موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل واخواهی

سلام بر دوستان و همراهان گرامی

در مطلب پیش رو که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه گردیده است به بررسی موضوع وکیل واخواهی خواهیم پرداخت.

واخواهی یک حقی است که به موجب قانون و با توجه به شرایط مقرر قانونی برای اشخاص در نظر گرفته شده است. تقاضای واخواهی می تواند توسط شخص و یا وکیل ایشان در دفتر خدمات قضایی صورت پذیرد. هزینه واخواهی نیز همزمان با ثبت تقاضا در دفتر خدمات قضایی پرداخت می شود.

النهایه حضور وکیل و یا مشاوره با وکیل الزامی است در واقع، خواهیم دید، در صورتی که در پرونده های مربوط به واخواهی وکیل دادگستری به عنوان وکیل از جانب شما به طرح دعوی واخواهی یا دفاع از آن بپردازد چه مزیت هایی را دربر خواهد داشت. یادآوری می کنیم، در صورت نیاز به وکیل دادگستری می توانید از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه با گروه وکلای نستوه تماس بگیرید.

مواردی که در خصوص وکیل واخواهی می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • واخواهی از طریق وکیل دادگستری چه مزیت هایی دارد؟
  • واخواهی چیست؟
  • بهترین وکیل واخواهی کیست؟
  • در پرونده های مربوط به واخواهی وکیل خود را چگونه انتخاب نماییم؟
  •  هزینه وکیل در پرونده های واخواهی چه میزان است؟
  •  واخواهی کیفری و واخواهی حقوقی چه تفاوتی دارد؟

برای دریافت مشاوره تخصصی می توانید هم اکنون با وکیل متخصص موضوع مرتبط خود در موسسه حقوقی دادآوران نستوه در ارتباط باشید.

در مطلب پیش رو قصد داریم، به بیان مزیت های داشتنپ وکیل دادگستری در پرونده های مربوط به واخواهی بپردازیم. پیش از شروع بحث لازم است توضیحی کوتاه و مختصر در خصوص واخواهی بیان نماییم.

واخواهی به همراه تجدیدنظر خواهی یکی از طرق عادی اعتراض بر آرای قضایی به حساب می آید. در واقع، این امکان وجود دارد در پرونده ای که بر علیه شما طرح گردیده به علت عدم حضور و متعاقباً عدم ارائه دفاعیه از سوی شما پبه صورت غیابی محکوم شوید. قانون این اجازه را به شما خواهد داد به حکمی که به صورت غیابی بر علیه شما صادر گردیده است اعتراض نمایید، این اعتراض واخواهی نامیده می شود.

به منظور مطالعه بیشتر در مورد واخواهی می توانید، به مطلبی که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه در همین صفحه ارائه گردیده است مراجعه نمایید. اما، باز می گردیم به بحث اصلی این نوشتار و مناسب است این سوال طرح شود، چنانچه در پرونده های مربوط به واخواهی از وکیل دادگستری کمک بگیریم از چه مزیت هایی بهره مند خواهیم شد؟ در حقیقت می خواهیم بدانیم، تفاوت حضور در یک پرونده به عنوان اصیل در مقایسه با فرضی که از وکیل دادگستری در کنار خود بهره می گیریم چیست؟ در پاسخ خواهیم گفت:

الف. شکل زندگی درپ دنیا امروز به گونه ای است که، در طول شبانه روز فرصت و مجال انجام تمامی کارهای تخصصی وجود نخواهد داشت. همچنین اگر بنا باشد تمامی کارهای تخصصی را خودمان به سرانجام برسانیم، باید خود را آماد کنیم تا پفشارهای جسمی و روحی مضاعفی را متحمل شویم. در واقع، با محول کردن پیگیری امور حقوقی خود به وکلای حرفه ای و متخصص می توانیم تا حدودی از زیر بار فشار و استرس بی اندازه دغدغه های حقوقی خلاص شویم. چنین تصمیمی سبب می شود، با ذهنی آزاد و رها از دلمشغولی های حقوقی، به نحو بهتری به امور دیگر زندگی خود بپردازیم.

ب . صرف نظر از بحث های روحی و روانی، داشتن وکیل در دعاوی حقوقی مخصوصاً پرونده های مربوط واخواهی باعث می گردد، از دانش و تجربه حرفه ای وکلای دادگستری بهره مند شویم. در حقیقت، طرح و دفاع از دعاوی و به طور کلی پیگیری امور حقوقی توسط افرادی متخصص و دارای دانش حقوقی وقضایی بسیار توفیر دارد با پیگیری امور حقوقی توسط شخصی که از دانش و تجربه حقوقی و قضایی بی بهره می باشد. درک مطلب گفته شده از حیث منطق عقلی نیز بسیار ساده و قابل پذیرش خواهد بود، چرا که، عقل و منطق سلیم می پذیرد که امور تخصصی توسط متخصصین امر به سرانجام برسد. به نظر شما، درمان یک بیماری از سوی یک پزشک متخصص نتایج بهتری دربر دارد، یا اقدامات خودسرانه بیمار و اطرافیانش؟! پاسخ این پرسش تا حدی بدیهی است که نیاز به توضیح و تفسیر نخواهد داشت.

پ . با توجه به اینکه، موضوع این مطلب در خصوص وکیل واخواهی می باشد بهتر است به برخی از مزایای داشتن وکیل در دعوی واخواهی نیز اشاره نماییم. همانطور که درابتدای این مطلب و مطالبی جداگانه که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه گردیده است بیان نمودیم، واخواهی در مورد محکومیت های غیابی مصداقپخواهد داشت. پس اگر شما محکوم علیه غایب هستید، به ناچار یک مرحله از رسیدگی را از دست داده اید. در مرحله واخواهی می بایست، بسیار دقیق و علمی اقدام نمایید، تا بتوانید، دادگاهی را که یک مرتبه اقدام به صدور حکم علیه شما نموده است را این بار در راستای اهداف و منافع حقوقی خود مجاب نمایید. انجام این مهم جز با تنظیم دادخواست و لایحه دفاعیه هوشمندانه و قانونمند میسر نخواهد شد. انجام چنین امری جز از طریق وکلای رسمی عضو کانون وکلای دادگستری ممکن نمی گردد. به واقع در این مرحله شما با یک حکم مستند و مستدل که بر علیه شما صادر گردیده است مواجه اید، و به منظور اینکه دادگاه را مجاب نمایید به نوعی از حکم خود عدول نماید و اینبار به سود شما حکم دهد، راهکاری به غیر از تنظیم لایحه ای با استدلال هایی قوی تر از استدلال به کار رفته در حکم دادگاه نخواهید داشت.

در پرونده های مربوط به واخواهی، چه تعداد وکیل می توانیم داشته باشیم؟

در پاسخ خواهیم گفت، شما در کلیه دعاوی حقوقی می توانید از حضور دو وکیل دادگستری بهره مند شوید. پرونده های مربوط به واخواهی نیز از قاعده گفته شده مستثنی نمی باشد. به تعبیر بهتر، شما در دعاوی واخواهی می توانید از حضور دو وکیل دادگستری استفاده نمایید. لازم به توضیح است، وکلای شما می توانند بر حسب مورد به صورت مشترکاً، منفرداً یا مشترکاً و منفرداً در پرونده واخواهی دخالت نمایند.

در پرونده های واخواهی چگونه وکلای خود را انتخاب نماییم؟

در پاسخ خواهیم گفت، شما می توانید، از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه با گروه وکلای نستوه تماس حاصل نمایید. گروه وکلای نستوه با بهره گیری از وکلای مجرب و متخصص این آمادگی را دارد در کلیه پرونده های مربوط به واخواهی به عنوان وکیل یا مشاور در کنارتان باشد. همچنین تاکید می کنیم، از مراجعه به موسسات حقوقی که تحت نظر افراد غیر از وکلای رسمی دادگستری تاسیس و اداره می گردد پرهیز نمایید. به شما اطمینان خواهیم داد، این افراد اطلاعات حقوقی و قضایی بیش از شما نخواهند داشت. پس در انتخاب وکیل رسمی عضو کانون وکلا حساسیت به خرج دهید.

هزینه های مربوط به وکیل در پرونده های مربوط به واخواهی چه میزان است؟

در پاسخ به این پرسش می گوییم، هزینه های هر پرونده حقوقی می تواند با دیگر پرونده حقوقی متفاوت باشد. (حتی با فرض موضوع مشابه) گفتنی است، مبلغ حق الوکاله بر اساس توافق بین وکیل و موکل و با توجه به معیارهایی نظیر: بعد مسافت، حجم کار حقوقی، حدود اختیارات وکیل، ارزش خواسته و معیارهایی از این دست تعیین و توافق می گردد. گروه وکلای نستوه پس از بررسی اسناد و مدارک شما رقم حق الوکاله را تعیین و به اطلاع شما خواهد رساند.

امیدواریم، مطلب فوق که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه گردیده است مورد استفاده و مطالعه شما واقع گردد.

logo-samandehi