موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل حرفه ای در تهران

با سلام بر دوستان و همراهان گرامی

در این مطلب به شرح و بیان یکی از موضوعات حقوقی تحت عنوان وکیل حرفه ای در تهران خواهیم پرداخت. به منظور اطلاع و آگاهی از پاسخ پرسش های ذیل با ما همراه باشید.

بیشتر بدانید: تفاوت وکیل پایه یک دادگستری و وکیل پایه دو دادگستری و کارآموز وکالت

مواردی که در خصوص وکیل حرفه ای در تهران می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • وکیل حرفه ای به چه شخصی اطلاق می گردد؟
  • وکیل حرفه ای در تهران کیست؟
  • برای انتخاب وکیل حرفه ای در تهران چه باید کرد؟
  • هزینه وکیل حرفه ای در تهران چقدر است؟
  • دفتر وکالت وکیل حرفه ای کجاست؟

با عنایت به حساسیت شغل وکالت بهتر است وکیل حرفه ای و متخصص در پرونده شما ورود نماید از اینرو موسسه حقوقی دادآوران نستوه آماده ارائه خدمات حقوقی بی واسطه به شما عزیزان می باشد.

وکیل حرفه ای دادگستری به چه شخصی اطلاق می شود؟

خوب است بدانید؛ تحصیل مجوز وکالت پایه یک دادگستری از دو طریق میسر خواهد بود. مورد اول حالتی است که یک فرد واجد الشرایط با گذراندن مراحل سخت و سنگین تئوری و عملی به عنوان وکیل پایه یک دادگستری به عضویت یکی از کانون های وکلای دادگستری ایران در می آید. گفتنی است، برای اینکه شخصی بتواند به عضویت کانون وکلای دادگستری درآید، می بایست ابتدا از طریق یکی از دانشکده های حقوق اقدام به تحصیل دست‌کم مدرک کارشناسی رشته حقوق یا سایر رشته های مرتبط نظیر فقه و حقوق نماید.

متعاقباً می بایست در آزمون ورودی کارآموزی کانون وکلای دادگستری شرکت نموده و در صورت موفقیت در این آزمون به عنوان کارآموز به عضویت کانون وکلای دادگستری در خواهد آمد. اما این پایان راه نیست، به واقع کارآموز در ابتدای مسیری طولانی و طاقت فرسا می باشد. چرا که شخص کارآموز در دوران کارآموزی خود و با آموزش‌های تئوری و عملی فراوانی مواجه خواهد بود، پس از موفقیت در این دوره های آموزشی است که جواز شرکت در آزمون دو مرحله ای  اختبار را کسب می کند. در صورتی که کارآموز آزمون اختبار را با موفقیت سپری نماید بعد از برگزاری مراسم تحلیف به عنوان وکیل پایه یک دادگستری به عضویت کانون وکلای دادگستری در خواهد آمد.

بیشتر بدانید:تفاوت وکیل حقوقی و کیفری

آیا کانون وکلای دادگستری تنها مرجع رسمی به منظور صدور پروانه وکالت دادگستری می باشد؟

پاسخ این سوال منفی است. چرا که در حال حاضر با توجه به قوانین و مقررات کشور، نهادی موازی با کانون وکلای دادگستری اقدام به صدور پروانه وکالت دادگستری می نماید. این نهاد مرکز امور مشاوران قوه قضاییه است. توضیح اینکه؛ در سال های اخیر به موجب برخی از قوانین خاص این اجازه به قوه قضاییه داده شده است با برگزاری آزمون هایی از بین فارغ التحصیلان حقوق اقدام به جذب مشاورانی که بعدها تبدیل به وکلای پایه یک دادگستری خواهند شد بنماید. البته خوب است بدانید، کانون وکلای دادگستری کارآمدترین نهاد مستقل در تربیت وکلای پایه یک دادگستری می باشد. خلاصه اینکه در انتهای قسمت اول این نوشتار دانستیم، منظور از وکیل رسمی دادگستری کیست، در ادامه به سایر سوالات پاسخ خواهیم داد.

یک وکیل حرفه ای دادگستری دارای چه معیارها و ویژگی هایی می باشد؟

در پاسخ به این سوال می گوییم؛ یک وکیل حرفه ای دادگستری دارای خصایص و ویژگی هایی است.  در ذیل به بیان برخی ازاین موارد خواهیم پرداخت.

الف . داشتن اطلاعات و آگاهی از متن قوانین و مقررات جاری کشور لازمه حرفه وکالت و به نوعی ابزار ابتدایی کار هر وکیل حرفه‌ای دادگستری می باشد. در واقع یک وکیل نمی تواند، بدون اطلاع و آگاهی از متن قوانین و مقررات مدعی حرفه ای بودن در کار خود باشد. خلاصه آنکه تسلط بر قوانین و مقررات برای یک وکیل حرفه ای دادگستری از نان شب واجب تر است!

ب . شاید برای شما این سوال مطرح شود، آیا صرف تسلط بر قوانین و مقررات کافی خواهد بود؟

به طور قطع پاسخ این سوال منفی است؛ چراکه تسلط بر متن قوانین و مقررات اگرچه یکی از شرایط لازم به منظور حرفه ای بودن در شغل وکالت خواهد بود، اما شرط تامه و کافی به حساب نمی آید. یک وکیل حرفه ای می بایست از دکترین حقوقی، نظریات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه، آرای قضایی صادره از محاکم اعم از بدوی و تجدیدنظر و دیوان عالی کشور اطلاع و آگاهی داشته باشد. به تعبیر بهتر، درک صحیح از قوانین و مقررات بدون تسلط بر موارد فوق میسر نخواهد شد.

پ . در بندهای الف و ب  دانستیم  وکیل حرفه‌ای دادگستری می بایست نسبت به متن قوانین و مقررات و سایر منابع حقوق تسلط کافی داشته باشد. در این بند خوب است بدانید، علاوه بر موارد فوق نیاز است یک وکیل دادگستری دارای تجربه شرکت در جلسات رسیدگی دادگاه را نیز دارا باشد. در حقیقت داشتن اطلاعات وسیع و عمیق تئوری موجب نمی شود،  یک شخص در شغل وکالت به فردی موفق و حرفه ای مبدل گردد. چراکه لازم است، شخص وکیل توانایی این را داشته باشد اطلاعات تئوری خود را در جلسات واقعی محاکمه و رسیدگی به کار گیرد. به تعبیر ساده دانش تئوری در کنار تجربه می تواند یک فرد را مبدل به وکیل حرفه ای در کار وکالت  نماید.

ت . دیگر ویژگی که می‌توان برای یک وکیل  حرفه ای دادگستری برشمرد رعایت امانت داری و حفظ اسرار موکل است. یک وکیل حرفه ای دادگستری محرم اسرار موکل خویش به حساب آمده و اسراری را که به واسطه شغل خود ازکار یا زندگانی موکل دانسته است  افشا نمی نماید. خوب است بدانید، افشای اسرار موکل می تواند وکیل را با ضمانت اجرا های شدید کیفری حقوقی و انتظامی مواجه نماید.

بیشتر بدانید:وکیل پایه یک خیابان پاسداران

اینکه وکیل حرفه ای خود در تهران را چگونه انتخاب نماییم؟

هر کدام از وکلای رسمی عضو کانون وکلای دادگستری صلاحیت و شایستگی کامل به منظور قبول کالت و انجام امور حقوقی شما را دارا می باشند. گروه وکلای نستوه با بهره گیری از وکلای مجرب و متخصص و حرفه ای عضو کانون وکلای دادگستری مرکز همواره آماده و مشتاق است در کلیه پرونده های حقوقی و کیفری به عنوان وکیل یا مشاور در کنارتان باشد.

برخی از خدمات حقوقی گروه وکلای نستوه به شرح ذیل است:

بررسی دقیق اسناد و مدارک شما و ارائه مشاوره تخصصی توسط وکیل متخصص،  تنظیم دادخواست در کلیه امور حقوقی و دعاوی مربوط به دیوان عدالت اداری، تنظیم شکواییه در کلیه امور کیفری توسط وکیل متخصص، تنظیم لوایح حقوقی و کیفری توسط وکیل متخصص، تنظیم کلیه قراردادهای حقوقی و همراهی شما در کلیه جلسات مربوط به انعقاد قرارداد، اخذ وکالت به منظور مطالعه پرونده های حقوقی و کیفری و ارائه راهکار قانونی به منظور استیفای حقوق حقه شما، قبول و دفاع از شما در کلیه مراجع قضایی و غیرقضایی

امیدواریم؛ مطلب فوق که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه به رشته تحریر در آمده است مورد مطالعه و استفاده شما عزیزان واقع گردد. شما می توانید از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه با گروه وکلای نستوه  که متشکل از وکلای حرفه ای در تهران می باشد تماس حاصل نمایید.

بیشتر بدانید: فرق بین وکیل پایه یک و وکیل پایه دو دادگستری و کارآموزی وکالت

logo-samandehi