موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

شماره وکیل تجدید نظرخواهی

با سلام و درود بر شما همراهان همیشگی

در مطلب پیش رو که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه می گردد، به شرح و بیان یکی از موضوعات حقوقی با عنوان شماره وکیل تجدیدنظرخواهی خواهیم پرداخت. در این مطلب ابتدا به صورت کلی و کوتاه به تجدیدنظرخواهی و مسائل حقوقی پیرامون آن خواهیم پرداخت و سپس خواهیم گفت شماره وکیل متخصص در پرونده های مربوط به تجدیدنظرخواهی را چگونه به دست آوریم. به منظور دستیابی به پاسخ پرسش های ذیل در ادامه این مطلب که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه به رشته تحریر درآمده است همراه ما باشید.

مواردی که در خصوص شماره وکیل تجدیدنظر خواهی می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • منظور از تجدیدنظرخواهی چیست؟
  • به منظور آگاهی از مقررات تجدیدنظرخواهی به کدام قانون مراجعه نماییم؟
  • در پرونده های مربوط به تجدیدنظرخواهی  وکیل خود را چگونه انتخاب  نماییم؟
  • شماره وکیل متخصص در پرونده های تجدیدنظرخواهی را چگونه به دست آوریم؟
  • بهترین وکیل تجدیدنظر خواهی کیست؟

با توجه به اینکه مهلت و فرصت ابتدایی خود را در دادگاه بدوی از دست داده اید و به دنبال اعتراض می باشید بهتر است با وکیل متخصص تجدیدنظر خواهی در ارتباط باشید از اینرو موسسه حقوقی دادآوران نستوه آماده ارائه خدمات حقوقی به شما عزیزان می باشد.

منظور از تجدیدنظرخواهی چیست؟

تجدینظرخواهی یکی از طرق عادی اعتراض بر آرای قضایی به حساب می آید. چنانچه تصمیم دادگاه (اعم از حکم یا قرار) در رسیدگی مرحله بدوی بر علیه یکی از طرفین دعوی باشد، آن شخص این حق را دارد که از آن تصمیم دادگاه درخواست رسیدگی تجدیدنظر نماید. در واقع فلسفه رسیدگی های پژوهشی یا همان تجدیدنظر جلوگیری از تضییع حقوق طرفین دعوی و برطرف نمودن اشتباهات و استنباط های غلط رسیدگی در مرحله بدوی خواهد بود. همچنین باید بدانید، تجدیدنظرخواهی هم در خصوص آرای حقوقی و هم در خصوص آرای کیفری مصداق خواهد داشت.

به منظور آگاهی از مقررات قانونی مربوط به تجدیدنظرخواهی به کدام قانون مراجعه نماییم؟

همانطور که در فوق نیز اشاره شد، تجدیدنظر خواهی هم در امور حقوقی و هم در امور کیفری مصداق خواهد داشت. در واقع، آرای محاکم حقوقی و کیفری در موارد مقرر قانونی قابل رسیدگی تجدیدنظر یا پژوهشی خواهد بود. شما به منظور آگاهی از مقررات تجدیدنظرخواهی در امور حقوقی می بایست به قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب مراجعه نمایید. همچنین به منظور اطلاع و آگاهی از مقررات تجدیدنظر خواهی در امور کیفری می بایست به قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب درامور کیفری مراجعه شود.

نحوه تجدیدنظرخواهی  از آرای قضایی توسط وکیل به چه نحو خواهد بود؟

در پاسخ به این پرسش می گوییم، شما می توانید شخصا یا از طریق وکیل از آرای قضایی تجدیدنظرخواهی نمایید. البته منظور از وکیل، وکلای رسمی دادگستری می باشد. در واقع، وکلای رسمی عضو کانون وکلای دادگستری و یا مشاورین مرکز امور مشاوران قوه قضاییه می توانند با اخذ وکالت از شما نسبت به رای صادره از سوی دادگاه بدوی تجدیدنظرخواهی نمایند. ترتیب کار به این نحو است که، در امور حقوقی می بایست با تقدیم دادخواست تجدیدنظر و ارائه لایحه دفاعیه و دلایل مربوط به تجدیدنظرخواهی اقدام به ثبت دادخواست تجدیدنظر نمود. در امور کیفری نیز با تقدیم درخواست تجدیدنظرخواهی و ارائه لایحه و دلایل مربوط به تجدیدنظرخواهی اقدامات لازم به عمل خواهد آمد.

به منظور ثبت درخواست تجدیدنظرخواهی به کجا مراجعه نماییم؟

به موجب مقررات قوانین آیین دادرسی مدنی و کیفری دادخواست یا درخواست تجدیدنظرخواهی به مرجع صادر کننده رای بدوی تقدیم می شود، اما در حیطه عمل ثبت دادخواست یا درخواست تجدیدنظر از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به عمل می آید.

در پرونده های مربوط به تجدیدنظرخواهی چگونه وکیل خود را انتخاب نماییم؟

توصیه و تاکید می کنیم؛ وکیل خود را از میان وکلای رسمی عضو کانون وکلای دادگستری انتخاب نمایید. تجربه به ما نشان داده است، مستعد ترین دانشجویان دانشکده های حقوق پس از اتمام دوران تحصیلات دانشگاهی از طریق آزمون کارآموزی کانون وکلای دادگستری جذب این نهاد مستقلِ مدنی (کانون وکلای دادگستری) می شوند. همچنین طی کردن مسیر مبدل شدن به یک وکیل پایه یک دادگستری بسیار طولانی، سخت و طاقت فرسا می باشد. فارغ التحصیلان رشته حقوق که در آزمون کارآموزی کانون وکلای دادگستری پذیرفته می شوند، ابتدا به عنوان کارآموز مسیر خود را به منظور اخذ پروانه وکالت پایه یک دادگستری آغاز می کنند. پس از اتمام دوران طولانی و دشوار کارآموزی نوبت به آزمون سنگین و نفسگیر اختبار می رسد. در نهایت قبول شدگان در آزمون چند مرحله ای اختبار موفق به اخذ پروانه وکالت دادگستری می شوند. همچنین فهرست اسامی، مشخصات و شماره تماس دفاتر وکلای رسمی عضو کانون وکلای دادگستری در پایگاه های اینترنتی کانون های وکلای دادگستری موجود می باشد. شما می توانید از طریق مراجعه به نشانی اینترنتی کانون های وکلای دادگستری از وکیل بودن شخص مورد نظر خود اطمینان حاصل نمایید.

گروه وکلای نستوه متشکل از وکلای پایه یک عضو کانون وکلای مرکز همواره این آمادگی را دارد در پرونده های تجدیدنظرخواهی به عنوان وکیل یا مشاور در کنارتان باشد.

برخی از خدمات حقوقی گروه وکلای نستوه به شرح آتی خواهد بود:

بررسی دقیق مدارک و ارائه مشاوره تخصصی، تنظیم دادخواست در دعاوی حقوقی توسط وکیل متخصص، تنظیم شکوائیه در امور کیفری توسط وکیل متخصص، تنظیم لوایح در امور حقوقی و کیفری توسط وکیل متخصص، اعتراض بر آرای قضایی توسط وکیل متخصص، قبول وکالت و دفاع از حقوق قانونی شما در مراجع مختلف قضایی و غیر قضایی

امیدواریم، مطلب فوق که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه گردید مورد مطالعه و استفاده شما واقع گردد.

شما می توانید، از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه با گروه وکلای نستوه تماس بگیرید.

logo-samandehi