موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل املاک در تهران

با سلام و درود با شما همراهان عزیز

در این مطلب که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه می شود، به شرح و بیان یکی از موضوعات حقوقی با عنوان وکیل املاک در تهران خواهیم پرداخت.

خوب می دانیم، با توجه به شاخص تورم و نرخ روزافزون املاک واقع در تهران و سایر نقاط ایران معاملات املاک از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار است. با هر معامله ملکی ارزش اقتصادی قابل توجهی بین طرفین معامله جابه جا می شود. متاسفانه در کشور ما  مراجعه به وکیل رسمی دادگستری پیش از معاملات مربوط به املاک به درستی فرهنگ سازی  نشده است. به این جهت، بسیاری از معاملات املاک که بدون مداخله وکلای دادگستری منعقد می شود، باعث اختلافات متعدد شده و سپس پرونده های متعددی نیز در دادگستری طرح می گردد. در حالی که مراجعه به وکیل رسمی دادگستری پیش از معاملات مربوط به املاک و کسب نظر و مشورت از او می تواند، از بروز بسیاری از تبعات منفی و اختلافات بعدی پیشگیری نماید. در بسیاری از کشورهای مترقی جهان انعقاد قراردادهای مربوط به املاک بدون حضور و مداخله وکلای رسمی دادگستری ممکن نیست، این رویه دست آوردهایی برای جامعه و سیستم قضایی آن کشور ها در پی داشته که کم ترین آن ایجاد امنیت معاملاتی و ارتقاء  سطح کیفی زندگی شهروندان بوده است. با گفتن مطالب بالا ادامه بحث را پی خواهیم گرفت.

در صورتی که تا پایان این مطلب همراه تیم تحریریه گروه وکلای نستوه باشید، به پاسخ پرسش های زیر دست خواهید یافت.

بیشتر بدانید: وکالت دعاوی املاک

مواردی که در خصوص وکیل املاک تهران می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • منظور از معاملات املاک در تهران چیست؟
  • حضور و مداخله وکیل دادگستری در معاملات مربوط به املاک تهران چه مزیت هایی خواهد داشت؟
  • پیش از معاملات مربوط به املاک تهران به دفتر کدام وکیل دادگستری مراجعه نماییم؟
  • بهترین وکیل ملکی تهران کیست؟
  • هزینه وکیل برای دعاوی ملکی چقدر است؟

موسسات حقوقی معتبر می توانند در کنار موسسات حقوقی نامعتبر باعث رشد اطلاعات حقوقی اشخاص گردد. اعتماد به موسسات می بایست بر مبنای اعتبار آنان باشد. موسسه حقوقی دادآوران نستوه یکی از موسسات حقوقی معتبر در ایران می باشد.

بیشتر بدانید: ابطال سند رهنی بانک

منظور از معاملات املاک در تهران چیست؟

معاملات مربوط به املاک تهران به هر نوع قرارداد و معامله ای می گویند که موضوع قرارداد ملک باشد. نکته ای که باید روشن شود اینکه، قراردادهای مربوط به املاک تهران می تواند راجع به عین یا منفعت املاک منعقد گردد. برای مثال، قرارداد مربوط به منفعت املاک سبب انتقال عین نخواهد بود، در این نوع از قرارداد صرفاً منافع ملک به طرف دیگر قرارداد منتقل خواهد شد.

قرارداد اجاره شایع ترین نوع قرارداد در خصوص انتقال منافع املاک است. دقت نمایید، در قراردادهای مربوط به انتقال منافع ملک (مهم ترین آن اجاره است) نکات و ظرایف حقوقی بسیاری نهفته است به نحوی که انعقاد چنین قراردادهایی بدون اخذ مشورت از وکلا و متخصصین دردسرهای بسیاری برای مالکین و مستاجرین در پی خواهد داشت. کافی است یک بار به یکی از واحدهای شورای حل اختلاف تهران مراجعه نمایید، تا از نزدیک تجربه کنید، همه روزه چه جمعیتی به منظور حل و فصل اختلافات مربوط به روابط موجر و مستاجر به شورای حل اختلاف تهران مراجعه می نمایند. توصیه و تاکید می کنیم، پیش از آنکه ملک خود را به اجاره دهید و یا ملکی را اجاره کنید با وکلای رسمی دادگستری در خصوص نحوه انعقاد قرارداد مشورت نمایید. این مشورت می تواند از بروز بسیاری از مشکلات و تبعات منفی بعدی جلوگیری نماید. چه بسا چنین مشورتی، که شاید کم تر از دو ساعت از وقت شما را بگیرد باعث شود، بعدها مجبور نشوید، اوقات زیادی را بر روی پله های ساختمان شورای حل اختلاف و مجتمع های قضایی تهران رفت و آمد کنید!

در مورد معاملات مربوط به انتقال منافع صحبت کردیم. مهم تر از معاملات مربوط به انتقال منافع معاملات مربوط به انتقال مالکیت عین می باشد. در معاملات اخیر دقت و وسواس بیشتری به خرج دهید‌. اصولا معاملات مربوط به نقل و انتقال عین از ارزش مالی بالاتری برخوردار است. برخی از این معاملات عبارتند از: بیع، هبه، معاوضه و صلح. البته شایع ترین آن بیع است. در معامله بیع یا خریدو فروش املاک تهران اصولا ملک در قبال دریافت وجه نقد انتقال داده می شود و با انجام معامله ارزش اقتصادی بالایی بین طرفین جابه جا خواهد شد. معمولاً معاملات املاک به منظور خرید و فروش در طی دو مرحله انجام می گیرد.

مرحله اول تنظیم مبایعنامه عادی است و مرحله بعدی تنظیم سند رسمی انتقال خواهد بود. توضیح اینکه، ابتدا طرفین با تنظیم مبایعنامه بر سر مسائل مالی و تاریخ تنظیم سند رسمی انتقال توافق می کنند. در این مرحله بخش اعظم ثمن معامله نیز پرداخت می شود. سپس طرفین در دفترخانه ای که از پیش در مبایعنامه تعیین نموده اند حاضر شده و مراتب مربوط به تنظیم سند رسمی انتقال انجام می گیرد. همانطور که ملاحظه می شود، انجام هر یک از این مراحل مستلزم داشتن دانش و تجربه حقوقی خواهد بود. عدم آگاهی نسبت به مقررات مربوط به معاملات املاک تهران می تواند خسارات مالی حبران ناپذیری در پی داشته باشد.

بیشتر بدانید: تغییر کاربری املاک مسکونی به تجاری

حضور و مداخله وکیل رسمی دادگستری در معاملات مربوط به املاک تهران چه مزیت هایی دارد؟

نظارت و مداخله وکلای رسمی دادگستری در ممعاملات مربوط به املاک تهران دارای مزیت های به شرح ذیل خواهد بود:

الف . وکیل رسمی دادگستری می تواند، قرارداد مربوط به ملک را بر اساس قانون و مقررات موضوعه تنظیم نماید. این خود موجب حفظ حقوق طرفین قرارداد خواهد بود‌.

ب . در صورتی که پیش نویس قرارداد از قبل تنظیم شده است، خوب است پبش از امضاء به روئیت وکیل دادگستری برسد تا امور درد وسر ساز و چالش های حقوقی مفاد قرارداد برطرف شود. همچنین وکیل دادگستری مکانیزم های قراردادی به منظور حفظ حقوق شما را در قرارداد متذکر خواهد شد.

ج . همراهی وکیل دادگستری در جلسات مربوط به انعقاد قرارداد حقوق قانونی شما را حفظ می کند. همچنین وکیل با بررسی دقیق اسناد و مدارک از صحت معامله مطمئن می شود.

د . داشتن وکیل دادگستری در قراردادهای مربوط به املاک تهران فشارهای عصبی و استرس های ناشی از معامله را از شما دور کرده به نحوی که با خیالی آسوده می توانید به سایر امور زندگی خود برسید.

بیشتر بدانید: تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ ها

پیش از انعقاد قراردادهای مربوط به املاک تهران به دفتر کدام وکیل دادگستری مراجعه نماییم؟

گروه وکلای نستوه با بهره گیری از دانش و تجربه وکلای متخصص عضو کانون وکلای دادگستری مرکز همواره آماده و مشتاق است به عنوان وکیل یا مشاور در قراردادهای مربوط به املاک تهران در کنار شما باشد. شما می توانید، کلیه امور حقوقی انعقاد قرارداد های مربوط املاک تهران را به وکلای متخصص ما بسپارید. اموری نظیر:

تنظیم قراردادهای مربوط به املاک تهران، بررسی پیش نویس قراردادهای مربوط به املاک تهران، همراهی شما در جلسات مذاکره و انعقاد قرارداد.

امیدواریم، مطلب فوق که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه گردیده است مورد مطالعه و استفاده شما قرار گرفته باشد. شما می توانید از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه با گروه وکلای نستوه تماس بگیرید.

logo-samandehi