاله توافق است.

شماره موبایل وکیل حقوقی را چگونه بیابیم؟

با جستجو شماره موبایل وکیل حقوقی در اینترنت شاید با گزینه های زیادی مواجه گردید ولی باید در وهله نخست از اعتبار سایت و وکیل حقوقی مطمئن شوید و سپس اقدام به برقراری تماس و اخذ مشاوره نمایید.

اعتبار سایت از طریق وجود نماد اعتماد الکترونیک، نماد ثبت ملی، شماره ثبت قابل بررسی و ارزیابی است این موضوعات در سایت موسسه حقوقی دادآوران نستوه وجود دارد و اعتبار وکیل از طریق گواهینامه وکالت و همچنین سایت صندوق حمایت یا کانون وکلا قابل استعلام است.

جهت اخذ مشاوره میتوانید با وکیل حقوقی موسسه حقوقی دادآوران نستوه در ارتباط باشید.
logo-samandehi