موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

معروف ترین وکیل دادگستری ایران

با سلام و درود بر شما دوستان و همراهان گرامی

در این مطلب که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه می گردد، به شرح و بیان موضوعی تحت عنوان معروف ترین وکیل دادگستری ایران خواهیم پرداخت. امیدواریم؛ این مطلب مورد مطالعه و استفاده شما قرار گیرد

مواردی که در خصوص معروف ترین وکیل ایران می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • به چه افرادی وکیل رسمی دادگستری اطلاق می گردد؟
  • آیا شهرت حاصل از گزافه های تبلیغاتی، به منزله تخصص و تبحر بیشتر یک وکیل رسمی دادگستری محسوب می گردد؟
  • چه مواردی در میزان شهرت وکلای رسمی دادگستری موثر می باشد؟
  • معیارهایی که می بایست در انتخاب یک وکیل دادگستری مدنظر قرار دهیم کدام است؟
  • بهترین وکیل ایران کیست؟

موسسه حقوقی دادآوران نستوه با تشکیل تیمی از وکلا تحت عنوان گروه وکلای نستوه آماده ارائه خدمات حقوقی بدون واسطه به شما شهروندان عزیز می باشد از اینرو می توانید جهت ارتباط با وکیل با شماره های اعلامی در سایت در تماس باشید.

وکیل دادگستری به چه کسی اطلاق می گردد؟

منظور از وکیل رسمی دادگستری فردی است که با اخذ مجوز لازم (پروانه پایه یک وکالت دادگستری) از نهاد ذی ربط حق حضور و مداخله به عنوان وکیل در مراجع قضایی و سایر مراجع قانونی را داراست.

نهاد ذی ربط در خصوص صدور پروانه پایه یک وکالت دادگستری کدام است؟

در قوانین فعلی کانون وکلای دادگستری و مرکز امور مشاوران قوه قضاییه اقدام به صدور پروانه وکالت پایه دادگستری می نمایند. توضیح اینکه؛ کانون وکلای دادگستری به عنوان معتبر ترین و اولین نهاد مستقل از دیرباز اقدام به صدور پروانه وکالت دادگستری می نماید. پروانه وکالت صادره از سوی کانون وکلای دادگستری از چنان اهمیت و ارزشی برخوردار است، که اغلب قضات عالی رتبه پس ازدوران بازنشستگی خود درخواست خود را به منظور صدور پروانه وکالت تقدیم کانون وکلای دادگستری می نمایند.

در این میان چند سالی است، مرکز امور مشاوران قوه قضاییه نیز اقدام به صدور پروانه وکالت می نماید. خلاصه آنکه، وکیل رسمی دادگستری  فردی است که از سوی کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور مشاوران قوه قضاییه دارای پروانه معتبر وکالت پایه یک می باشد. در این باره سابقاً مطالب متعددی از سوی تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و در همین صفحه ارائه گردیده است، به منظور مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطالب پیشین مراجعه نمایید.

بیشتر بدانید:تفاوت وکیل تسخیری و وکیل معاضدتی

آیا شهرت حاصل از گزافه های تبلیغاتی دلیل بر تخصص و تبحر یک وکیل دادگستری به حساب می آید؟

به طور قطع تبلیغات رسانه های جمعی بر ذهن و نگرش مخاطبان تاثیرگذار خواهد بود. هنگامی که رسانه های متعدد در خصوص امری تجاری یا خدماتی اقدام به تبلیغ و شناساندن می نمایند، کم ترین تاثیری که این تبلیغات در پی دارد، مراجعات بیشتر به آن تجارت یا خدمات خواهد بود. اما از دیدگاه فنی یا تخصصی در حوزه وکالت، تبلیغات عامه نمی تواند دلیل بر تخصص و تبحر یک وکیل داگستری باشد. خوب است بدانید، گزافه های تبلیغاتی در حرفه وکالت ممنوع  و وکیل متخلف تحت پیگرد انتظامی قرار خواهد گرفت.

بیشتر بدانید: وکیل مدنی

یک وکیل دادگستری در چه صورتی می تواند  خدمات وکالتی خود را تبلیغ نماید؟

به طور کلی در ایران بر خلاف دیگر نقاط جهان انجام هرگونه فعالیت های تبلیغی به نحوی که در شناساندن امور تجاری مرسوم است، از سوی وکلای دادگستری ممنوع و تخلف انتظامی محسوب می شود. اما وکلای دادگستری می توانند به نوعی خود را از طرق متعارف تعرفه نمایند. با ذکر مثالی موضوع را روشن می‌کنیم. مثلاً یک وکیل دادگستری نمی تواند تبلیغاتی را منتشر نماید و بر مبنای آن به مراجعین خود قول دهد، پرونده‌ آنان تضمینی و صد در صد با موفقیت به سرانجام خواهد رسید!

 یک وکیل دادگستری میتواند خدمات حقوقی خود را به مردم تعرفه نموده و موفقیت هایی را که در پرونده های سابق تحصیل نموده است به اشتراک گذارد.

بیشتر بدانید: وکالت ثانوی

چه مواردی می تواند در میزان معروفیت یا شهرت وکلای دادگستری تاثیر گذار باشد؟

در برخی از مواقع وکیل دادگستری در پرونده ای مداخله و شرکت می نماید. بنا به ملاحظاتی، اطلاعات و اخبار مربوط به آن پرونده از سوی رسانه های جمعی در سطح وسیعی از جامعه منتشر می شود، اصولا چنین پرونده هایی موجب معروفیت وکیل خواهد شد. صرف نظر از این مورد موارد دیگری را نیز می توان برشمرد که در میزان شهرت یک وکیل دادگستری بی تاثیر نیست؛ این موارد به شرح آتی خواهد بود:

وکلایی که با داشتن تحصیلات تکمیلی به عضویت هیئت علمی دانشگاه های معتبر در آمده و اقدام به تدریس در  دانشگاه می نمایند. این وکلا دست کم در بین دانشجویان خود از معروفیت برخوردار خواهند شد‌.

این امکان وجود دارد، وکیلی در طول سالیان وکالتی خود به عضویت هیئت مدیره کانون های وکلای دادگستری درآمده و از این طریق  شهرت و معروفیت کسب نماید. مورد دیگر اینکه، این امکان وجود دارد، یک وکیل دادگستری دارای سمت ریاست یا سمت های دیگر در اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران شود و این مهم موجب معروفیت وی گردد.

امیدوارم  مطلب فوق که توسط تیم تحریریه گروه وکلای این سو تنظیم و ارائه گردیده است، مورد مطالعه و استفاده شما واقع گردد. گروه وکلای نستوه متشکل از وکلای مجرب و متخصص و کانون وکلای دادگستری مرکز همیشه آماده و مشتاق است در امور حقوقی به عنوان وکیل یا مشاور در کنارتان باشد برخی از خدمات حقوقی گروه وکلای نستوه به شرح آتی می باشد:

بررسی دقیق اسناد و مدارک و ارائه مشاوره تخصصی، تنظیم دادخواست در کلیه امور حقوقی و دیوان عدالت اداری توسط وکیل متخصص، تنظیم شکواییه در کلیه امور کیفری توسط وکیل متخصص، تنظیم لوایح حقوقی و کیفری توسط وکلای متخصص، تنظیم کلیه قراردادهای حقوقی و همراهی شما در جلسات انتقاد قرار داد، قبول وکالت و دفاع از حقوق قانونی شما در کلیه مراجع قضایی

شما می توانید، از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه با گروه وکلای نستوه تماس بگیرید.

logo-samandehi