موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

معروف ترین وکیل تهران

با سلام و درود بر شما و دوستان و همراهان گرامی

در این مطلب که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه می گردد، به شرح و بیان یکی از موضوعات حقوقی تحت عنوان معروف ترین وکیل تهران خواهیم پرداخت. به منظور دستیابی به پاسخ پرسش های زیر همراه ما باشید.

بیشتر بدانید:شماره وکیل تجدید نظرخواهی

مواردی که در خصوص معروف ترین وکیل تهران می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • وکیل رسمی دادگستری به چه کسی اطلاق می گردد؟
  • عواملی که موجب معروف شدن یک وکیل دادگستری می گردد کدام است؟
  • آیا صرف معروف بودن یک وکیل دادگستری به منزله تبحر و تخصص وی به حساب می آید؟
  • معروف ترین وکیل دادگستری تهران چه کسی است؟
  • هزینه معروفترین وکیل تهران چقدر است؟

جهت دستیابی به پاسخ سوالات حقوقی خود می توانید هم اکنون با وکیل متخصص در موسسه حقوقی دادآوران نستوه در ارتباط باشید و بدون هرگونه دغدغه سوالات خود را مطرح نمایید.

منظور از وکیل دادگستری چه کسی است؟

تیم تحریریه گروه وکلای نستوه در مطالب متعددی که  در همین صفحه ارائه نموده بارها به طرق مختلف پاسخ این پرسش را داده است. اما یک بار دیگر به صورت کلی و کوتاه در پاسخ به پرسش مزبور خواهیم گفت:

 وکیل رسمی دادگستری به شخصی اطلاق می گردد، که از نهادهای رسمی و ذیربط دارای پروانه پایه یک وکالت دادگستری است. در حقیقت شخصی که از دانشکده حقوق فارغ‌التحصیل می‌شود، متعاقباً با شرکت در آزمون های ورودی کارآموزی وکالت دادگستری، و طی کردن سلسله مراتب  مربوطه به عنوان وکیل پایه یک دادگستری به کار و فعالیت مشغول می شود.

بیشتر بدانید: اصل 49 قانون اساسی چیست؟

نهادهای ذیربط به منظور تایید و صدور پروانه وکالت دادگستری کدام است؟

در وهله اول کانون وکلای دادگستری قدیمی ترین، معتبرترین و مستقل ترین نهاد صدور پروانه وکالت پایه یک دادگستری به حساب می آید. مجوز وکالت صادره از کانون وکلای دادگستری دارای ارزش و اعتبار بسیار زیاد می باشد. به نحوی که اغلب قضات عالی رتبه پس از بازنشستگی از شغل قضاوت، درخواست خود را به منظور صدور پروانه پایه یک وکالت دادگستری تقدیم کانون وکلا می نمایند.

بیشتر بدانید: قرارداد فریلنسری

آیا کانون وکلای دادگستری تنها مرجع صدور پروانه وکالت پایه یک دادگستری می باشد؟

در سال های اخیر در برخی از قوانین خاص این اجازه به قوه قضاییه داده شده است، که از طریق نهادی تحت عنوان مرکز امور مشاوران قوه قضاییه اقدام به تربیت وکیل و صدور مجوز پروانه پایه یک وکالت دادگستری نماید. گفتنی است، به استثنای کانون وکلای دادگستری و مرکز امور مشاوران قوه قضاییه هیچ نهاد دیگری حق صدور مجوز وکالت در محاکم دادگستری را نخواهد داشت. از این رو وکیل رسمی دادگستری به شخصی اطلاق می گردد که از کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور مشاوران قوه قضاییه دارای پروانه وکالت معتبر باشد.

بیشتر بدانید: قرارداد هم بنیانگذاری چیست؟

چه عواملی موجب معروفیت یک وکیل دادگستری می شود؟

عوامل متعددی می تواند موجب شهرت یک وکیل دادگستری شود. از جمله این عوامل مواردی به شرح آتی خواهد بود:

 الف.در خصوص برخی از پرونده های قضایی رسانه‌های جمعی نظیر تلویزیون، رادیو، مطبوعات، فضای مجازی و غیره به نحوه وسیع اطلاع رسانی می کنند. همین اطلاع رسانی گسترده می تواند، یکی از عوامل ایجاد شهرت برای وکلای شرکت کننده در چنین دادرسی هایی باشد.

بیشتر بدانید:اعاده دادرسی حقوقی

چرا می بایست یک پرونده از سوی رسانه‌های جمعی مورد توجه و اطلاع رسانی وسیع قرار گیرد؟

به نظر می رسد، عواملی نظیر تعداد زیاد شکات یا  متهمین یک پرونده، شخصیت شکات و متهمین (این امکان وجود دارد که شاکی یا متهم یک پرونده از شخصیت‌های برجسته جامعه در حوزه های علم، سیاست، ورزش هنر و غیره باشد) و یا موضوعات حساس و مهم یک پرونده بیشتر مورد توجه رسانه‌های جمعی قرار گیرد. به طور کلی اشخاصی که در چنین پرونده هایی به عنوان وکیل مداخله و مشارکت می نمایند از معروفیت بیشتری نسبت به سایر وکلا برخوردار می شوند.

ب . مورد دیگری که می‌تواند موجب معروفیت یک وکیل دادگستری در جامعه شود، تدریس در  دانشگاه‌های معتبر کشور است. برخی از وکلای دادگستری با دارا بودن مدارج تخصصی حقوق، عضو هیئت علمی دانشگاه های معتبر کشور می باشند، چنین وکلایی در مقایسه با سایر وکلا از شهرت بیشتری برخوردار هستند. (البته همیشه اینگونه نیست).

پ . مورد دیگری که می‌تواند در میزان معروفیت یک وکیل دادگستری تاثیرگذار باشد، تالیف کتب حقوقی از سوی آن وکیل دادگستری است. تالیف کتب ارزشمند حقوقی می‌تواند عاملی به منظور معروفیت یک وکیل در جامعه حقوقی کشور باشد.

ت . مورد دیگری که می‌تواند موجب معروفیت یک وکیل دادگستری شود، عضویت وی در هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری یا ریاست بر اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران است. در حقیقت این امکان وجود دارد، که یک وکیل در طول سالهای وکالتی خود به عضویت هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری یا سمت ریاست در اتحادیه سراسری کانونهای وکلای ایران برسد، این مهم  شهرت وکیل را نیز افزایش خواهد داد.

بیشتر بدانید:تفاوت وکیل حقوقی و کیفری

آیا معروفیت یک وکیل دلیل بر تخصص و تبحر وی است؟

به طور قطع پاسخ این سوال منفی خواهد بود. چراکه معروفیت یک وکیل نمی ‌تواند، همواره دلیل بر تخصص و تبحر او در حرفه وکالت باشد. چه بسا  وکیلی دارای شهرت بسیار کمی در جامعه است، اما در مقایسه با وکلای مشهور از تبحر و تخصص بیشتری در امر وکالت برخوردار باشد. دلیل این امر بدیهی است. امروزه گزافه های تبلیغاتی می تواند، خدمات یا کالایی را بیش از آنچه که در عالم واقع دارای مزیت می باشد، بزرگ نمایی کند. پس تبلیغات در خصوص یک وکیل دادگستری نیز می تواند به همین شیوه عمل نماید.

بیشتر بدانید:حضور وکیل در پرونده کیفری

معروف ترین وکیل دادگستری تهران چه کسی است؟

در پاسخ به این پرسش خواهیم گفت: امروزه فعالیت در فضای مجازی طرفداران زیادی دارد، و به کارگیری اینترنت از سوی آحاد جامعه بسیار رایج است. از این جهت بسیاری از خدمات از جمله خدمات حقوقی در این سایت ها تبلیغ و شناسانده می شود. اما چنین تبلیغاتی همواره به این معنا نیست که یک وکیل از  تخصص و تبحر کافی به منظور ارائه خدمات حقوقی برخوردار است. در حال حاضر گروه وکلای نستوه  متشکل از وکلای متخصص و مجرب عضو کانون وکلای دادگستری مرکز ضمن ارائه کلیه خدمات حقوقی تخصصی آماده  است، در کلیه دعاوی حقوقی و کیفری به عنوان وکیل یا مشاور در کنار شما باشد.

شمامی توانید از طریق راه های ارتباطی معرفی شده دراین  صفحه با گروه وکلای نستوه تماس بگیرید.

logo-samandehi