موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل طلاق

وکیل طلاق

یکی از دعاوی شایع در محاکم دعوای طلاق است. در صورتی که دعوای طلاق طرح می گردد امکان ورود وکیل طلاق در آن بسیار است. بر همین مبنا یکی از سوالاتی که در جامعه از حقوقدانان پرسیده می شود حول موضوع طلاق می باشد. کلیه افراد علاقه دارند در خصوص حقوق خانواده همچون طلاق ، مطالبه مهریه ، تمکین ، اجرت المثل ، اعسار ، نفقهو... اطلاع داشته باشند. در این میان شاید شما تاکنون نام  وکیل طلاق  را شنیده باشید و کنجکاو باشید در خصوص وکیل طلاق بدانید و سوالاتی در ذهن شما وجود داشته باشد از جمله آنکه وکیل طلاق کیست؟ وکیل طلاق چه شرایطی دارد؟ بهترین وکیل طلاق کیست؟ وکیل طلاق در تهران کیست؟ شرایط وکیل طلاق چیست؟ و سوالات زیاد دیگری در خصوص وکیل طلاق در ذهن شما وجود داشته باشد. از این رو مقاله پیش رو در خصوص وکیل طلاق برای علاقه مندان درموسسه حقوقی دادآوران نستوه  و توسط تیم مجرب این موسسه یعنی گروه وکلای نستوه تهیه و تنظیم شده است.

معمولاً طرفین برای امور حقوقی خود به وکیل مراجعه می نمایند. وکیل طلاق نیز از این قاعده مستثناء نمی باشد. وکیل طلاق می تواند وکیل مرد یا وکیل زن باشد و هیچ محدودیتی برای وکیل در خصوص موضوع طلاق وجود ندارد.

... انواع طلاق

وکیل طلاق وکیل دادگستری است که به صورت تخصصی در خصوص دعاوی طلاق ورود می نماید فلذا عنوان وکیل طلاق مربوط به وکیل پایه یک دادگستری است که تخصص در این امر دارد. لازم به ذکر است همه وکلای دادگستری می توانند در پرونده طلاق ورود نمایند.

 وکیل طلاق :

وکیل طلاق می تواند وکیل دادگستری باشد و یا اینکه زن شخصاً وکیل طلاق باشد برای فهم موضوع هر یک را به صورت مجزا توضیح می دهیم.

الف- وکیل طلاق «وکیل دادگستری»

وکیل طلاق می تواند یکی از موارد ذیل را شامل گردد :

1- طرفین می توانند با یکدیگر توافق نموده و با مراجعه به وکیل دادگستری در خصوص طلاق تراضی نمایند. این نوع طلاق در اصطلاح طلاق توافقی نامیده می شود و می تواند بدین صورت باشد که زن وکیلی برای طلاق انتخاب نماید و مرد شخصاً حضور داشته باشد و یا اینکه مرد وکیل داشته باشد و زن شخصاً برای طلاق در دادگاه حاضر باشد. البته لازم به ذکر است که زن و مرد می توانند هر کدام حداکثر 2 وکیل به دادگاه برای طلاق معرفی نمایند.

...  تعریف کلی طلاق

2- زن می تواند با مراجعه به وکیل به ایشان وکالت دهد وکیل نیز با تنظیم دادخواست و تقدیم به دادگاه تقاضای طلاق بدهد. البته حق طلاق با مرد است و زن با اثبات شرایطی می تواند تقاضای طلاق از دادگاه نماید. شرایط طلاق شامل مواردی می شود که در عقدنامه آمده است و همچنین زن می تواند با اثبات عسر و حرج خود از دادگاه تقاضای طلاق نماید.

3- با عنایت به توضیحات فوق مرد می تواند با مراجعه به وکیل، به ایشان وکالت دهد که زن خود را مطلقه نماید. برای طلاق از سوی زوج ایشان نیاز به دلیل نداشته و می تواند بدون دلیل نیز اقدام به مطلقه نمودن همسر خود نماید.

...  آشنایی با انواع طلاق

ب- وکیل طلاق «وکیل طلاق زن»

1- زن می تواند وکیل طلاق شود بدین نحو که همراه با مرد به دفتر اسناد رسمی مراجعه نموده و مرد به زن وکالت در طلاق بده . یعنی زن را وکیل خود نماید تا در صورت صلاحدید وی با مراجعه به وکیل دادگستری و انتخاب وکیل دادگستری نسبت به مطلقه نمودن خود اقدام نماید. زن با شرایط موجود وکیل در طلاق می شود.

2- طرفین می تواند ضمن عقد نکاح نیز نسبت به وکالت در طلاق اقدام نمایند و مرد زن را وکیل طلاق نماید.

...  طلاق توافقی 

بهترین وکیل طلاق تهران :

برای همراه داشتن بهترین وکیل طلاق در تهران می توانید به موسسات حقوقی معتبر و یا دفتر وکیل مراجعه نمایید. لازم به ذکر است موسسه حقوقی دادآوران نستوه با توجه به اینکه یکی از موسسات حقوقی معتبر که توسط وکلای دادگستری تاسیس شده و فعالیت می نماید می تواند باشد.

شرایط وکیل طلاق :

وکیل طلاق دارای شرایط خاصی است از جمله اینکه چنانچه وکیل طلاق، وکیل دادگستری باشد می بایست دارای پروانه وکالت معتبر بوده و چنانچه زن وکیل طلاق باشد می بایست وکالتنامه در دفتر اسناد رسمی تهیه و تنظیم شده باشد.

بهترین وکیل طلاق :

بهترین وکیل طلاق شخصی است که در پرونده های خانواده به صورت تخصصی فعالیت نماید. بهترین وکیل طلاق را از بین وکلای دپارتمان حقوق خانواده گروه وکلای نستوه بخواهید.

طلاق یکی از دعاوی شایع در محاکم به حساب می آید که دارای شرایط خاص می باشد. در صورت وجود وکیل طلاق، در پرونده شرایط پرونده طلاق به مراتب می تواند بهتر باشد. وکیل طلاق نسبت به موضوعات حقوقی اطلاعات مکفی دارد و می تواند بهترین مشاوره در خصوص طلاق را به افرادی که نیازمند مشاوره حقوقی در خصوص طلاق می باشند ارائه نماید. موسسه حقوقی دادآوران نستوه  با معرفی وکیل طلاق در پرونده های طلاق کنار شما می باشد.

تماس با ما :

دفتر مرکزی : ٢٢٨٨١٩۵١ - ٠٢١    و  22873972-021   تلفن همراه : 09125431634

logo-samandehi