موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکلای خیابان پاسداران

نزدیکی محل دفتر وکیل یکی از فاکتورهای اشخاص برای انتخاب وکیل در کنار دیگر فاکتورهای مورد نظر آنها می باشد. از این رو با معرفی دفتر وکالت دکترسیدعلی میررجبی وکیل پایه یک دادگستری و مدیر موسسه حقوقی دادآوران نستوه در خیابان پاسداران همراه شما می شویم.

با توجه به گستردگی شهر تهران بسیاری از افراد به کمک فناوری های نوین اقدام به تعرفه خود می نمایند که وکالت نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. البته تعرفه از طریق فضای مجازی جدای از بسیاری از فایده ها دارای معایب زیادی نیز می تواند باشد.

با این مقدمه مشخص می گردد که انتخاب وکیل شاید در مواردی یکی از سخت ترین موضوعات پیش آمده برای اشخاص باشد چراکه این نگرانی همواره برای اشخاص وجود دارد که آیا به شخصی که به او مراجعه می کنند، اولاً وکیل دادگستری یا یک فرد دلال و سودجو است و دوماً توانایی انجام کار سپرده شده را دارد و همچنین قابل اعتماد بودن نیز مهمترین فاکتور برای مراجعه کننده می باشد.

قبل از هر چیز لازم است توضیح داده شود که وکیل دادگستری شخصی است که دارای پروانه وکالت از نهاد های مربوطه است که به صورت قانونی از امتیازات آن برخوردار شده است. وکلای دادگستری یا پروانه خود را از کانون وکلای دادگستری و یا مرکز مشاوران قوه قضاییه (مرکز وکلای قوه قضایی)‌ دریافت می نمایند و تمدید و اعتبار آن نیز به همان نهادها مربوط می شود. پروانه وکالت معمولاً پس از قبولی در آزمون وکالت و سپری نمودن دوره کارآموزی و پس از آزمون اختبار تحت عنوان گواهینامه وکالت به وکیل اعطا می گردد و در اصطلاح شخص وکیل پایه یک دادگستری می شود.

در حال حاضر با توجه به شرایط قانونی جامعه چیزی تحت عنوان وکیل پایه دو و وکیل پایه سه وجود ندارد. وکیل بر حسب سابقه یا کارآموز وکالت است و یا وکیل پایه یک دادگستری است.

مواردی که در خصوص موسسه حقوقی معتبر در پاسداران می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • آدرس دفتر وکالت در خیابان پاسداران کجاست؟
  • بهترین وکیل محدوده پاسداران کیست؟
  • تفاوت وکیل پایه یک و پایه دو چیست؟
  • تنظیم وکالتنامه چگونه است؟
  • موسسه حقوقی معتبر در خیابان پاسداران کجاست؟

برای دریافت مشاوره تخصصی می توانید هم اکنون با گروه وکلای نستوه واقع در خیابان پاسداران که متشکل از وکلای پایه یک عضو کانون وکلای دادگستری مرکز می باشند همه روزه از طریق تلفن های اعلامی در سایت در ارتباط باشید.

بیشترین تفاوت کارآموز وکالت و وکیل پایه یک دادگستری جدای از تجربه و سابقه این است که کارآموز وکالت حق ورود در بعضی از پرونده ها را ندارد در حالی که محدودیتی برای وکیل پایه یک وجود ندارد به طور مثال کارآموز وکالت حق ورود در پرونده هایی که مرجع تجدیدنظر آنها دیوان عالی کشور است همچون دعاوی با موضوع قتل و... و همچنین دعاوی با ارزش خواسته بیش از 200 میلیون تومان را ندارند.

چگونه به وکیل اعتماد کنیم؟

همانگونه که پیشتر نیز اعلام گردید مهمترین موضوع در بحث وکالت وجود اعتماد است البته اعتماد می بایست دو طرفه باشد و طرفین بتوانند به یکدیگر اعتماد نمایند.

اعتماد وکیل به موکل از بابت صداقت در گفتار و ارائه اسناد و مدارک صحیح و قانونی می باشد به این دلیل که در صورت وجود کذب در گفتار موکل احتمال شکست در پرونده بسیار زیاد می باشد و دفاع را با چالش های جدید همراه می سازد. فلذا توصیه داریم وکیل را امین خود دانسته و کلیه موضوعات مرتبط با پرونده خود را با ایشان بدون هیچ کم و کاستی اعلام نمایید.

اعتماد موکل به وکیل از بابت صداقت در گفتار و وجود تخصص لازم در موضوع و پیگیری پرونده می تواند باشد به این دلیل که در صورت عدم وجود شرایط مقرر در اعمال و رفتار وکیل احتمال متضرر شدن موکل می تواند بسیار وجود داشته باشد.

مطمئناً جدای از حسن سابقه وکیل دادگستری، وجود صداقت در رفتار و کردار او می  تواند موجب اطمینان شود، البته بایستی توجه داشته باشید که اولین پله اعتماد ارائه مدارک وکیل مبنی بر صلاحیت ایشان که همان پروانه وکالت و یا گواهی وکالت که دارای اعتبار است می باشد.

فرق دلال و وکیل چیست؟

عده ای از افراد هستند که خود را وکیل دادگستری معرفی می نمایند و اقدام به ارائه مشاوره و دریافت وکالت برای انجام امور وکالتی می نمایند و این در حالی است که بسیاری از این اشخاص ضمن فقدان پروانه وکالت حتی فاقد دانش حقوقی می باشند و با استفاده از این راه اقدام به سود جویی می نمایند.

بیشتر این افراد که دلال می باشند با عنوان قاضی بازنشسته و... اقدام به هدف قرار دادن طعمه های خود نموده و با وعده و وعید قول مساعد مبنی بر پیگیری پرونده با رابطه و نفوذ را می دهند و در آخر و در بهترین شرایط این است که پیگیری پرونده را به یک کارآموز وکالت و یا اشخاص فاقد تخصص می سپارند. لذا توصیه می نماییم قبل از هر چیز به دور از تبلیغات گمراه کننده نسبت به وکیل بودن شخص مدعی از طریق استعلام از سایت های کانون وکلا، صندوق حمایت از وکلا و یا مرکز امور مشاوران اقدام نمایید.

فرق موسسه حقوقی و وکیل چیست؟

موسسه حقوقی می تواند توسط وکیل و یا اشخاص فاقد صلاحیت تاسیس گردد و این موضوع از لحاظ قانونی هیچ ایرادی ندارد. تنها ایراد این موضوع زمانی است که شما برای دریافت خدمات حقوقی به این موسسات مراجعه می نمایید و احتمال وجود دارد که توسط افراد سودجو طعمه شوید. البته موسسات حقوقی معتبری نیز وجود دارند که توسط وکیل تاسیس و فعالیت می نمایند. در صورتی که موسسه حقوقی توسط وکیل تاسیس و فعالیت نماید می تواند بهترین گزینه با توجه به وجود تخصص های متفاوت در آن باشد.

logo-samandehi