موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

نمونه اظهارنامه فسخ قولنامه

فسخ قولنامه دارای شرایطی است بدین شرح که به صرف وجود حق فسخ در قرارداد دلیلی بر فسخ نمی باشد و می بایست مقررات قانونی مربوط به فسخ رعایت گردد. در بسیاری از موارد در قرارداد شرطی در خصوص فسخ قولنامه گنجانده می شود و در آن قید می گردد طرفین می توانند بدون نیاز به حضور در مراجع قضایی اقدام به فسخ قولنامه نمایند. در این میان عده ای با استفاده از این بند و فسخ قولنامه اقدام به انتقال مال خود می نمایند و اقدام به یک امر غیرقانونی یعنی انتقال مال غیر (کلاهبرداری) می نمایند. هر چند که در قرارداد در خصوص فسخ قولنامه شرط مذکور گنجانده شده است و مورد تایید طرفین قرار گرفته است لیکن به موجب قانون طرفین می بایست پس از اعلام فسخ قولنامه از طریق اظهارنامه اقدام به تقدیم دادخواست تایید و تنفیذ فسخ قرارداد نمایند. در صورت صدور حکم مبنی بر تایید و تنفیذ فسخ قرارداد شرایط انتقال به دیگری می تواند فراهم شود. از این رو مطلب پیش رو توسط سایت موسسه حقوقی دادآوران نستوه تحت عنوان نمونه اظهارنامه فسخ قولنامه به اشتراک گذاشته می شود. سوالاتی که در خصوص فسخ قولنامه می تواند وجود داشته باشد. نمونه اظهارنامه فسخ قولنامه چگونه است؟ شرایط فسخ قولنامه چگونه است؟ مدارک فسخ قولنامه کدامند؟ نحوه فسخ قولنامه چگونه است؟ برای فسخ قولنامه چه باید انجام داد؟ بهترین وکیل فسخ قولنامه در تهران کیست؟ برای اطلاع از سوالات فوق می توانید مطالب ارائه شده از سوی گروه وکلای نستوه را مطالعه نمایید.

نمونه اظهارنامه فسخ قولنامه

مخاطب محترم

با سلام و عرض ادب

احتراماً به استناد به قرارداد مورخ... مابین اینجانب و شما، جنابعالی در تاریخ                ... یک واحد آپارتمان مسکونی را خریداری نموده و ضمن قرارداد فوق الذکر، متعهد گردیده اید که در تاریخ... برای  تنظیم سند رسمی به دفترخانه اسناد رسمی شماره... مراجعه نمایید.

نظر به گذشت 3 ماه از تاریخ مندرج در قرارداد  به استناد به بند... قرارداد فی مابین، که تاخیر فروشنده در انتقال سند رسمی را از موجبات فسخ دانسته و برای هر روز تاخیر جنابعالی در تنظیم سند مبلغ...  به عنوان  خسارت قراردادی در نظر گرفته شده است، فلذا مراتب فسخ قرارداد به اطلاع شما می رسد و اقدامات قانونی بعدی در جهت تنفیذ فسخ قرارداد و مطالبه خسارت قراردادی از طریق مرجع صالح قضایی صورت خواهد پذیرفت.

بدیهی است پرداخت خسارات قانونی اعم از هزینه دادرسی، حق الوکاله وکیل، هزینه کارشناسی و... به موجب قانون بر عهده شما می باشد.

با احترام مجدد

با توجه به آنچه پیشتر مورد بررسی قرار گرفت فسخ قولنامه دارای شرایط منحصر به فردی می باشد و می بایست به صورت دقیق مشخص گردد و عدم تعیین این شرایط می تواند موجبات ورود ضرر باشد.

به طور مثال فسخ قولنامه در بیشتر موارد دارای مدت زمان مشخص می باشد و در صورت عدم رعایت این موعد می تواند دعوی فسخ را با شکست مواجه نماید.

فلذا فسخ قولنامه به صورت خلاصه دارای شرایط ذیل باید باشد :

1- حق فسخ در قرارداد و یا به موجب قانون برای طرفین وجود داشته باشد.

2- طرفین حق فسخ را در خصوص تمام موارد از خود سلب و ساقط نکرده باشند.

3- در مهلت و فرجه قراردادی، قانونی و یا عرفی فسخ انجام شود.

4- اعلام فسخ از طریق اظهارنامه صورت پذیرد.

5- دادخواست تایید و تنفیذ فسخ به دادگاه صالح تقدیم شود.

با مراجعه به وکلای دادگستری که اشخاص اهل فن و متخصص در امور حقوقی می باشند از ورود ضررهای جبران ناپذیر جلوگیری نمایید. استفاده از مشاوره در راهرو های دادگستری می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

موسسه حقوقی دادآوران نستوه با تشکیل تیمی از زبده ترین وکلای عضو کانون وکلای دادگستری یکی از موسسات حقوقی معتبر در ایران می باشد. این موسسه تحت مدیریت جناب آقای دکتر سیدعلی میررجبی وکیل پایه یک دادگستری می باشد. هم اکنون با وکلا و مشاوران ما در ارتباط باشید.

logo-samandehi