موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل تجدیدنظر غرب تهران

با سلام و درود بر شما دوستان و همراهان عزیز

در این مطلب که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه می گردد، به شرح و بیان یکی از موضوعات حقوقی با عنوان وکیل تجدیدنظر غرب تهران خواهیم پرداخت.

تجدید نظر خواهی یکی از طرق عادی اعتراض به آرای قضایی محسوب می شود، و از مراحل مهم رسیدگی های حقوقی و کیفری است. آرای صادره از سوی دادگاه تجدید نظر قطعی و قابل اجرا می باشد، از این جهت داشتن وکیل در رسیدگی های تجدید نظر می تواند در حفظ حقوق قانونی شما موثر باشد. در این مطلب تلاش داریم، تا آنجا که ممکن است شما را با معقوله تجدید نظر و وکیل تجدیدنظر در پرونده تجدیدنظرخواهی غرب تهران آشنا کنیم. در صورتی که تا پایان این مطلب همراه تیم تحریریه  گروه وکلای نستوه باشید.

مواردی که در خصوص وکیل تجدیدنظر غرب تهران می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • منظور از تجدید نظر خواهی چیست؟
  • به منظور ثبت دادخواست تجدید نظر خواهی به کجا مراجعه کنیم؟
  • مرجع صالح به منظور تجدید نظر خواهی از پرونده های غرب تهران کجاست؟
  • هزینه تجدیدنظر خواهی چقدر است؟
  • هزینه وکیل در تجدیدنظر خواهی چقدر است؟
  • وکیل تضمینی برای تجدیدنظر در تهران کیست؟

قبل از هرچیز با توجه به شرایط حاکم بر محاکم دادگستری بر خود واجب می دانیم به شما یادآوری نماییم به دلیل حجم بالای پرونده های محاکم و در راستای صیانت از حقوق قانونی خود بهتر است وکیل همراه داشته باشید. موسسه حقوقی دادآوران نستوه در راستای انجام کلیه امور حقوقی شما با وکلای زبده در کنار شماست.

بیشتر بدانید: شماره وکیل دادگاه تجدیدنظر

همانگونه که پیشتر نیز اعلام گردید تجدیدنظرخواهی به همراه واخواهی یکی از طرق عادی اعتراض به آرای قضایی به حساب می آید. واخواهی در خصوص احکام غیابی مصداق دارد، و پرداختن به آن از حوصله این بحث خارج است. سابقاً گروه وکلای نستوه در مطالب متعددی به معقوله واخواهی پرداخته است. شما می توانید، به منظور اطلاع و آگاهی از قوانین و مقررات واخواهی به مطالبی که سابقاً از سوی تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و در همین سایت ارائه گردیده است به قسمت جستجو مراجعه نمایید.

اما در مورد تجدیدنظرخواهی باید بگوییم: هنگامی که دادگاه‌های بدوی اقدام به صدور رای می نمایند، اصولاً این رای ظرف ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ به محکوم علیه قابل اعتراض و تجدیدنظر خواهد بود. در حقیقت، محکوم علیه می تواند از رای دادگاه بدوی که بر علیه وی صادر شده است، درخواست رسیدگی تجدیدنظر یا به اصطلاح رسیدگی پژوهشی نماید. فلسفه وجود مرجع تجدید نظر اصلاح و بازنگری در آرای غلط و اشتباه صادره از سوی دادگاه بدوی است. در حقیقت دادگاه تجدید نظر با حضور سه قاضی تشکیل می شود و رسیدگی مجدد در آن از دقت و تخصص بالاتری نسبت به دادگاه بدوی برخوردار است. شما می توانید، به منظور اطلاع و آگاهی از قوانین و مقررات تجدید نظر خواهی در امور حقوقی به قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی و به منظور اطلاع و آگاهی از مقررات تجدید نظر در امور کیفری به قانون آیین دادرسی کیفری مراجعه کنید.

بیشتر بدانید: وکیل دادگاه تجدیدنظر استان تهران

به منظور ثبت دادخواست تجدیدنظرخواهی به کجا مراجعه کنیم؟

در گذشته به منظور ثبت دادخواست یا درخواست  تجدید نظر در امور حقوقی و کیفری مستقیماً به دادگاه بدوی که رای مورد درخواست تجدید نظر از آن صادر می گردید مراجعه می‌شد. در حقیقت محکوم علیه بدوی در فرجه مقرر قانونی با مراجعه به همان دادگاه بدون رعایت تشریفات مقرر قانونی و پرداخت هزینه دادرسی از رای دادگاه درخواست تجدید نظر می نمود. اما امروزه با تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی شما می توانید، به هر یک از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی واقع در هر یک از شهرهای ایران مراجعه کنید، و دادخواست یا درخواست تجدید نظر خود را در امور حقوقی و کیفری ثبت نمایید. پس از آن که دفتر خدمات الکترونیک قضایی اعتراض شما را ثبت نمود، پرونده به منظور رسیدگی به دادگاه تجدید نظر صالح ارسال می گردد. خوب است بدانید، دادگاه تجدید نظر صالح به منظور رسیدگی های تجدید نظر دادگاه تجدید نظر همان استانی می باشد که رای از دادگاه بدوی آن صادر شده است. برای مثال در صورتی که رای بدوی از محاکم بدوی تهران صادر شده باشد، رسیدگی تجدید نظر در صلاحیت دادگاه تجدید نظر استان تهران است. و چنانچه رای بدوی از محاکم استان مازندران صادر شده باشد، رسیدگی تجدید نظر در صلاحیت دادگاه تجدید نظر استان مازندران خواهد بود.

بیشتر بدانید: نمونه لایحه تجدیدنظرخواهی دادگاه نظامی

تجدید نظر در پرونده های حقوقی و کیفری غرب تهران در صلاحیت کدام مرجع است؟ به طور کلی رسیدگی به تمامی پرونده های تجدید نظر استان تهران در صلاحیت دادگاه تجدید نظر استان تهران می باشد. توضیح اینکه، در صورتی که رای بدوی از هر یک از مجتمع های قضایی شهر تهران صادر شود، (اعم از حقوقی و کیفری) پس از تجدیدنظرخواهی پرونده به منظور رسیدگی به دادگاه تجدید نظر استان تهران ارسال می گردد. همچنین آرای صادره از سوی دادگاه های اطراف تهران نظیر محاکم رباط کریم، اسلامشهر، شهر ری و ... در صلاحیت دادگاه تجدیدنظر استان تهران است.

بیشتر بدانید: وکیل دادگاه تجدیدنظر انقلاب

دادگاه تجدید نظر استان تهران در کجا واقع شده است؟

دادگاه تجدید نظر استان تهران واقع در شهر تهران، هروی، خیابان وفامنش، بالاتر از میدان هروی، مجتمع قضایی غدیر واقع شده است. نشانی مذکور ساختمان جدید دادگاه تجدید نظر استان تهران است.

بیشتر بدانید: شماره وکیل تجدید نظرخواهی

در پرونده‌های تجدیدنظر غرب تهران وکیل خود را چگونه انتخاب کنیم؟

شما می توانید وکیل خود را از بین هریک از وکلای عضو کانون های وکلای دادگستری انتخاب کنید. در این خصوص هیچ محدودیت یا مانع قانونی وجود ندارد. اما توصیه و تاکید ما این است؛ در وهله اول باید دید، پرونده تجدید نظر شما مربوط به امور کیفری  یا امور حقوقی است؟ در صورتی که پرونده تجدید نظر غرب تهران مربوط به امور حقوقی باشد پیشنهاد می کنیم، وکیل خود را از بین وکلای  مجرب و متخصص در حوزه حقوق خصوصی انتخاب کنید. در صورتی که پرونده تجدید نظر غرب تهران مربوط به امور کیفری باشد پیشنهاد ما این است،  وکیل خود را از بین وکلای متخصص در حوزه حقوق کیفری انتخاب نمایید.

بیشتر بدانید: وکیل تجدیدنظر جرایم پزشکی

گروه وکلای نستوه متشکل از وکلای مجرب و متخصص در حوزه‌های حقوق کیفری و خصوصی می‌تواند گزینه مناسب برای شما به منظور وکیل تجدید نظر از پرونده های غرب تهران باشد. شما می توانید، با مراجعه به دفتر حقوقی گروه وکلای نستوه به نشانی معرفی شده در همین صفحه از خدمات تخصصی حقوقی و وکالتی گروه وکلای نستوه برخوردار شوید.

برخی از خدمات حقوقی گروه وکلای نستوه در پرونده‌های تجدیدنظر غرب تهران به شرح زیر است:

بررسی دقیق اسناد و مدارک مربوط به دادرسی مرحله بدوی و ارائه مشاوره و راهکار قانونی توسط وکلای متخصص، تنظیم دادخواست و لایحه تجدیدنظرخواهی توسط وکلای متخصص، اخذ وکالت به منظور مطالعه پرونده و ارائه راهکار قانونی، قبول وکالت به منظور دفاع از حقوق قانونی شما در پرونده های مربوط به تجدید نظر خواهی غرب تهران

بیشتر بدانید: وکیل تجدید نظر کیفری پاسداران

امیدواریم؛ مطلب بالا که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه گردیده است، مورد مطالعه و استفاده شما قرار گرفته باشد. شما می توانید، از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه با گروه وکلای نستوه تماس بگیرید.

logo-samandehi