موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل مجتمع قضایی مفتح تهران

با سلام و درود بر شما دوستان و همراهان گرامی

در مطلب پیش رو که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه می گردد، به شرح و بیان یکی از موضوعات حقوقی تحت عنوان وکیل مجتمع قضایی مفتح تهران خواهیم پرداخت. پیش از شروع این بحث باید یادآور شد؛ تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تلاش می کند، با تنظیم و ارائه مطالب کوتاه و کاربردی در موضوعات مختلف حقوقی سطح دانسته ها و معلومات عملی و کاربردی شما را در مسائل حقوقی و قضایی ارتقاء بخشد.

با خواندن مطالب این صفحه می توانید، از دانسته هایی که به دست می آورید در مراودات اجتماعی و حقوقیتان استفاده کرده و از بروز بسیاری از مشکلات و چالش های بعدی جلوگیری کنید. البته مثل همیشه توصیه و تاکید ما این است؛ مطالعه مطالب کوتاه و کاربردی شما را به یک وکیل پایه یک دادگستری مبدل نخواهد کرد‌. پس سعی کنید، پیش از هر گونه اقدام حقوقی یا قضایی با وکلای رسمی دادگستری مشورت نمایید.

مواردی که در خصوص وکیل مجتمع قضایی مفتح می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • منظور از مجتمع قضایی چیست؟
  • تقسیم بندی مجتمع های قضایی در تهران چگونه است؟
  • مجتمع قضایی مفتح تهران به کدام موضوعات رسیدگی می کند؟
  • در پرونده های مربوط به مجتمع قضایی مفتح تهران وکیل خود را چگونه انتخاب نماییم؟
  • آدرس مجتمع قضایی مفتح کجاست؟
  • بهترین وکیل مجتمع قضایی مفتح کیست؟

برای دستیابی به اطلاعات حقوقی می توانید با اخذ مشاوره تلفنی و یا حضوری نسبت به موضوعات خود کسب اطلاع نمایید. موسسه حقوقی دادآوران نستوه اماده ارائه خدمات حقوقی بی واسطه به شما عزیزان می باشد.

بیشتر بدانید: دادسرای خیابان پاسداران

منظور از مجتمع قضایی چیست؟

تبصره ماده ۱۱ قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی می گوید: (حوزه قضایی عبارت است از قلمرو یک بخش یا شهرستان که دادگاه در آن واقع است. تقسیم بندی واحدهایی از قبیل مجتمع یا ناحیه، تغییری در صلاحیت عام دادگاه مستقر در آن نمی دهد).

باید بدانید، در تقسیمات کشوری ایران (شهرستان یا بخش) بر حسب مورد دادگستری و دادگاه عمومی بخش تشکیل می شود. به این ترتیب  در حوزه قضایی شهرستان دادگستری (دادگاه و دادسرا) و در حوزه قضایی بخش دادگاه عمومی بخش تشکیل خواهد شد. البته به موجب مقررات قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال ۱۳۹۲ رئیس قوه قضائیه این اختیار را دارد، بنا به تشخیص خود در حوزه قضایی بخش دادگستری (مجموع دادگاه و دادسرا) و در حوزه قضایی شهرستان دادگاه عمومی بخش (صرفاً دادگاه) را تشکیل دهد. همچنین به موجب مقررات قانونی به منظور سهولت کار و تسریع در رسیدگی های قضایی دادگستری شهرهای بزرگ می‌تواند به واحدهای کوچکتری به نام مجتمع یا ناحیه تقسیم شود. برای مثال در شهر بزرگی نظیر تهران دادگستری این شهر به مجتمع های قضایی اعم از حقوقی و کیفری و خانواده تقسیم بندی شده است.

البته، تقسیم بندی دادگستری شهرهای بزرگ به واحدهای کوچکتر تغییری در صلاحیت عام دادگستری آن شهر به وجود نخواهد آورد. برای مثال؛ در صورتی که شمال و جنوب تهران دارای دو مجتمع قضایی مختلفی  باشد، رسیدگی به دعاوی مربوط به جنوب تهران از سوی مجتمع واقع در شمال تهران و رسیدگی به دعاوی شمال تهران از سوی مجتمع واقع در جنوب تهران ممکن خواهد بود. البته همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، در عمل به دلیل سهولت در کار و تسریع در رسیدگی های قضایی چنین چیزی کم تر اتفاق می‌افتد.

بیشتر بدانید: دادگاه خانواده تهران

تقسیم بندی مجتمع های قضایی در تهران چگونه است؟

همانطور که در بالا گفتیم، قانونگذار این اجازه را داده است دادگستری شهرهای بزرگ به واحدهای کوچکتری به نام مجتمع یا ناحیه تقسیم بندی شود. در شهر تهران نیز دادگستری این شهر به واحدهایی به نام مجتمع تقسیم بندی شده است. مجتمع های قضایی شهر تهران به شرح زیر است:

۱ . حوزه ریاست دادگاه های عمومی و انقلاب تهران واقع در طبقه چهارم مجتمع قضایی شهید بهشتی ۲ . مجتمع قضایی شهید بهشتی (ره) ۳ . مجتمع قضایی شهید صدر (ره) ۴ . مجتمع قضایی شهید مفتح (ره) ۵ ‌. مجتمع قضایی شهید محلاتی (ره ) ۶ . مجتمع قضایی ولی عصر (عج) ۷ . مجتمع قضایی شهید قدوسی (ره) ۸ . مجتمع قضایی شهید مدرس (ره) ۹ . مجتمع قضایی بعثت ۱۰ . مجتمع قضایی قدس ۱۱ . مجتمع قضایی شهید فهمیده (اطفال) ۱۲ . مجتمع قضایی عدالت ۱۳ . مجتمع قضایی خانواده یک ۱۴ . مجتمع قضایی خانواده دو ۱۵ . مجتمع قضایی شهید مطهری (ره) ۱۶ . مجتمع قضایی شهید با هنر(ره) ۱۷ . دادگاه های انقلاب اسلامی تهران ۱۸ . دادگاه ویژه شاهد

هر کدام از مجتمع های قضایی فوق رسیدگی به دعاوی نواحی خاصی از تهران را پوشش خواهد داد. 

بیشتر بدانید:نمونه شکایت انتظامی از قاضی

مجتمع قضایی مفتح تهران به کدام موضوعات رسیدگی می کند؟

مجتمع قضایی مفتح در تهران، شهر زیبا، خیابان مخابرات، میدان الغدیر، پشت کانون اصلاح و تربیت واقع شده است. این مجتمع به دعاوی مناطق ۲۱ ، ۲۲ و ۵  شهرداری رسیدگی می کند. همچنین شعبه ۹ دادگاه خانواده تهران در مجتمع قضایی مفتح مستقر می‌باشد.

بیشتر بدانید: نمونه شکایت توقیف غیرقانونی

در پرونده های مربوط به مجتمع قضایی مفتح تهران وکیل خود را چگونه انتخاب کنیم؟

در پاسخ به این پرسش  باید گفت: شما می توانید، وکیل خود را از بین هر یک از وکلای رسمی عضو کانون های وکلای دادگستری ایران انتخاب کنید. اما توصیه و تأکید ما این است، در موضوعات مربوط به امور حقوقی وکیل خود را از بین وکلایی انتخاب کنید که در حوزه حقوق خصوصی دارای تجربه، تخصص و دانش می باشند. همچنین در امور کیفری وکیل خود را از بین وکلایی انتخاب کنید که در حوزه حقوق کیفری دارای تجربه تخصص و دانش هستند.

گروه وکلای نستوه متشکل از وکلای مجرب و متخصص عضو کانون وکلای دادگستری مرکز با داشتن تجربه، تخصص و دانش در حوزه‌های حقوق کیفری و حقوق خصوصی همواره آماده و مشتاق است، به عنوان وکیل و مشاور در پرونده های مربوط به مجتمع قضایی مفتح تهران در کنار شما باشد.

بیشتر بدانید: نمونه شکایت توقیف غیرقانونی

برخی از خدمات حقوقی گروه وکلای نستوه در پرونده های مربوط به مجتمع قضایی مفتح تهران به شرح زیر است:

مطالعه دقیق اسناد و مدارک و ارائه مشاوره تخصصی توسط وکلای متخصص، تنظیم دادخواست در کلیه امور حقوقی و دیوان عدالت اداری توسط وکلای متخصص، تنظیم شکوائیه در کلیه امور کیفری توسط وکلای متخصص، تنظیم لوایح حقوقی و کیفری و خانواده توسط وکلای متخصص،

امیدوارم مطلب فوق که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه گردیده است، مورد مطالعه و استفاده شما قرار گرفته باشد. شما می توانید، از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه با گروه وکلای نستوه تماس بگیرید.

logo-samandehi