موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل خوب

شوربختانه معیاری برای تعیین وکیل خوب وجود ندارد. حال تصور نمایید با مشکل حقوقی مواجه شده اید و در اولین سوال خود از دوستان، آشنایان و... این است که آیا وکیل خوب سراغ دارید؟ واقعاً انتخاب وکیل خوب خود نیازمند تخصص می باشد. دلیل آنکه به موجب قوانین ایران وکیل دارای محدودیتی در خصوص ورود در پرونده نمی باشد و هر وکیل می تواند در تمام موضوعات حقوقی ورود نماید. در این راستا بعضاً افرادی به دلیل نداشتن تجربه، دانش و تخصص با ورود در موضوعاتی احتمال بروز مشکلات عدیده ای را رقم می زنند. حال با توجه به آنچه خوانده اید همچنان در پی پاسخ سوالاتی از این قبیل می باشد که وکیل خوب کیست؟ شرایط وکیل خوب چیست؟ چگونه وکیل خوب داشته باشیم؟ شرایط وکیل خوب چیست؟ وکیل خوب در تهران کیست؟ شرایط وکیل خوب در تهران چیست؟ شما می توانید با مطالعه مقاله پیش رو در خصوص وکیل خوب که توسط وکیل دادگستری در موسسه حقوقی دادآوران نستوه به رشته تحریر درآمده است پاسخ سوالات خود را بیابید.

وکیل خوب در تهران

تهران با توجه به وسعتی که دارد برای بسیاری از موضوعات اشخاص را با چالش مواجه می نماید. سوال این است که وکیل خوب در تهران کیست؟ اشخاصی که مشکلات حقوقی دارند به دنبال وکیل خوب می باشند حال اگر نیاز به وکیل خوب در تهران داشته باشند چه باید انجام دهند. پاسخ به این سوال بدین نحو است که وکیل خوب به همه وکلا قابل تسری است. لیکن برای انتخاب وکیل خوب در تهران لازم است نکات و مواردی که در ادامه ارائه می گردد را به دقت بررسی نمایید.

انتخاب وکیل خوب

برای انتخاب وکیل خوب چند راه وجود دارد از جمله :

1- انتخاب وکیل خوب به واسطه دوستان، آشنایان و...

با بروز مشکل حقوقی معمولاً اطرافیان اقدام به نسخه پیچی می نمایند که آقای... و یا خانم... وکیل خوبی است حال آنکه وکیل نیز در مواردی همچون پزشک می باشد و دارای تخصص های متفاوت می باشند. چه بسا وکیل معرفی شده در امور حقوقی بسیار وکیل خوبی باشد لیکن در خصوص امور کیفری با تخصص همراه نباشد. فلذا صرفاً مبنای انتخاب وکیل خوب را به واسطه معرفی دوستان و... مگذارید.

2- انتخاب وکیل توسط سایت وکلا

در خصوص سایت وکلا مقاله ای در این سایت به اشتراک گذاشته شد که در صورت تمایل با کلیک بر روی آن می توانید از آن نیز بهره مند گردید (سایت وکلا) با ایجاد مشکل حقوقی دسته ای از افراد از طریق اینترنت اقدام به جستجو وکیل می نمایند که مزایا و معایبی به همراه دارد به طور مثال دسترسی آسان را می توان یکی از مزایای این موضوع دانست و همچنین عدم شناخت از وکیل را یکی از معایب این سیستم دانست. چنانچه به دنبال وکیل خوب می باشید قبل از هر چیز رزومه وکیل را در خصوص موضوع جستجو نمایید. وکیل خوب کسی است که رزومه قابل دفاعی در خصوص موضوع شما داشته باشد.

3- انتخاب وکیل خوب توسط موسسه حقوقی

انتخاب وکیل خوب توسط موسسه حقوقی نیز دارای معایب و مزایایی است از جمله مزایای این نوع انتخاب می توان به وجود تخصص های مختلف در موسسه حقوقی اشاره نمود و از معایب این نوع انتخاب می توان به این موضوع اشاره نمود که بسیاری از موسسات حقوقی فاقد وکیل در امور مدیریتی می باشند فلذا به هر قیمت حاضر به پذیرش پرونده شما می باشند و در این موسسات تفاوتی نمی نماید که موضوع شما توسط چه شخصی پیگیری می شود. فلذا توصیه موکد داریم به موسسات حقوقی معتبر که توسط وکیل راه اندازی و توسط وکلا به فعالیت ادامه می دهند مراجعه نمایید.

شرایط وکیل خوب :

1- در خصوص موضوعی که نیازمند وکیل می باشند اقدام به جستجو نمایند. بدین شرح که چنانچه موضوع در خصوص حقوق خانواده می باشد می بایست به دنبال وکیل خوب در حوزه و تخصص امور خانواده نمایند و یا اینکه چنانچه در امور کیفری به دنبال وکیل خوب هستند می بایست به دنبال کار باشند همچنین نسبت به دیگر موضوعات بر همین منوال است. حال چنانچه در خصوص موضوع خود اطلاعی کاملی ندارید می توانند به وسیله مشاوره حقوقی نسبت به موضوع کسب اطلاع نموده و سپس به مبادرت به انتخاب وکیل متخصص در آن حوزه باشید.

2- الزاماً میزان تحصیلات ارتباطی به وکیل خوب بودن ندارد. هرچند در جامعه عده ای بر این باور می باشند که وکیل خوب کسی است که دارای تحصیلات عالی از دانشگاه می باشد ولیکن در این خصوص میزان تحصیلات ارتباطی به وکیل خوب بودن ندارد. چه بسا افرادی که دارای تحصیلات تکمیلی می باشند بیشتر در حوزه دانشگاه فعالیت داشته و با رویه موجود در دادگاه ها و سختی کار در این حوزه آشنایی ندارند.

3- وکیل خوب الزاماً قاضی بازنشسته محاکم نمی باشد. عده ای بر این باور می باشند که قضات بازنشسته که وکیل شده اند وکیل خوبی در موضوع می باشند. لیکن وکیل خوب وکیلی است که حرفه ابتدایی ایشان وکالت بوده و از دیگر مشاغل وارد حرفه وکالت نشده است.

4- وکیل خوب شما را از میزان پیشرفت کار مطلع نموده و همچنین قبل از هر شرایط پیشرو را برای شما تبیین می نماید.

5- وکیل خوب به صورت شفاف اقدام به انعقاد قرارداد با شما می نماید به نحوی که هیچگونه ابهامی برای شما وجود نداشته باشد.

6- وکیل خوب وکیلی است که به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی وعده نمی دهد.

7- وکیل خوب وکیلی است که اقدام به تبلیغات محیطی نمی نماید چراکه تبلیغات کاغذی و... برای وکیل تخلف می باشد.

شما می توانید با مراجعه به موسسات حقوقی معتبر نسبت به دریافت خدمات مشاوره ای از وکلا اقدام نمایید. موسسه حقوقی دادآوران نستوه ارائه دهنده خدمات حقوقی توسط وکیل دادگستری دارای پروانه وکالت معتبر می باشد. شما هم اکنون می توانید با مراجعه به موسسه حقوقی دادآوران نستوه از مشاوره تیم وکلا بهره مند گردید.

logo-samandehi