موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

نحوه تنظیم قرارداد

لازم به ذکر است تنظیم قرارداد نیاز به تخصص و مهارت داشته و بهتر است برای موضوعات حقوقی خود با وکیل متخصص امور قراردادها مشاوره اخذ نمایید لیکن برای تنظیم یک قرارداد بی نقص، غیر قابل خلل و تخصصی می توانید با موسسه حقوقی دادآوران نستوه تماس بگیرید.

چرا باید برای تنظیم قرارداد به وکیل مراجعه کنیم؟

در هر قرارداد اول موضوع و بعد شرایط باید تشریح شوند، اصول قرارداد نویسی اموری تخصصی هستند که بایستی با تسلط به جزییات انجام شود. اگر تنها یک بند از قرارداد متزلزل یا غلط بوده یا یک مساله پیشبینی نشده باشد، ممکن است کل قرارداد بی ارزش یا علیه شما باشد، این مساله منتج به بروز اختلافات و در نهایت سال ها دوندگی در دادگاه ها خواهد شد. بنابراین ضروریست که تنظیم قرارداد را به وکیل بسپارید.

مواردی که در خصوص نحوه تنظیم قرارداد می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • نمونه قرارداد چگونه است؟
  • آموزش قرارداد نویسی چگونه است؟
  • برای تنظیم قرارداد به کجا مراجعه نماییم؟
  • چه قراردادی بی عیب و نقص می باشد.

برای دریافت مشاوره در خصوص نحوه تنظیم قراردادهای خود می توانید با وکیل امور قراردادها در دپارتمان قراردادهای گروه وکلای نستوه هم اکنون در ارتباط باشید.

اصول تنظیم یک قرارداد خوب چیست؟

گرچه قراردادها در ماهیت با یکدیگر متفاوت بوده و هر کدام شرایط و ماهیت منحصر به خود را دارند، اما اصولی وجود دارد که در تمام قراردادها مشترک است. این اصول عبارتند از : طرفین قرارداد بدین مفهوم که قرارداد مابین چه کسانی منعقد می گردد. موضوع قرارداد بدین مفهوم که ماهیت قرارداد چیست و چه موضوعی را در بر میگیرد مثلاً اجاره یک باب مغازه یا مشارکت در ساخت یک ویلا و... محل قرارداد بدین مفهوم که قرارداد و مفاد آن در چه محلی انجام می پذیرند مثلاً قرارداد کاشت درخت نارنگی در ساری یا...

برای تنظیم قرارداد به کجا مراجعه نماییم؟

چه قراردادی بی عیب و نقص می باشد. برای دریافت مشاوره در خصوص نحوه تنظیم قراردادهای خود می توانید با وکیل امور قراردادها در دپارتمان قراردادهای گروه وکلای نستوه هم اکنون در ارتباط باشید.

اصول تنظیم یک قرارداد خوب چیست؟

گرچه قراردادها در ماهیت با یکدیگر متفاوت بوده و هر کدام شرایط و ماهیت منحصر به خود را دارند، اما اصولی وجود دارد که در تمام قراردادها مشترک است. این اصول عبارتند از :

  • طرفین قرارداد بدین مفهوم که قرارداد مابین چه کسانی منعقد می گردد.
  • موضوع قرارداد بدین مفهوم که ماهیت قرارداد چیست و چه موضوعی را در بر میگیرد مثلاً اجاره یک باب مغازه یا مشارکت در ساخت یک ویلا و...
  • محل قرارداد بدین مفهوم که قرارداد و مفاد آن در چه محلی انجام می پذیرند مثلاً قرارداد کاشت درخت نارنگی در ساری یا...

شروط گفته شده، شروط مشترک بین اکثر قراردادها هستند. لازم به ذکر است که هر کدام از این شروط بایستی با توجه به شرایط طرفین و ماهیت قرارداد تعیین گردند، تنظیم هر بند قرارداد مستلزم بررسی های گسترده و عندالزوم دعوت از طرفین می باشد. گاه لازم است که برای تنظیم یک قرارداد هفته ها وقت صرف کرد و تنظیم این نوع از قراردادها که مسیر را بر دور زدن های قانونی و نیز ضرر، سد میکند.

مثلاً در بخش تعهدات طرفین ممکن است لازم باشد که پروژه از نظر فنی بررسی شود، اینجا وکیل پروژه را بررسی کرده و اقدامات لازم را انجام می دهد.

  • یک قرارداد خوب و مناسب ضامن حقوق، منافع و اعتبار شماست.
  • یک قرارداد خوب بایستی جامع بوده و مانع از بروز تفسیرهای گوناگون گردد.
  • همچنین بایستی کلیات آن به نحوی تنظیم گردد که امکان خلل و نقض تعهدات وجود نداشته باشد.

موسسه حقوقی دادآوران نستوه افتخار دارد که دپارتمان قرارداهای خود را که متشکل از زبده ترین وکلای متخصص و باتجربه در امر تنظیم انواع قراردادهای مالی، غیر مالی، کاری، پیمانکاری، مشارکت، قراردادهای فریلنسری، قراردادهای وستینگ، قراردادهای استارتآپها و کسب و کارهای نوین، قراردادهای حفظ محرمانگی، قراردادهای نفت و گاز و بالادستی و کلیه قراردادهای داخلی و خارجی، را به شما عزیزان معرفی نماید.

موسسه حقوقی دادآوران نستوه، ضمامن کیفیت قراردادها و منافع شما می باشد.

logo-samandehi