موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

مشاوره با وکیل دادگستری

سلام و درود بر شما بزرگواران.

در مطلب پیش رو قصد داریم به بررسی نکات و مزیت های مشورت با وکلای دادگستری بپردازیم. قبل از شروع بحث می بایست یادآور شد، "گروه وکلای نستوه" درصدد می باشد، با تنظیم و ارائه مطالب کاربردی علم حقوق موجب ارتقاء آگاهی شما در موضوعات مختلف حقوقی و قضایی شود. لذا دنبال کردن مطالب کاربردی این صفحه می تواند معلومات حقوقی شما را افزایش داده و از بروز بسیاری از مشکلات بعدی جلوگیری نماید. در ادامه با ما همراه باشید.

مشاوره حقوقی می تواند باعث شود که در صورت وجود دعوی حقوقی ضمن اطلاع از آنچه پیش روی شما قرار دارد آگاهی یابید و در صورت نیاز به طرح دعوی اقدام به طرح دعوی درست نمایید.

مشاوره با وکیل می تواند حضوری انجام شود که پیشنهاد ما نیز همین است که حتی المقدرور سعی نمایید از مشاوره حضوری بهره مند گردید و مدارک و مستندات خود را نیز ارائه نمایید. در این صورت وکیل ضمن مطالعه مدارک و مستندات می تواند بهترین مشاوره را ارائه نماید.

مشاوره با وکیل می تواند تلفنی انجام شود که مسلماً در یکسری از موارد منعی ندارد به طور مثال در صورتی که نیازمند اطلاعات محدودی می باشید که نیاز به رویت مدارک نمی باشد.

مشاوره با وکیل می تواند آنلاین باشد، در مشاوره های آنلاین با توجه به محدودیت کاراکتر و همچنین احتمال بروز خطا توصیه می گردد فقط در خصوص مسائل و موضوعات بسیار کوچک باشد.

مواردی که در خصوص مشاوره با وکیل در خیابان پاسداران می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • لزوم مشاوره با وکیل دادگستری چیست؟
  • مزیت مشورت از وکیل دادگستری پیش از مراجعه به دادگاه چیست؟
  • در چه حوزه هایی می توان با وکیل دادگستری مشورت نمود؟
  • هزینه اخذ مشاوره از وکیل دادگستری چه میزان است؟
  • هزینه مشاوره با وکیل در خیابان پاسداران چقدر است؟

ضمن مطالعه پیش رو می توانید در صورت تمایل از طریق شماره های اعلامی در سایت با وکیل متخصص در حوزه مربوط به پرونده خود مشاوره شوید.

متاسفانه در جامعه ایران مراجعه به وکیل دادگستری و اخذ مشورت از وکلا چندان مرسوم نبوده و بین عموم مردم رایج نمی باشد. شاید یکی از علت های آن این است که ما ایرانیان در همه حوزه ها خود را دارای تخصص و آگاهی می پنداریم! گواه این مطلب می تواند، بعضاً اظهار نظرهای قاطع هر یک از افراد جامعه در حوزه های مختلف حقوقی، پزشکی، سیاسی، اقتصادی و سایر موارد باشد.

بسیار پیش آمده که در تاکسی، مترو یا مکان های عمومی دیگر می شنویم که اشخاص دارای کم ترین اطلاعات حقوقی و قضایی با اعتماد به نفس کامل برداشت ها و باورهای غلط خود از قوانین و مقررات را در قالب مشورت در اختیار افراد ناآگاه قرار می دهند!البته اینگونه اظهارنظرها و مشورت ها در حوزه های تخصصی دیگر نیز مصداق فراوان دارد. با گسترش فضای مجازی و فوران اخبار و اطلاعات اینکه هر فردی به نوعی خود را "دانای کل" بداند بسیار فراوان شده است!

اما حقیقت این است، با گسترش علوم در حوزه های مختلف و گام برداشتن به سمت تخصصی شدن هر یک از علوم مختلف مجال اینکه یک شخص بتواند در حوزه های مختلف علم اظهارنظرهای صحیح و قابل استفاده ارائه دهد وجود ندارد. در حقیقت نمی شود تصور نمود، یک پزشک با همان تبحر و تخصصی که در حوزه علم پزشکی اظهار نظر می کند بتواند در امور حقوقی نیز صاحب نظر باشد و به صورت خودسرانه امور حقوقی خود را مدیریت کند. همانطور که یک وکیل نمی تواند به خود درمانی بپردازد! این مطلب در خصوص سایر مشاغل و تخصص های جامعه نیز مصداق خواهد داشت. پس بهتر است، اگر گرفتار چنین تفکر و رویه ای اشتباه هستیم (دخالت در اموری که در حیطه تخصص و آموخته های ما نبوده و نیست) از همین امروز آن را کنار بگذاریم تا خود و دیگران را دچار عواقب و پیامدهای ندانستن و ناآگاهی ننماییم.

حال که دانستیم، در حوزه های تخصصی باید با افراد واجد شرایط و به اصطلاح اهل آن مشورت نماییم. این سوال طرح می شود، در حوزه علم حقوق با چه کسانی باید مشورت نمود؟

ما به عنوان تیم وکلایی که سال ها درحوزه علم حقوق (تئوری، علمی و عملی) مشغول کار و فعالیت است، پیشنهاد می کنیم، با وکلای رسمی عضو کانون وکلای دادگستری مشورت نمایید. وکلای عضو کانون های وکلای دادگستری ایران از نخبگان علم حقوق محسوب می شوند که پس از سال ها مطالعه و گذراندن مراحل تئوری و عملی علم حقوق با کسب رتبه های برتر و به عنوان وکیل پایه یک دادگستری شایسته پذیرش و عضویت در کانون وکلا تشخیص داده شده اند.

متاسفانه، در سال های اخیر با سیاست ها و قوانین بعضاً اشتباه زمینه فعالیت برخی از افراد سودجو و نادان در مسائل حقوقی فراهم گردیده است. غالب این افراد بدون داشتن کم ترین اطلاعات حقوقی (تئوری و کاربردی) اقدام به ثبت مراکزی تحت عنوان موسسات حقوقی می نمایند و متعاقباً با دادن وعده های واهی و به اصطلاح فریب مراجعه کنندگان مبالغ هنگفتی را از آنان مطالبه می نمایند. بنابراین، سعی نمایید مستقیما به دفاتر وکلای رسمی عضو کانون وکلای دادگستری مراجعه نمایید.

مشورت با وکلای رسمی عضو کانون وکلای دادگستری مزایای بسیاری دارد، شما می توانید با اخذ نظر مشورتی یک وکیل دادگستری در موضوع مبتلی به تصمیم درستی برای حرکت در مسیر صحیح و پیشبرد اهداف حقوقی خود داشته باشید. همچنین مشورت شما می تواند از هر گونه عواقب منفی و اقدامات خودسرانه پیشگیری نماید. در حقیقت، هنگامی که شما پیش از طرح دعوی، دفاع از دعوی، انعقاد قرارداد یا هر گونه اقدام حقوقی دیگر با یک وکیل دادگستری مشورت می نمایید، متعاقباً از نظرات تخصصی و تجربیات ارزشمند فردی که سال ها عمر خود صرف مطالعه و تدقیق پیرامون مسائل مختلف حقوقی نموده است بهره مند می شوید. این مهم باعث می شود، با احساس آرامش و خاطری آسوده تر در مسیر خود گام بردارید. فرض نمایید، قصد دارید قراردادی مهم با میزان ارزش اقتصادی بالا منعقد نمایید، مشورت شما پیش از امضای چنین قراردادی با یک وکیل دادگستری می تواند موجبات آسودگی خاطر را در شما فراهم نماید. زیرا شما پس از مشورت با وکیل دادگستری می دانید، چالش های پیش رو چنین قراردادی چیست؟ آیا اصلاً زیر بار رفتن تعهدات چنین قراردادی درست است؟ آیا مفاد قرارداد حقوق شما را در نظر گرفته است؟ در صورت تخلف طرف مقابل از تعهدات قراردادیش اهرم های حمایتی شما چیست؟ و بسیاری از نکات و ظرایف دیگر حقوقی که یک وکیل رسمی عضو کانون وکلای دادگستری در هنگام مشاوره به آن توجه خواهد نمود.

در پایان این مطلب، اضافه می کنیم، "گروه وکلای نستوه" متشکل از وکلای رسمی و مجرب عضو کانون وکلای دادگستری مرکز همواره آماده ارائه مشاوره حضوری و غیر حضوری به شما خواهد بود. "گروه وکلای نستوه" در ابتدا نسبت به اخذ مدارک و اظهارات شما اقدام می نماید، متعاقباً نظر مشورتی خود را به شما اعلام خواهد نمود. بنا به درخواست شما، جلسه مشاوره می تواند به صورت حضوری در محل دفتر برگزار گردد.

در پایان امیدواریم، این مطلب که توسط تیم تحریریه "گروه وکلای نستوه" تهیه و ارائه گردیده است مورد مطالعه و استفاده شما شهروندان محترم قرار گرفته باشد.

logo-samandehi