موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل حرفه ای پرونده طلاق

با سلام و درود بر شما دوستان و همراهان گرامی

در این مطلب که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه می گردد، به شرح و بیان یکی از موضوعات حقوقی تحت عنوان وکیل حرفه ای پرونده طلاق خواهیم پرداخت.

به طور کلی موضوعات مربوط به دعاوی خانواده مخصوصاً طلاق از اهمیت بسزایی برخوردار است. از این جهت هنگامی که در مقررات مربوط به حقوق خانواده دقیق می‌شویم، می‌بینیم، قانون‌گذار به منظور طلاق و جدایی زوجین مقررات سخت گیرانه ای را وضع نموده است. تا آنجا که ورود خودسرانه زوجین به وادی طلاق در بسیاری از موارد نتیجه ای در بر نخواهد داشت. در این مطلب تلاش می کنیم، نقش وکیل حرفه ای دادگستری را در خصوص پیشبرد قانونی پرونده های طلاق شرح دهیم. در صورتی که تا پایان این مطلب همراه تیم تحریریه گروه وکلای نستوه باشید به پاسخ سوالاتی دست خواهید یافت که در ادامه بدان می پردازیم.

مواردی که در خصوص وکیل حرفه ای طلاق می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • شرایط طلاق چیست؟
  • زوجین تحت چه شرایطی می توانند از یکدیگر طلاق بگیرند؟
  • نقش وکیل رسمی دادگستری در پرونده های طلاق چیست؟
  • پرونده های مربوط به طلاق وکیل خود را چگونه انتخاب کنیم؟
  • هزینه پرونده های طلاق چقدر است؟

قبل از هرچیز لازم به توضیح است که موسسه حقوقی دادآوران نستوه در پرونده های طلاق تمام سعی و کوشش خود را جهت صلح و سازش طرفین انجام می دهد و در صورت عدم وجود هر گونه شرایط مساعد اقدام به مشاوره تخصصی توسط وکیل خانم و یا آقا در پرونده های طلاق می نماید.

بیشتر بدانید: چگونه طلاق بگیرم؟

طلاق چیست؟

منظور از طلاق،  جدایی و تفریق زن و مردی است که سابقاً با یکدیگر عقد زناشویی بسته اند. پس از اینکه زن و مرد با یکدیگر ازدواج می کنند، امکان دارد ادامه زندگی زناشویی بنا به دلایل مختلف برای طرفین غیرقابل تحمل شود. در این صورت شارع و قانونگذار راهکاری با عنوان طلاق را پیش پای زوجین قرار داده اند که زوجین از این طریق بتوانند از یکدیگر جدا شده و به اصطلاح طلاق بگیرند.خوب است بدانید، مقررات طلاق و جدایی زوجین صرفاً مختص به شرع مقدس اسلام نبوده بلکه در سایر ادیان الهی نیز وجود دارد. همچنین قوانین و مقررات مربوط به طلاق در قوانین کشورهای مترقی جهان نیز دیده می شود. در حقیقت، در همه جای دنیا زوجینی که با یکدیگر ازدواج می کنند، این حق را دارند، در شرایط مقرر قانونی درخواست طلاق و جدایی دهند. در کشور ما نیز مقررات طلاق در قانون مدنی و قانون حمایت خانواده تصریح شده است. محاکم خانواده با رعایت مقررات مزبور در صورتی که شرایط طلاق را احراز نمایند، حکم طلاق و جدایی زوجین متقاضی طلاق را صادر می کنند. در ادامه بحث همراه تیم تحریریه گروه وکلای نستوه باشید، تا بدانید زوجین در تحت چه شرایطی میتوانند از یکدیگر طلاق بگیرند.

بیشتر بدانید: مدت زمان طلاق توافقی چقدر است؟

زوجین تحت چه شرایطی می توانند از یکدیگر طلاق بگیرند؟

در این خصوص باید موارد مختلف را از یکدیگر تفکیک نمود. در فرضی که مرد متقاضی طلاق باشد، دادگاه های ایران  به راحتی حکم به طلاق خواهند داد. به موجب قوانین و مقررات، مرد هر زمان  بخواهد می‌تواند با پرداخت حقوق و واجبات مالی، همسر خود را طلاق دهد. در واقع، درخواست طلاق از سوی مرد نیاز به داشتن علت خاصی نیست و قانون حق طلاق را به صورت مطلق و بدون قید و شرط برای مرد قائل شده است. (البته حقوق و واجبات مالی زن باید پرداخت شود).

مورد دیگر طلاق به درخواست زن خواهد بود. در صورتی که زن متقاضی طلاق باشد، شرایط قانونی به منظور صدور حکم طلاق کمی سختگیرانه است. در این فرض صدور حکم طلاق منوط به احراز شرایط و موجبات طلاق خواهد بود. شرایطی که می‌تواند با استناد به آنها درخواست طلاق کند عبارتند از: صدور حکم قطعی کیفری یا حقوقی مبنی بر ترک انفاق از سوی زوج، احراز عسرو و حرج شدید و غیر قابل تحمل برای زوجه، در صورتی که مرد بیش از چهار سال تمام غایب مفقودالاثر باشد، داشتن وکالت به منظور طلاق از سوی زوج، تخلف زوج از شروط مندرج در سند ازدواج. در صورتی که شرایط فوق از سوی دادگاه خانواده احراز شود حکم طلاق و جدایی زوجین صادر می گردد.

مورد آخر طلاق توافقی خواهد بود. در این فرض زن و شوهر متقاضی طلاق بوده و به صورت توافقی از یکدیگر جدا می‌شوند. در فرض طلاق توافقی زن  مهریه خود را به طور کامل و یا بخشی از آن را بذل کرده و به نوعی رضایت مرد را به منظور طلاق جلب می کند.

بیشتر بدانید: مراحل طلاق توافقي

نقش وکیل رسمی دادگستری در پرونده های طلاق چیست؟

همانطور که در مقدمه این مطلب نیز اشاره کردیم، مقررات مربوط به طلاق و جدایی زوجین در دو قانون مدنی و قانون حمایت خانواده تصریح شده است.  تسلط بر این قوانین مستلزم سال ها مطالعه و کسب تجربه در محاکم خانواده خواهد بود. به این دلیل، اصولاً زوجینی که بدون مشورت و راهنمایی وکلای رسمی دادگستری وارد پرونده های طلاق می‌شوند، موفقیتی نصیبشان نخواهد شد. دلیل این عدم موفقیت بی اطلاعی و عدم آگاهی از قوانین و مقررات است. بنابراین توصیه و تاکید ما این است، پیش از ورود در پرونده های مربوط به طلاق از مشورت و راهنمایی وکلای رسمی دادگستری استفاده نمایید. این برای شما بهترین سرمایه‌گذاری است. غالب اقدامات خودسرانه در دادگستری منتج به نتیجه دلخواه نخواهد شد. در صورتی که در پرونده های مربوط به طلاق از خدمات حقوقی و وکلای رسمی دادگستری استفاده کنید؛ نیازی به حضور و پیگیری فیزیکی شما در مرجع قضایی نیست. همچنین تنظیم کلیه صورت جلسه های دادگاه از طریق وکیل رسمی دادگستری انجام می گیرد.  پس از آن که حکم طلاق و گواهی قطعیت آن صادر شد، می توانید، آن را از وکیل خود دریافت نموده و به منظور ثبت طلاق به دفاتر رسمی ازدواج و طلاق مراجعه کنید.

بیشتر بدانید: شرط تعلق نصف دارایی به زن به چه صورت است؟

در پرونده های مربوط به طلاق وکیل خود را چگونه انتخاب کنیم؟

شما می توانید، به منظور انتخاب وکیل خود در پرونده های طلاق با گروه وکلای نستوه تماس بگیرید. گروه وکلای نستوه متشکل از وکلای مجرب و متخصص عضو کانون وکلای دادگستری مرکز آماده است در پرونده‌های مربوط به طلاق به عنوان وکیل و مشاور در کنارشان باشد. وکلای متخصص ما با داشتن تجربه و دانش در پرونده های مربوط به طلاق تمامی تلاش خود را در راستای قانون به منظور پیشبرد پرونده های طلاق شما به کار خواهد گرفت.

برخی از خدمات حقوقی ما در پرونده های مربوط به طلاق به شرح زیر است:

بررسی دقیق اسناد و مدارک و ارائه مشاوره تخصصی توسط وکیل متخصص، تنظیم دادخواست طلاق توسط وکیل متخصص، تنظیم لوایح دفاعیه در پرونده‌های مربوط به طلاق توسط وکیل متخصص، در قبول وکالت در پرونده های مربوط به طلاق و دفاع از حقوق قانونی شما در دادگاه خانواده.

امیدواریم این مطلب فوق که توسط تیم تحریریه گروه وکلای مسئول تنظیم و ارائه گردیده است مورد مطالعه و استفاده شما قرار گرفته باشد. شما می توانید، از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه با گروه وکلای نستوه تماس بگیرید.

logo-samandehi