موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل با تجربه اعاده دادرسی

با سلام بر شما دوستان و همراهان گرامی

در مطلب پیش رو که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه می گردد، به شرح و بیان موضوعی با عنوان وکیل با تجربه اعاده دادرسی خواهیم پرداخت. امیدواریم این مطلب مورد مطالعه و استفاده شما واقع شود.

پیش از شروع بحث اصلی، مطالبی کلی در خصوص اعاده دادرسی بیان می نماییم. اعاده دادرسی به همراه فرجام خواهی و اعتراض ثالث یکی از طرق فوق العاده اعتراض بر آرای قضایی محسوب می شود. اعاده دادرسی در خصوص پرونده های حقوقی و کیفری مصداق خواهد داشت. خوب است بدانید، اعاده دادرسی در خصوص احکام قطعیت یافته قابل به کارگیری خواهد بود. توضیح اینکه؛ تا زمانی که حکم صادره از سوی مرجع رسیدگی کننده قطعی نشود و به اصطلاح راه طرق اعتراض عادی (واخواهی و تجدیدنظرخواهی) باز باشد امکان اعاده دادرسی وجود نخواهد داشت.

پس از قطعیت حکم، شخصی که حکم بر علیه وی صادر شده است می تواند از طریق اعاده دادرسی و جهات قانونی مربوط به آن دادخواست یا درخواست اعاده دادرسی خود را تقدیم مرجع صالح نماید. با گفتن مطالب فوق با ادامه این مطلب تحت عنوان وکیل با تجربه اعاده دادرسی همراه ما باشید.

مواردی که در خصوص وکیل با تجربه اعاده دادرسی می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • وکیل با تجربه اعاده دادرسی چه ویژگی هایی دارد؟
  • یک وکیل با تجربه در پرونده های اعاده دادرسی به چه مواردی  دقت نظر دارد؟
  • در پرونده های اعاده دادرسی وکیل خود را چگونه تعیین نماییم؟
  • شرایط اعاده دادرسی چیست؟
  • بهترین وکیل با تجربه اعاده دادرسی کیست؟

جهت اخذ مشاوره تخصصی و بدون واسطه با وکیل پایه یک دادگستری می توانید هم اکنون با شماره های اعلامی در سایت با موسسه حقوقی دادآوران نستوه در ارتباط باشید.

در صدر این نوشتار توضیحاتی کلی و کوتاه در خصوص اعاده دادرسی ارائه نمودیم. از آنجا که بحث اصلی این نوشتار پرداختن به موضوع وکیل با تجربه اعاده دادرسی می باشد، لذا ادامه بحث را با بررسی ابعاد پیرامن آن پی خواهیم گرفت.

وکیل با تجربه اعاده دادرسی چه ویژگی هایی دارد؟

در پاسخ به این پرسش شما باید بگوییم، وکیلی در حوزه اعاده دادرسی دارای تجربه فرض می شود که مواردی به شرح آتی در وی جمع باشد:

الف . ضمن اشراف به مقررات قوانین آیین دادرسی کیفری و مدنی در حوزه اعاده دادرسی مطالعات وسیع و عمیقی داشته باشد. در حقیقت لازمه اولیه انجام یک کار حقوقی بی عیب و نقص اشراف به قوانین و مقررات، آرای قضایی، نظریات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه و اطلاع و آگاهی از مسائل تئوری و شرح قوانین در کتب حقوق دانان بزرگ می باشد. پس وکیلی که تسلط کافی بر قوانین و مقررات، رویه قضایی، نظریات مشورتی ندارد و همچنین سابقه مطالعات وی در کتب مربوط به شرح قوانین اندک می باشد نمی تواند مدعی داشتن تخصص و تجربه کافی در امور مربوط به اعاده دادرسی حقوقی یا کیفری شود. پس اولین خصیصه یک وکیل با تجربه در اعاده دادرسی داشتن اطلاعات تئوری وسیع و به روز شده در این حوزه می باشد.

ب . در بند الف دانستیم، داشتن اطلاعات تئوری از خصایص یک وکیل با تجربه در اعاده دادرسی می باشد. اما سوال مناسب اینکه، آیا صرف دارا بودن اطلاعات تئوری کافی خواهد بود؟ با یقین و قطعیت می گوییم خیر. وکیل با تجربه در حوزه اعاده دادرسی علاوه بر دارا بودن اطلاعات تئوری، به طور قطع در پرونده های متعددی با موضوع اعاده دادرسی به عنوان وکیل مداخله نموده است. در حقیقت، علم و عمل به همراه یکدیگر مثمر ثمر واقع خواهد شد.

چگونه یک وکیل با تجربه در حوزه اعاده دادرسی را تشخیص دهیم؟

در پاسخ شما خواهیم گفت، ویژگی های ظاهری نظیر سن بیشتر، و یا تعداد بیشتر موهای سفید دلیل بر داشتن تجربه بیشتر نخواهد بود. چه بسا وکیلی سال ها وکالت نماید، اما حضور و مداخله وی در پرونده های مربوط به اعاده دادرسی به تعداد انگشتان یک دست نیز نرسد. از طرف دیگر وکیلی سابقه وکالتی کم تری دارا باشد اما در پرونده های متعددی از اعاده دادرسی مداخله و وکالت نموده باشد. پس معیارهایی نظیر سن و سال و حتی سابقه وکالت نمی تواند همیشه گویای حقیقت یا تجربه بیشتر باشد. بنابراین توجه و دقت شما به کارنامه وکالتی آن وکیل معطوف شود.

یک وکیل با تجربه در پرونده های مربوط به اعاده دادرسی به چه مواردی دقت نظر دارد؟

وکیل با تجربه در حوزه اعاده دادرسی  به جزئیات و ظرافت های هر پرونده اعاده دادرسی توجه شایانی خواهد داشت. پرداختن به ظرافت ها و جزئیات در هر پرونده متفاوت بوده و پرداختن به آن ها در این مطلب کوتاه ممکن نخواهد بود. اما به طور خلاصه خواهیم گفت؛ اعاده دادرسی در امور حقوقی با اعاده دادرسی در امور کیفری متفاوت می باشد. طبیعتاً جهات اعاده دادرسی نیز در آن ها متفاوت خواهد بود، یک وکیل با تجربه اعاده دادرسی به تفاوت بین جهات اعاده دادرسی در پرونده های حقوقی و کیفری توجه و دقت نظر دارد.

وکیل خود را در پرونده های مربوط به  اعاده دادرسی چگونه تعیین نماییم؟

توصیه و تاکید می کنیم، وکیل خود را از بین وکلای رسمی عضو کانون وکلای دادگستری  انتخاب و تعیین نمایید. وکلای عضو کانون وکلای دادگستری از نخبگان جامعه حقوق به حساب می آیند، که پس از گذراندن آموزش های تئوری و عملی سخت از سوی کانون وکلای دادگستری شایسته دریافت پروانه وکالت پایه یک دادگستری تشخیص داده می شوند. گروه وکلای نستوه متشکل از وکلای مجرب و متخصص عضو کانون وکلای دادگستری بوده که ارائه گر خدمات حقوقی ذیل می باشد:

بررسی دقیق اسناد و مدارک و ارائه مشاوره تخصصی، تنظیم دادخواست توسط وکیل متخصص در امور حقوقی، تنظیم شکوائیه توسط وکیل متخصص در امور کیفری، تنظیم لوایح حقوقی و کیفری توسط وکیل متخصص، تنظیم قرارداد توسط وکیل متخصص، همراهی شما در جلسات انعقاد قرارداد

امیدواریم، مطلب فوق که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه گردید مورد مطالعه و استفاده شما واقع گردد. گروه وکلای نستوه متشکل از وکلای متخصص و مجرب عضو کانون وکلای دادگستری مرکز همواره مشتاق و آماده است به عنوان وکیل یا مشاور در کنارتان باشد.

شما می توانید از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه با گروه وکلای نستوه تماس بگیرید.

logo-samandehi