موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

مشاوره حقوقی

یکی از راه های دریافت اطلاعات در زمینه حقوقی، مشاوره حقوقی می باشد. مشاوره حقوقی صرفاً مربوط به دعاوی و دادگاه نمی باشد. مشاوره حقوقی می تواند در خصوص تنظیم قرارداد با شرایط مد نظر هر یک از طرفین باشد که البته بهتر است به جای مشاوره حقوقی، تنظیم قرارداد را به وکیل دادگستری بسپارند. مشاوره حقوقی می تواند مربوط به شرایط یک پرونده برای طرح دعوا و یا دفاع از شرایط موجود باشد . سوالاتی که در این خصوص می تواند در ذهن وجود داشته باشد از این قبیل است که مشاوره حقوقی چیست؟ شرایط مشاوره حقوقی چیست؟ نحوه مشاوره حقوقی چگونه است؟ مراحل مشاوره حقوقی چیست؟ چگونه مشاوره حقوقی بگیریم؟ وکیل مشاوره حقوقی در تهران کیست؟ دفتر مشاوره حقوقی در پاسداران کجاست؟ بهترین مشاوره حقوقی در پاسداران کیست؟ موسسه حقوقی دادآوران نستوه با سابقه ای درخشان آماده ارائه مشاوره حقوقی به صورت تخصصی و خدمات حقوقی به شما عزیزان می باشد.

شرایط مشاوره حقوقی چیست؟

با عنایت بدین موضوع که مطابق با قوانین کشور صرفاً وکلای دادگستری می توانند نسبت به امور حقوقی مشاوره دهند، فلذا در وهله نخست بایستی به این موضوع توجه نمایید که مشاوره حقوقی می بایست توسط وکیل دادگستری انجام شود.

مشاوره حقوقی به مراتب سخت تر از وکالت می باشد ، چرا که مشاوره حقوقی فراتر از انجام امور وکالتی است و در صورتی که شخصی خود شخصاً اقدام به انجام امور وکالتی نماید می تواند نسبت به انجام موضوع اقدام نماید لیکن در مشاوره حقوقی چنانچه شرایط مقرر رعایت نگردد می تواند موجبات ضرر را فراهم نماید.

مشاوره حقوقی می بایست همراه با رویه موجود در دادگاه ها ارائه گردد و چنانچه مشاوره در خصوص قرارداد می باشد می بایست در خصوص شرایط قرارداد و مواردی که ممکن است در موضوع حادث گردد همراه باشد.

برای مشاوره حقوقی به کجا مراجعه نماییم؟

به یاد داشته باشید که مشاوره حقوقی تخصص وکیل دادگستری است فلذا می بایست به دفتر وکالت مراجعه نمایید البته می توانید به موسسات حقوقی معتبر که توسط وکیل دادگستری مدیریت می شود نیز جهت دریافت مشاوره حقوقی مراجعه نمایید.

چرا باید مشاوره حقوقی دریافت نماییم؟

از آنجایی که پیشگیری بهتر از درمان است در صورتی که در کلیه امور خود از مشاوره حقوقی استفاده نمایید، می تواند به مراتب شرایط بهتری برای شما فراهم نماید. کلیه اعمال و رفتار شما می تواند دارای آثار حقوقی باشد از قبیل بیع، عقد نکاح، تنظیم قرارداد و... حال چنانچه بدون مشاوره حقوقی اقدام به انجام این اعمال نمایید، در مواردی می تواند موجبات ورود ضرر را برای شما فراهم نماید. افرادی که بدون مشاوره حقوقی اقدام به انجام اقدامات قانونی می نمایند به مراتب بیشتر از دیگر افراد جامعه در معرض ورود ضرر می باشند.

مشاوره حقوقی چه ویژگی هایی دارد؟

مشاوره حقوقی باید دارای ویژگی های ذیل باشد :

1- مشاوره حقوقی بایستی همراه با تسلط به قوانین باشد.

2- مشاوره حقوقی باید در محیطی آرام صورت پذیرد.

3- مشاوره حقوقی بایستی همراه با اطلاعات کامل و مفید باشد.

4- مشاوره حقوقی در خصوص هر موضوعی منوط به تجربه علمی و یا عملی در آن خصوص می باشد.

5- مشاوره حقوقی می بایست الزاماً توسط وکیل انجام شود.

6- مشاوره حقوقی می بایست در ساعت تعیین شده انجام شود.

7- در هنگام ارائه مشاوره حقوقی از صحبت کردن و پرسیدن سوال بپرهیزید.

نحوه مشاوره حقوقی چگونه است؟

مشاوره حقوقی بدین نحو است که شخص مراجعه کننده به دنبال قوانین مرتبط با موضوع می باشد و از جلسه مشاوره حقوقی این انتظار را دارد که بتواند، پس از جلسه نسبت به موضوع مشاوره اتخاذ تصمیمی شایسته نماید. فلذا می بایست موضوع و سوالاتی که در ذهن دارد را یاداشت نموده و در جلسه مشاوره حقوقی مطرح نماید. بهتر است مطالب مرتبط با موضوع یادداشت برداری شود.

چنانچه موضوع مشاوره حقوقی در خصوص دعوای حقوقی و یا کیفری می باشد بهتر است رویه موجود در دادگاه ها نیز مورد سوال واقع شود.

جلسه مشاوره حقوقی می بایست در محیطی آرام و به دور از هرگونه حاشیه تشکیل و اداره گردد فلذا توصیه می گردد در جلسه مشاوره حقوقی از آوردن همراه اجتناب نمایید و چنانچه شخصی شما را همراهی می نماید در سالن انتظار تا اتمام جلسه مشاوره حقوقی منتظر بماند.

خوب است پس از جلسه مشاوره حقوقی نتیجه گیری نیز بتوان از جلسه به دست آورد.

تفاوت مشاوره حقوقی حضور و مشاوره حقوقی تلفنی چیست؟

قطع به یقین مشاوره حقوقی حضوری به مراتب بهتر از مشاوره حقوقی تلفنی می باشد بدین نحو که در مشاوره تلفنی با توجه به شرایط موجود امکان دارد سوالاتی از ذهن خارج گردد و اینکه مشاوره حقوقی حضوری می تواند نتایج ملموس تری نسبت به مشاوره حقوقی از طریق تلفن داشته باشد.

موسسه حقوقی دادآوران نستوه متشکل از وکلای پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای دادگستری مرکز می باشد و اولین موضوعی که برای مراجعه کنندگان حائز اهمیت می باشد مراجعه به مجموعه ای می باشد که دارای اعتبار باشد. وکلای این موسسه قابل استعلام از سایت های مرتبط می باشند و این مهمترین نکته ای است که می توان بدان اشاره نمود. موسسه حقوقی دادآوران نستوه با توجه به شرایطی که دارد یکی از معتبرترین موسسات حقوقی در ایران به حساب می آید این اعتبار از پروانه وکلای اسن موسسه، نماد اعتماد و نشان ثبت ملی سرچشمه می گیرد.

logo-samandehi