موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

مشاوره حقوقی خیابان پاسداران

بهتر است قبل از هر اقدام حقوقی اعم از تنظیم دادخواست، تنظیم شکواییه، احضار به عنوان شاکی و یا متهم اقدام به اخذ مشاوره حقوقی جهت آگاهی از زوایای پرونده خود شوید.

دعوی حقوقی در صورتی که به صورت صحیح طرح نگردد می تواند موجب رد دادخواست شود. این قرار هرچند اعتبار امر مختومه ندارد و خواهان می تواند مجدداً اقدام به طرح دعوی نماید لیکن موجب ورود ضرر مالی و همچنین از لحاظ زمانی ماه ها پرونده را به تعویق اندازد.

دعوی کیفری در صورتی که به صورت صحیح طرح نگردد می تواند موجب منع تعقیب یا موقوفی تعقیب گردد. این قرار در صورتی که مورد تأیید دادگاه کیفری دو قرار گیرد می تواند موجب مختومه شدن پرونده و عدم طرح مجدد آن گردد.

مشاوره حقوقی در حدی دارای اهمیت است که چنانچه وکیل عضو کانون وکلای دادگستری مرکز باشد پس از گذشت 10 سال از سابقه وکالت می تواند از عنوان مشاور حقوقی در کارت ویزیت خود استفاده نماید.

البته این موضوع اکنون با توجه به وجود نهاد موازی مرکز امور وکلای قوه قضایی که به محض دریافت پروانه مشاور حقوقی نیز به حساب می آیند خروج موضوعی دارد.

مواردی که در خصوص مشاور حقوقی خیابان پاسداران می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • موسسه حقوقی معتبر در پاسداران کجاست؟
  • وکیل محدوده پاسداران کیست؟
  • مشاور امور مالیاتی در پاسداران کیست؟
  • بهترین وکیل خیابان پاسداران کیست؟
  • دفتر وکالت در پاسداران کجاست؟

ادله اثبات دعوی چیست؟

مطابق قانون ادله اثبات جرم در  ماده ۱۶۰ قانون مجازات اسلامی مشخص شده است که می تواند دلیل اثبات کننده جرم باشد.

- اقرار

مهمترین ادله اثبات دعوی می تواند محسوب شود

- شهادت

در کنار دیگر ادله دارای اهمیت می باشد و به تنهایی نیز اعتبار دارد

- قسامه

در مواردی خاص و در دعاوی خاص می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

- سوگند

در موارد مقرر قانونی دارای اعتبار است و شرایط آن نیز خاص است.

- علم قاضی

به هر نحو به دست آید می تواند یکی از مهمترین ادله به حساب آید.

 

به تعدادی از سوالات و مشاوره حقوقی تقاضا شده در این قسمت پاسخ می دهیم.

آیا فیلم دوربین مدار بسته دلیل اثبات جرم است؟

با عنایت به موارد گفته شده فیلم ضبط شده می تواند به عنوان ادله شاکی مورد استناد قرار گیرد و می تواند برای قاضی علم آور باشد. بهتر است این ادله در کنار دیگر ادله وجود داشته باشد تا نتیجه ای بهتر داشته باشد. این موارد به عنوان اماره مورد پذیرش است و می تواند در کنار سایر ادله، علم قاضی را به همراه داشته باشد.

آیا ضبط صدا جرم است؟

پاسخ به این سوال منفی است و ضبط صدا به وسیله تلفن و یا دیگر وسایل جرم محسوب نمی شود آنچه موجب جرم از نظر قانونگذار می باشد شنود غیر قانونی و مخفیانه مکالمات اشخاص یا کنترل آن، از طریق ضبط غیر مجاز مکالمات تلفنی یا طریق دیگر است. از این رو ضبط غیرمجاز ناظر به مکالمه شخص ضبط کننده با سایرین نمی تواند باشد چرا که مخاطب اصلی سخنان است که ضبط می گردد.

آیا می توان اسم همسر را از شناسنامه حذف نمود؟

پاسخ به این سوال مثبت است اما با وجود شرایطی:

  • در صورت طلاق طرفین می توانند پس از ازدواج مجدد اقدام به حذف نام همسر کنند همچنین در صورت وفات یکی از زوجین این قاعده وجود دارد.
  • در صورتی که طلاق در دوران عقد حاصل شده باشد و این موضوع در دادگاه اثبات شده باشد امکان حذف نام همسر از شناسنامه وجود دارد.

آیا تغییر سن ممکن است؟

پاسخ به این سوال منوط به بررسی مدارک می باشد لیکن به طور کلی تغییر سن امکان پذیر نمی باشد و یا کار بسیار سختی می باشد که نیازمند ادله می باشد و در صورتی که این موضوع نتیجه داشته باشد در شناسنامه درج می گردد.

logo-samandehi