موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل در فرمانیه

با سلام و درود بر شما دوستان و همراهان گرامی

در مطلب پیش رو که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه می گردد، به شرح و بیان یکی از موضوعات حقوقی با عنوان وکیل در فرمانیه خواهیم پرداخت.

تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تلاش می کند، شما را با برخی از ابعاد کاربردی علم حقوق آشنا نماید. مطالعه مطالب کوتاه و کاربردی در این صفحه می تواند، موجب افزایش معلومات و اطلاعات حقوقی در شما شده به نحوی که بتوانید این معلومات را در امور اجتماعی، اقتصادی و حقوقی روزمره خود به کار گیرید. البته به یاد داشته باشید، مطالعه مطالب کوتاه و کاربردی در صفحات مختلف فضای مجازی نمی تواند از شما یک وکیل رسمی دادگستری بسازد. تا سعی دارید، پیش از هر گونه اقدام حقوقی یا قضایی با وکلای رسمی دادگستری مشورت کنید. مطمئن باشید، مشورت شما با وکلای رسمی دادگستری پیش از هر گونه اقدام حقوقی یا قضایی بهترین سرمایه گذاری است.

بیشتر بدانید: وکیل در پاسداران

در صورتی که تا پایان این مطلب همراه تیم تحریریه گروه وکلای نستوه باشید، به پاسخ پرسش های زیر دست خواهید یافت.

مواردی که در خصوص وکیل در فرمانیه می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • منظور از وکیل رسمی دادگستری چه کسی است؟
  • دخالت اشخاص غیر وکیل در امور وکالتی چه ضمانت اجرایی دارد؟
  • چگونه از وکیل بودن طرف مقابل اطمینان حاصل کنیم؟
  • پرونده های قضایی مربوط به فرمانیه که نیاز به حضور وکیل دادگستری دارد کدام است؟
  • در پرونده های قضایی فرمانیه وکیل خود را چگونه انتخاب کنیم؟

موسسه حقوقی دادآوران نستوه یکی از موسسات حقوقی معتبر در تهران آماده ارائه خدمات حقوقی به شما عزیزان در اقصی نقاط ایران می باشد. هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

بیشتر بدانید: وکیل در نیاوران

منظور از وکیل رسمی دادگستری چه کسی است؟

وکیل رسمی دادگستری به شخصی اطلاق می شود که از کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور مشاوران قوه قضاییه اارای پروانه وکالت پایه یک دادگستری باشد. توضیح اینکه، کانون وکلای دادگستری از دیرباز تا کنون (سال ها پیش از انقلاب سال ۵۷) بر اساس ضوابط و مقررات قانونی اقدام به جذب کارآموز وکالت و سپس تربیت وکلای پایه دادگستری می کند. کماکان نیز کانون وکلای دادگستری قدیمی ترین و معتبرترین نهاد در راستای صدور پروانه وکالت دادگستری است. همچنین کانون وکلا خدمات ارزنده ای در زمینه مشاوره حقوقی، وکالت های تسخیری و وکالت های معاضدتی به شهروندان محترم ارائه می کند.  

بیشتر بدانید: وکیل در شریعتی

همانطور که اشاره شد؛ کانون وکلا قدیمی ترین و معتبرتریت نهاد در حوزه تربیت وکیل و صدور پروانه وکالت در ایران است، اما تنها ترین نهاد در این مورد نمی باشد. در طی سال های اخیر و به موجب برخی از قوانین خاص نهادی تحت عنوان مرکز امور مشاوران قوه قضاییه اقدام به صدور پروانه وکالت دادگستری می نماید. این نهاد زیر نظر قوه قضاییه فعالیت می کند. بنابراین، وکیل رسمی دادگستری باید از سوی کانون وکلا یا مرکز امور مشاوران قوه قضاییه دارای پروانه معتبر وکالت باشد.

بیشتر بدانید: وکیل در لواسان

آیا فارغ التحصیلان رشته حقوق وکیل دادگستری محسوب می شوند؟

هر فارغ التحصیل حقوق وکیل دادگستری نیست. همانطور که در بالا گفتیم؛ وکیل رسمی دادگستری فردی است که با گذراندن مراحل و آزمون های قانونی از سوی کانون وکلا یا مرکز امور مشاوران قوه قضاییه شایسته دریافت پروانه وکالت دادگستری تشخیص داده شود.

بیشتر بدانید: وکیل در قلهک

دخالت افراد غیر وکیل در امور وکالتی چه ضمانت اجرایی دارد؟

وکیل رسمی دادگستری دارای پروانه معتبر وکالت از سوی کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور مشاوران قوه قضاییه است. به موجب قوانین افراد غیر وکیل و فاقد پروانه معتبر نمی توانند در امور وکالتی مداخله کنند. در صورتی که فرد غیر وکیل خود را وکیل دادگستری معرفی کند، یا به نوعی در امور وکالتی دخالت نماید، عمل وی جرم و مجازات کیفری در انتظار وی خواهد بود. سلامت در حوزه وکالت، اعتماد و اطمینان مردم به وکلای دادگستری تا آنجا برای قانونگذار اهمیت داشته که برای دخالت افراد غیر وکیل در امور وکالتی مجازات کیفری درنظرگرفته است. به منظور مطالعه بیشتر می توانید، به قانون وکالت مصوب سال ۱۳۱۵ مراجعه کنید.

بیشتر بدانید: وکیل در جردن

چگونه از وکیل بودن طرف مقابل اطمینان حاصل کنیم؟

همانطور که در بالا گفتیم، وکیل رسمی دادگستری عضو کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور مشاوران قوه قضاییه بوده و از نهادهای مزبور پروانه معتبر وکالت دارد. شما از طریق راه های زیر می توانید از وکیل بودن فرد مقابل اطمینان حاصل کنید:

مشاهده پروانه مجوز وکالت دادگستری که اصولا بر دیوار دفاتر وکلای رسمی دادگستری نصب است، مراجعه حضوری به کانون وکلای مربوطه یا مرکز امور مشاوران و استعلام از وضعیت وکیل مورد نظر، مراجعه به سایت کانون وکلا یا مرکز امور مشاوران و مشاهده مشخصات وکیل مورد نظر.

بیشتر بدانید: وکیل در خیابان دولت

پرونده های مربوط به محله فرمانیه که نیاز به حضور وکیل دادگستری دارد کدام است؟

در پاسخ به این پرسش می گوییم: پرونده های قضایی محله فرمانیه می تواند حقوقی یا کیفری باشد. منظور از پرونده های حقوقی اختلاف و دعوی اشخاص در موضوعات حقوقی است بدون آنکه عمل مجرمانه ای تحقق یابد. برای مثال اختلافات حقوقی مربوط به خرید و فروش املاک، خرید و فروش خودرو، دعاوی مربوط به امور تجاری و شرکت ها، مطالبات اشخاص از یکدیگر و ...

منظور از پرونده های کیفری اموری است که اعمال مجرمانه تحقق می یابد. نظیر کلاهبرداری، سرقت، تحصیل مال نامشروع، توهین، ضرب و جرح عمدی و ..‌. به طور کلی حضور وکیل دادگستری در تمانی پرونده های محله فرمانیه اعم از حقوقی یا کیفری نیاز خواهد بود.

بیشتر بدانید: وکیل در میرداماد

در پرونده های کیفری مربوط به محله فرمانیه وکیل خود را چگونه انتخاب کنیم؟

شما می توانید وکیل خود را از بین هر یک از وکلای رسمی عضو کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور مشاوران قوه قضاییه انتخاب کنید. گروه وکلای نستوه متشکل از وکلای مجرب و متخصص عضو کانون وکلای دادگستری مرکز با داشتن تجربه و دانش در امور حقوقی و کیفری آماده است در پرونده های محله فرمانیه به عنوان وکیل یا مشاور در کنار شما باشد.

امیدواریم، مطلب فوق که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه گردیده است مورد مطالعه و استفاده شما قرار گرفته باشد. شما می توانید از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه با گروه وکلای نستوه تماس بگیرید.

logo-samandehi