موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

شماره وکیل دادگاه تجدیدنظر

با سلام و درود بر شما دوستان و همراهان عزیز

در مطلب پیش رو که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه می گردد، به شرح و بیان یکی از موضوعات حقوقی تحت عنوان شماره وکیل دادگاه تجدیدنظر خواهیم پرداخت.

تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تلاش می کند، ابتدا شما را با مفهوم تجدیدنظر خواهی در رسیدگی های حقوقی آشنا کرده و سپس شماره وکیل دادگاه تجدیدنظر در اختیار شما قرار خواهد گرفت. همیشه سعی کنید، پیش از هر گونه اقدام حقوقی یا قضایی به وکلای رسمی دادگستری مراجعه نمایید. در جامعه ما فرهنگ مشورت با وکلای دادگستری پیش از اقدامات حقوقی و قضایی مرسوم نیست. این بی توجهی موجب شده جامعه و دستگاه قضایی کشور با مشکلات عدیده نظیر: حجم زیاد و تراکم پرونده های قضایی بی مورد، نارضایتی از طولانی شدن فرآیند رسیدگی در دستگاه قضا، عدم امنیت معاملاتی و ... مواجه شود. در بسیاری از کشورهای مترقی و پیشرفته جهان مشورت با وکلای دادگستری پیش از اقدامات حقوقی و قضایی مرسوم و حتی الزامی است. این مهم دستاوردهارو موفقیت هایی برای آن جوامع در پی داشته که همگی از آن مطلعیم و نیاز به تکرار ندارد. خلاصه اینکه؛ در مقدمه این مطلب بار دیگر تاکید می کنیم، پیش از اقدامات حقوقی و قضایی خود به منظور اخذ مشورت به دفاتر وکلای رسمی دادگستری مراجعه کنید.

مواردی که در خصوص وکیل دادگاه تجدید نظر می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • منظور از تجدیدنظر خواهی چیست؟
  • به منظور تجدیدنظرخواهی به کجا مراجعه کنیم؟
  • مرجع صالح به منظور رسیدگی های تجدیدنظر کجاست؟
  • شماره وکیل تجدیدنظرخواهی را چگونه به دست آوریم؟
  • هزینه وکیل دادگاه تجدید نظر چند است؟

به منظور ارتباط با وکیل متخصص تجدیدنظر می توانید هم اکنون با شماره های اعلامی در سایت تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی و یا حضوری تخصصی وکیل دادگاه تجدیدنظر بهره مند گردید.

بیشتر بدانید: وکیل دادگاه تجدیدنظر استان تهران

تجدیدنظرخواهی یکی از طرق عادی اعتراض بر آرای قضایی در امور حقوقی و کیفری است. پس از آنکه رای دادگاه های بدوی صادر شد، اصولا در مهلت ۲۰ روزه قانونی قابل رسیدگی تجدیدنظر در محاکم تجدیدنظر استان خواهد بود. در واقع؛ این امکان وجود دارد، دادگاه بدوی در رسیدگی خود دچار اشتباهاتی شود، به نحوی که  رای بدوی خلاف موازین قانونی یا شرعی صادر گردد. پس در هر سیستم حقوقی یک مرجع پژوهشی و تجدیدنظر به منظور کنترل آرای صادره از سوی دادگاه های بدوی لازم و ضروری است. رسیدگی های تجدیدنظر می تواند دستاوردهایی به شرح ذیل داشته باشد:

الف . با وجود مرجع تجدیدنظر  قاضی دادگاه بدوی می داند، مرجعی بالاتر و کنترل کننده با عنوان دادگاه تجدیدنظر به منظور رسیدگی مجدد و اصلاح اشتباهات قاضی بدوی وجود دارد. پس در حین رسیدگی های خود دقت و حساسیت بیشتری به خرج می دهد تا دچار تبعات انتظامی و قضایی بعدی نشود.

ب . وجود مرجع تجدیدنظر باعث می شود؛ رسیدگی های ماهیتی دو مرحله ای شده و با اعمال نظارت و کنترل بیشتر بر پرونده های قضایی، حقوق مراجعین به دادگستری  تضییع نشود. خوب است است بدانید، رسیدگی در مرحله تجدیدنظر با حضور سه قاضی با تجربه به عمل می آید. این مهم  باعث می گردد، رسیدگی در مرحله تجدیدنظر از دقت و تخصص بیشتری برخوردار شود.

پس در انتهای این بند با رسیدگی تجدیدنظر (پژوهشی) آشنا شدیم. و همچنین، مزایای آن را دانستیم.

بیشتر بدانید: نحوه احتساب مواعد در ابلاغ الکترونیک

به منظور تجدیدنظرخواهی به کجا مراجعه کنیم؟

همانطور که در بالا گفتیم؛ تجدیدنظرخواهی می تواند در امور حقوقی و کیقری مصداق داشته باشد. شما می توانید به منظور آشنایی با مقررات مربوط به تجدیدنظرخواهی در امور حقوقی به قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی و آشنایی با  تجدیدنظرخواهی در امور کیفری به مقررات قانون آیین دادرسی کیفری مراجعه کنید.

در حال حاضر به منظور ثبت تجدیدنظرخواهی در امورحقوقی یا کیفری می توانید، به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی واقع در هر یک از نقاط ایران مراجعه نمایید. به منظور ثبت تجدیدنظرخواهی باید دادخواست یا درخواست تجدیدنظر خود را به همراه لایحه اعتراضی و سایر مدارک به دفتر خدمات ارائه دهید. پس از آنکه درخواست تجدیدنظر شما ثبت شد، پرونده به منظور رسیدگی به دادگاه صالح ارجاع خواهد شد.

بیشتر بدانید: وکیل تجدید نظر کیفری پاسداران

مرجع صالح به منظور رسیدگی های تجدیدنظر کجاست؟

به موجب مقررات قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب مرجع رسیدگی تجدیدنظر ساختمان دادگاه تجدیدنظر واقع در مراکز استان می باشد. باید دید، رای مورد درخواست تجدیدنظر از دادگاه بدوی کدام یک از استان های ایران صادر شده است، به منظور تجدیدنظر پرونده به دادگاه تجدیدنظر همان استان ارسال می گردد. برای مثال؛ در صورتی که رای از دادگاه بدوی تهران صادر شده باشد، رسیدگی تجدیدنظر نیز در صلاحیت دادگاه تجدیدنظر استان تهران خواهد بود. خوب است بدانید، ساختمان دادگاه تجدیدنظر استان تهران واقع در هروی، خیابان وفامنش، بالاتر از میدان هروی، مجتمع قضایی غدیر است. در سایر استان های ایران نیز باید به مرکز استان مورد نظر مراجعه کنید.

بیشتر بدانید: وکیل تجدیدنظر جرایم پزشکی

شماره وکیل دادگاه تجدیدنظر را چگونه به دست بیاوریم؟

امروزه نشانی و شماره تماس تمامی وکلای رسمی دادگستری در سایت های مربوط به کانون های وکلای دادگستری ایران است. شما می توانید؛ با مراجعه به سایت های مربوطه ضمن اطمینان از وکیل بودن طرف مقابل از شماره تماس وکیل را نیز به دست آورید.

 گروه وکلای نستوه متشکل از وکلای مجرب و متخصص عضو کانون وکلای دادگستری مرکز با داشتن تجربه و دانش در پرونده های مربوط به دادگاه تجدیدنظر همواره آماده و مشتاق است به عنوان وکیل یا مشاور در کنار شما باشد. گروه وکلای نستوه در راستای قوانین و مقررات تمامی تلاش خود را به منظور پیشرفت کار حقوقی شما در پرونده های مربوط به محاکم تجدیدنظر به کار خواهد گرفت.

بیشتر بدانید: شماره وکیل تجدید نظرخواهی

برخی از خدمات حقوقی ما در پرونده های تجدیدنظر به شرح ذیل است:

بررسی دقیق اسناد و مدارک و آرای صادره در مرحله بدوی و ارائه مشاوره تخصصی توسط وکلای متخصص، تنظیم دادخواست تجدیدنظرخواهی در امور حقوقی توسط وکلای متخصص، تنظیم درخواست تجدیدنظرخواهی در امور کیفری توسط وکلای متخصص، تنظیم لوایح حقوقی و کیفری در مرحله تجدیدنظر توسط وکلای متخصص، قبول وکالت به منظور دفاع از حقوق قانونی شما در پرونده های مربوط به تجدیدنظر کیفری و حقوقی

امیدواریم؛ این مطلب که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه مورد مطالعه و استفاده شما قرار گرفته باشد. شما می توانید، از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه با گروه وکلای نستوه معرفی کنید.

logo-samandehi