موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل ملک در خیابان پاسداران

یکی از موضوعات شایع در محاکم انتقال و فروش ملک توسط اشخاصی است که هیچگونه مالکیتی بر آن نداشته و اقدام به انتقال به وسیله قولنامه در دفتر املاک یا دیگر موارد می نمایند.

هرچند این موضوع دارای وصف جزایی می تواند باشد ولیکن در مواردی ممکن است انتقال جنبه حقوقی و در اصطلاح فضولی باشد فلذا بهتر است قبل از هر اقدام با وکیل متخصص املاک در خصوص نوع دعوی مشاوره اخذ نمایید چرا که اشتباه در طرح دعوی می تواند موجب بروز مشکلاتی برای شما و ورود خسارت به شما گردد.

در صورتی که با انتقال ملک خود مواجه شوید می توانید اقدام کیفری با عنوان فروش مال غیر نموده و فروشنده و خریدار را طرف دعوی قرار دهید و چنانچه شرایط انتقال مال غیر بر دعوی حاکم نباشد از طریق دادگاه حقوقی اقدام نمایید.

در صورت نیاز به دریافت مشاوره در خصوص ملک و دیگر موضوعات خود می توانید با گروه وکلای نستوه که در خیابان پاسداران مستقر می باشند در ارتباط باشید.

مواردی که در خصوص وکیل ملک خیابان پاسداران می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • شکایت انتقال مال غیر چگونه است؟
  • بهترین وکیل خیابان پاسداران کیست؟
  • وکیل ملکی محدوده پاسداران کجاست؟
  • معامله فضولی چیست؟
  • هزینه وکیل ملکی خیابان پاسداران چقدر است؟
  • فرق ابطال و بطلان معامله چیست؟

تفاوت ابطال معامله و بطلان معامله چیست؟

در مواردی امکان دارد قراردادی به لحاظ ایرادات را باطل بدانیم و قصد طرح دعوی از طریق مراجع قضایی را داشته باشیم فلذا باید خواسته ای را در دادخواست طرح نمائیم که دعوی منتهی به صدور قرار رد توسط دادگاه رسیدگی کننده نگردد.

لازم به ذکر است طبق یک اصل حقوقی همواره اصل بر صحت قرارداد می باشد با این وصف ادعای ما مبنی بر بی اعتباری قرارداد مسلماً خلاف اصل بوده و باید با ادله کافی و مستندات محکمه پسند قرارداد را از درجه اعتبار ساقط نمائیم.

با وجود این مقدمه حال اگر بنا بر دلایل و مستندات موجود، دلایل قابل قبولی مبنی بر بی اعتباری قرارداد وجود داشته باشد مهمترین موضوع طرح دعوی درست است که نتیجه مطلوب از طرح دعوی مورد نظر حاصل شود.

برای بی اعتبار انمودن قرارداد؛ معمولاً با توجه به شرایط حاکم بر توافق طرفین و مستندات که می بایست به نظر وکیل برسد بایستی اقدام به طرح دعوی ابطال قرارداد و یا اعلام بطلان قرارداد نماییم.

اعلام بطلان قرارداد چگونه است؟

اعلام بطلان قرارداد ناظر بر مواردی است که قرارداد از پایه و اساس باطل باشد و در اصطلاح حقوقی فاقد حیات حقوقی بوده باشد.

به طور مثال قراردادهایی که خلاف مقتضای ذات عقد  هستند و یا فاقد مشروعیت قانونی می باشند (نامشروع بودن جهت معامله و یا نامشروع بودن موضوع قرارداد مانند قمار، بیع مشروبات الکلی و...) به طور کلی آنچه در مواد ۳۴۸ و ۳۵۳ قانون مدنی آمده است و همچنین به لحاظ فقدان یکی از شرایط اساسی صحت معاملات یعنی شرایط موضوع ماده 190 قانون مدنی و مخالفت موضوع با قوانین آمره می تواند منجر به اعلام بطلان قرارداد گردد.

با توضیح فوق به دلیل آنکه قراداد تنظیمی دارای فساد در ارکان عقد می باشد از اساس باطل است و بایستی دادخواست تحت عنوان اعلام بطلان قرارداد مطرح گردد.

دعوی ابطال قرارداد چگونه است؟

دعوی ابطال قرارداد ناظر بر مواردی است که قراداد، شرایط اساسی صحت معاملات را دارد؛ لیکن به دلیلی که در زمان عقد پنهان بوده و یا مورد توجه قرار نگرفته است؛ مانند معامله وکیل خارج از حدود اذن موکل خویش و یا اعمال حق شفعه توسط شفیع و...، منجر به ابطال قرارداد گردد.

در این موارد برعکس موارد بطلان قرارداد قرارداد از اساس باطل نیست اما می توان ابطال آن را با وجود شرایط موجود از دادگاه درخواست نمود. در چنین مواردی می بایست دادخواست ابطال قرارداد مطرح نماییم.

بهترین وکیل ملک خیابان پاسداران کیست؟

در پاسخ به این سوال که بهترین وکیل ملک در خیابان پاسداران چه کسی است باید به این نکته توجه داشته باشید که بهترین وکیل ملکی وکیلی است که ضمن آشنایی با قوانین ثبت و رویه موجود در دادگاه ها به صورت تخصصی در دعاوی ملکی وکالت نماید.

logo-samandehi