موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

شرایط جدید طلاق توافقی

شرایط جدید طلاق توافقی

یکی از دعاوی شایع در دادگاه خانواده دعوی طلاق توافقی می باشد، در دعوی طلاق توافقی که ضمن دادخواست تقدیم دادگاه می گردد، در خصوص طلاق توافقی سوالاتی مطرح می شود مثل اینکه شرایط طلاق توافقی چیست؟برای طلاق توافقی به کجا مراجعه کنیم؟ بهترین وکیل زن در طلاق توافقی کیست؟ وکیل طلاق توافقی در شمال تهران کیست؟ هزینه طلاق توافقی چه میزان است؟ مدت طلاق توافقی چقدر است؟ و سوالاتی از این قبیل می تواند برای شما پیش آید فلذا موسسه حقوقی دادآوران نستوه اقدام به تهیه مقاله ای مختصر در خصوص شرایط جدید طلاق توافقی نموده است که این مقاله توسط گروه وکلای نستوه تقدیم شما عزیزان می گردد.

آنچه مشخص است این است که دیگر امکان ثبت طلاق توافقی در یک روز وجود ندارد بدین توصیف که در اطلاعیه ای که از سوی دادگستری استان تهران درباره نحوه ثبت دادخواست طلاق توافقی صادر گردیده، آمده است که ثبت دادخواست طلاق توافقی در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، صرفاً با ارائه گواهی عدم انصراف از طلاق صادره توسط مراکز مشاوره ، میسر می باشد.

بیشتر بدانیم : مراحل طلاق توافقی

فلذا در وهله نخست متقاضیان طلاق توافقی می بایست نسبت به ثبت نام در سامانه ثنا اقدام نمایند و سپس با ارائه گواهی عدم انصراف از طلاق توافقی( که پس از مراجعه به مراکز تعیین شده صادر می شود ) اقدام به ثبت دادخواست طلاق نمایند.

سوالی که در اینجا مطرح است اینکه چگونه می توان گواهی عدم انصراف از طلاق توافقی را دریافت نمود؟ با عنایت به توافق ایجاد شدهفی مابین دادگستری کل استان تهران و اداره کل بهزیستی در خصوص اجرای مفاد ماده ۲۵ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱ اشخاص متقاضی طلاق صرفاً با ارائه گواهی عدم انصراف از طلاق توافقی، صادر شده از سوی مراکز مشاوره خانواده بهزیستی به دفاتر خدمات قضاییامکان پذیر خواهد بود.

...  نمونه صورت جلسه طلاق توافقی

متقاضی طلاق توافقی می توانند از طریق غیر حضوری و یا از طریق مراجعه حضوری در این خصوصاقدام نمایند.

الف-مراجعه به سایت این سازمان و ثبت نام در سامانه مداخله در بحران طلاق توافقی (سامانه تصمیم) و اخذ اطلاعات مورد نیاز،اعم اززمان مراجعه و نشانی مرکز مشاوره خانواده مربوطه

ب- مراجعه حضوری اشخاص متقاضی طلاق توافقی به مراکز مشاوره خانواده اداره بهزیستی

نشانی مراکز اداره بهزیستی مربوط به شهر تهران عبارتند از:

1-شهر زیبا، خیابان مخابرات، میدان الغدیر، پشت کانون اصلاح و تربیت، مجتمع قضایی شهید مفتح «تیم غربالگری مستقر در مجتمع قضایی شهید مفتح»

2- خیابان جانبازان غربی (گلبرگ غربی)، میدان هلال احمر، خیابان گلستان، کوچه عالم نجفی درآبادی، جنب پایگاه بسیج شهید بهشتی «مرکز غربالگری بهزیستی حر»

3- خیابان پیروزی، چهارراه کوکاکولا، خیابان نبرد، بن بست سازمان آب «مرکز غربالگری بهزیستی شهدای انقلاب»

 4- افسریه، بین خیابان ۱۵ متری سوم و چهارم، خیابان چهل و پنجم (اسرافیلی)، پلاک ۴ «مرکز غربالگری بهزیستی شهدای افسریه»

5- خیابان ولی عصر (عج)، بالاتر از میدان ونک،‌ جنب پمپ بنزین، خیابان نجفی، درب شمالی شیرخوارگاه آمنه «مرکز غربالگری بهزیستی آمنه»

6- چهارراه یافت آباد، بلوار یافت آباد، میدان معلم، خیابان تختی، پلاک ۲۴ «مرکز غربالگری بهزیستی شهید ذوالفقاری»

مدارک طلاق توافقی چیست؟

1- گواهی عدم انصراف از طلاق

2- گواهی ثبت نام در سامانه ثنا

3- اصل شناسنامه

4- اصل کارت ملی

5- اصل عقدنامه در صورت مفقودی اصل عقدنامه می توانید با مراجعه به دفتر ازدواج تقاضای رونوشت از عقدنامه را داشته باشید و می توانید رونوشت را به دادگاه ارائه نماید.

6- در صورت وجود توافق اصل توافق صورت گرفته در خصوص طلاق توافقی

وکیل در طلاق کیست؟

طرفین مطابق قانون این حق را دارند که برای خود وکیل انتخاب نمایند. پرونده های طلاق توافقی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و هر کدام از طرفین می توانند حداکثر تا 2 وکیل در پرونده خود داشته باشند.

سوالی که در اینجا وجود دارد این است که پرونده ای همچون طلاق توافقی نیاز به وکیل ندارد؟

در وادی امر شاید پرونده طلاق توافقی دارای پیچیدگی و ظرافت خاصی به نظر نرسد ولیکن باید توجه داشته باشید آثار حقوقی این دعاوی گاهی پس از طلاق گریبان گیر شما می شوند به طور مثال در پرونده ای خانم اقدام به واگذاری حضانت فرزند به پدر در قبال طلاق نموده بود ولیکن پس از ثبت طلاق توافقی اقدام به نگهداری فرزند نمود و از آنجایی که حضانت فرزند هم حق والدین و هم تکلیف آنان است این حق قابل اسقاط از سوی زن نمی باشد و در صورت اسقاط این حق چنین شرطی فاقد اعتبار قانونی است و یا به طور مثال زوجه پس از ثبت صیغه طلاق به مهریه رجوع کرده بود ولیکن مرد نمیدانست در مقابل رجوع زن او نیز حق رجوع به او را دارد، فلذا پس از طلاق زن مجدداً اقدام به مطالبه مهریه نموده بود.

با مراجعه به موسسات حقوقی معتبر به آینده خود امیدوار باشید، شما می توانید با مراجعه مستقیم به موسسات حقوقی که توسط وکلای دادگستری ثبت شده و فعالیت می کنند از مراجعه به افراد سود جو و موسسات غیرمجاز بپرهیزید و خود را درگیر این افراد سودجو نکنید. به یاد داشته باشید صرف ثبت و داشتن شماره ثبت دلیلی بر اعتبار موسسه حقوقی نیست بلکه موسسه حقوقی دارای اعتبار است که توسط وکیل پایه یک دادگستری تشکیل و فعالیت داشته باشد، پروانه وکالت دادگستری فقط از طرف مراجع قانونی به اشخاص با توجه به شرایطی تعلق می گیرد. با موسسه حقوقی دادآوران نستوه در تماس باشید :

تماس با ما :

دفتر مرکزی : ٢٢٨٨١٩۵١ - ٠٢١    و  22873972-021   تلفن همراه : 09125431634

logo-samandehi