موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل قرارداد های ملکی شمال تهران

با سلام و درود بر شما دوستان و همراهان گرامی

در مطلب پیش رو که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه می گردد، به شرح و بیان یکی از موضوعات حقوقی با عنوان وکیل قراردادهای ملکی شمال تهران خواهیم پرداخت. تا پایان این مطلب همراه تیم تحریریه گروه وکلای نستوه باشید.

بیشتر بدانید: وکیل ملکی در زعفرانیه

مواردی که در خصوص وکیل قراردادهای ملکی شمال تهران می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • منظور از قراردادهای ملکی چیست؟
  • منظور از قراردادهای ملکی شمال تهران چیست؟
  • در قراردادهای ملکی نیاز به وکیل دادگستری داریم؟
  • قراردادهای ملکی شمال تهران وکیل خود را چگونه انتخاب کنیم؟

برای دستیابی به پاسخ سوالات حقوقی خود در صورتی که با مشکل حقوقی مواجه شده باشید می بایست به صورت حضوری با اسناد و مدارک به دفتر وکیل مراجعه نمایید. موسسه حقوقی دادآوران نستوه ارائه دهنده خدمات حقوقی در ایران می باشد.

بیشتر بدانید: وکیل املاک

منظور از قراردادهای ملکی چیست؟

منظور از قراردادهای ملکی قراردادهایی است، که موضوع قرارداد ملک باشد. برای مثال به موجب یک قرارداد یک واحد آپارتمان، یک باب ویلا و یا یک قطعه زمین مورد نقل و انتقال قرار می گیرد، به چنین قراردادهایی قرارداد ملکی می گویند. البته در قراردادهای ملکی صرفاً عین ملک مورد معامله و نقل و انتقال واقع نمی شود، بلکه این امکان وجود دارد، به موجب قرارداد منافع یک ملک مورد نقل و انتقال قرار گیرد. برای مثال؛ در قراردادی که ملک به به فروش می رسد، عین ملک مورد نقل و انتقال قرار گرفته است. اما در قراردادی که ملک به اجاره داده می شود، صرفاً منافع ملک به مستاجر انتقال داده می شود. همان‌طور که ملاحظه می‌کنید، قراردادهای مربوط به املاک می تواند ناقل عین یا منفعت ملک باشد.

پس دانستیم، منظوراز قراردادهای ملکی چیست، در ادامه این مطلب با تیم تحریریه گروه وکلای نستوه همراه باشید، تا به پاسخ  پرسش های دیگری که در ابتدای این نوشتار مطرح کردیم دست یابید.

بیشتر بدانید: بطلان رای داوری در قرارداد ملکی

منظور از قراردادهای ملکی شمال تهران چیست؟

در قسمت اول این نوشتار دانستیم؛ منظور از قراردادهای ملکی چیست.  

منظور از قراردادهای ملکی شمال تهران چه می باشد؟

منظور قرارداد هایی است که در خصوص املاک واقع در شمال تهران منعقد می‌شود. خوب می‌دانیم، املاک واقع در شمال تهران از ارزش اقتصادی بسیار بالایی برخوردار است، در نتیجه قراردادهای ملکی مربوط به املاک واقع در شمال تهران اعم از قراردادهای ناقل عین یا منفعت با مبالغ مالی هنگفت مورد نقل و انتقال واقع می شود. از این جهت، دقت نظر و به‌کارگیری اقدامات پیشگیرانه در قراردادهای مربوط به املاک شمال تهران، به منظور تنظیم یک قرارداد صحیح و معتبر بیش از سایر قراردادها لازم و ضروری است.  هر گونه اشتباه در تنظیم قراردادهای مربوط به املاک واقع در شمال تهران می ‌تواند ضررهای مالی جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. شما می توانید با ملاحظه سایت های مربوط به خرید و فروش و اجاره املاک در فضای مجازی از حدود قیمت معاملاتی املاک واقع در شمال تهران مطلع و آگاه شوید. آنچه که مشخص است، املاک واقع در شمال تهران از میزان ارزش اقتصادی بسیار بالایی برخوردار است.  به این جهت ورود به منظور تنظیم و انعقاد قراردادهای مربوط به املاک واقع در شمال تهران، نباید از سر نااگاهی و اقدامات خودسرانه انجام گیرد.

بیشتر بدانید: دعوی الزام به تنظیم سند رسمی ملک

آیا در تنظیم قراردادهای مربوط به املاک واقع در شمال تهران نیاز به وکیل دادگستری داریم؟

بنا به دلایلی که در ادامه خواهیم گفت، در تنظیم و انعقاد قراردادهای مربوط به املاک واقع در شمال تهران نیاز به وکیل دادگستری خواهیم داشت.

الف . همانطور که در بالا توضیح دادیم، اصولاً قراردادهای مربوط به املاک در تمامی نقاط ایران از ارزش اقتصادی بسیار بالایی برخوردار است.حال  قراردادهای مربوط به املاک واقع در شمال تهران  از ارزش بالاتری نسبت به سایر نقاط ایران برخوردار است. به همین منظور تنظیم و انعقاد قراردادهای مربوط املاک واقع در شمال تهران از اهمیت بسیار بیشتری نسبت به سایر قراردادهای املاک برخوردارمی باشد. از لحاظ عقلی و منطقی پیش از تنظیم و انعقاد قراردادهای مربوط به املاک واقع در شمال تهران بهتر است با یک فرد متخصص در زمینه حقوقی مشورت نماییم.

 ب . در هر قرارداد مربوط به املاک واقع در شمال تهران،  ارزش اقتصادی بسیار بالا و هنگفتی بین طرفین معامله جا به جا می شود. بدیهی است، هرگونه اقدام خودسرانه به منظور تنظیم و انعقاد قراردادهای مربوط به املاک واقع در شمال تهران می تواند آثار و عواقب مالی جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. شما می توانید، پیش از تنظیم و انعقاد قراردادهای مربوط به املاک واقع در شمال تهران با یک فرد متخصص در زمینه حقوقی مشورت نمایید، تا از بروز هرگونه آثار و عواقب مالی جبران‌ناپذیر پیشگیری کنید.

پ . در صورتی که پس از تنظیم و انعقاد قراردادهای مربوط به املاک واقع در شمال تهران، اختلافات حقوقی بین طرفین پدید آید، اصولاً حل و فصل آن مدت زمان زیادی (شاید چند سال) زمان خواهد برد. همین خود باعث می شود، سرمایه های طرفین از گردش در چرخه اقتصادی باز بماند، و زیان های جبران ناپذیر مالی به اطراف قرارداد وارد شود. پس توصیه و تأکید ما این است، پیش از تنظیم و انعقاد قراردادهای مربوط به املاک واقع در شمال تهران، با یک وکیل دادگستری که متخصص در امور حقوقی و تنظیم قراردادها است مشورت نمایید.

ت . در اغلب نظام‌های حقوقی کشورهای پیشرفته و مترقی جهان، تنظیم قراردادهای مربوط به املاک زیر نظر یک وکیل دادگستری متخصص در امور تنظیم قراردادها انجام می شود. متاسفانه در کشور ما، قانونی که اطراف قرارداد را ملزم و مجبور به تنظیم و انعقاد قرارداد زیر نظر یک وکیل متخصص نماید، وجود ندارد. به همین منظور فرهنگ استفاده از وکیل در تنظیم و انعقاد قرارداد در جامعه ما به درستی گسترش پیدا نکرده است. امیدواریم، قانونگذار ایران نیز با الگو گرفتن از کشورهای پیشرفته مقرراتی در ایران وضع نماید، به نحوی که تنظیم و انعقاد قرارداد های مربوط به املاک زیر نظر وکلای رسمی دادگستری انجام شود. این مهم خود باعث می شود؛ ضمن اینکه حقوق اطراف قرارداد ضایع نگردد، از حجم پرونده‌های مربوط به قراردادهای املاک در دادگستری ایران کاسته شود.

در انتهای این بند دانستیم؛ داشتن وکیل در تنظیم و انعقاد قراردادهای مربوط به املاک واقع در شمال تهران لازم و ضروری است.

بیشتر بدانید: دعوی الزام به فک رهن

در قراردادهای مربوط به املاک واقع در شمال تهران وکیل خود را چگونه انتخاب کنیم؟

شما می توانید، وکیل خود را از بین هر یک از وکلای رسمی عضو کانون وکلای دادگستری انتخاب کنید. گروه وکلای نستوه  متشکل از وکلای مجرب و متخصص عضو کانون وکلای دادگستری مرکز با داشتن تجربه و تخصص در حوزه تنظیم و انعقاد قراردادهای مربوط به املاک واقع در شماره تهران آماده و مشتاق است، به عنوان وکیل و مشاور در تنظیم قراردادهای مربوط به املاک واقع در شمال تهران همراه شما باشد. شما می توانید، از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه با گروه وکلای نستوه تماس بگیرید.

logo-samandehi