موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل مهریه پاسداران

اطلاع کامل طرفین از حقوق قانونی خود قبل از ازدواج می تواند بستر مطمئنی را برای طرفین پس از ازدواج فراهم نماید اطلاع حقوقی از خواستگاری، نامزدی، عقد موقت، عقد دائم، شروط ضمن عقد ازدواج و... از این قبیل موارد است.

به گفته وکیل مهریه پاسداران پس از بروز مشکلات خانوادگی و اقدام به طرح دعوی مطالبه مهریه توسط زن، مرد به دنبال راهی برای نجات از پرداخت مهریه و زن نیز متقابلاً به دنبال راهی جهت دریافت مهریه می باشد.

در این مقابله راه های مطالبه مهریه و همچنین تعیین میزان مهریه متعارف و آنچه به عنوان مهریه می تواند قابل ارزش باشد توسط وکیل مهریه خیابان پاسداران تقدیم می گردد.

مواردی که در خصوص وکیل مهریه خیابان پاسدارن باید مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • بهترین وکیل مهریه خیابان پاسداران کیست؟
  • مطالبه مهریه در پاسداران چگونه است؟
  • چگونه می توان مهریه را وصول نمود؟
  • مرد چگونه می تواند مهریه را نپردازد؟
  • تعیین مهریه در زمان خواستگاری و عقد چگونه است؟

به نظر وکیل مهریه پاسداران انتخاب مهریه متناسب با شرایط زوجین و گنجاندن شرایط دیگر ضمن عقد می تواند متناسب شرایط هر یک از طرفین عقد باشد.

پرهیز از چشم و همچشمی های موجود و تعیین مهریه معقول و شرایط ضمن عقد دارای اعتبار می تواند ضامن سلامت زندگی آینده زوجین و همچنین راهگشایی برای مشکلات به وجود آمده پس از ازدواج باشد.

انتخاب مهریه عندالمطالبه و یا عندالاستطاعه که معمولاً اهرم فشاری برای طلاق می باشد موجب بروز مشکلات عدیده ای شده است و حجم پرونده های مطالبه مهریه را در دادگاه به صورت چشم گیری افزایش داده است.

جهت اطلاع از نحوه تعیین مهریه و شرایط ضمن عقد توصیه و تاکید داریم با وکیل مهریه خیابان پاسدران در ارتباط باشید.

مطالبه مهریه عندالاستطاعه چگونه است؟

به گفته وکیل مهریه خیابان پاسداران جالب است بدانید راه های مطالبه مهریه عندالاستطاعه هیچگونه تفاوتی با مطالبه مهریه عندالمطالبه ندارد.

مطالبه مهریه عندالاستطاعه با تقدیم دادخواست به دادگاه خانواده آغاز می گردد و تفاوت آن با مطالبه مهریه عندالمطالبه در این است که درمطالبه مهریه عندالمطالبه مرد باید دلیلی برای عدم توان پرداخت مهریه توسط خود داشته باشد حال آنکه در مطالبه مهریه عندالاستطاعه زن باید دلیل بر توانایی پرداخت مهریه توسط مرد داشته باشد.

در مهریه عندالاستطاعه مرد نیازی به طرح دعوی اعسار ندارد حال آنکه در مطالبه مهریه عندالمطالبه جریان دعوی بر عکس می باشد و مرد برای جلوگیری از بازداشت و انتقال به زندان باید اقدام به طرح دعوی اعسار نماید.

توجه نمایید بهتر است زوجین قبل از انجام کلیه مراحل خواستگاری و ازدواج با وکیل مهریه پاسدارن مشاوره شوند.

مطالبه مهریه از طریق اجرای ثبت چگونه است؟

برای اینکه زن بتواند مهریه خود را از طریق اجرای ثبت وصول نماید لازم است به دفترخانه محل وقوع عقد مراجعه نماید و تقاضای صدور اجراییه را داشته باشد. سردفتر، پس از استعلام از اداره ثبت اقدام به صدور برگ اجراییه برای مطالبه مهریه می نماید.

اجراییه به زوج ابلاغ می شود و پس از 10 روز قابل اجرا می باشد و متقاضی می تواند با مراجعه به اداره ثبت ضمن توقیف اموال تقاضای ممنوع الخروجی نیز داشته باشد.

همه این امور توسط وکیل مهریه پاسداران نیز قابل اجراست.

مطالبه مهریه از طریق دادگاه چگونه است؟

برای مطالبه مهریه از طریق دادگاه خانواده کافی است به یکی از دفاتر خدمات قضایی مراجعه نموده و دادخواست خود را تقدیم دارید.

پس از ارجاع دعوی به یکی از شعب دادگاه خانواده می توانید نسبت به توقیف اموال و انجام اقدامات قانونی اقدام نمایید.

دادخواست مطالبه مهریه می تواند شخصاً توسط خواهان و یا وکیل ایشان تقدیم گردد.

تعداد مهریه در مطالبه مهم نمی باشد لیکن ضمانت اجرای 110 عدد سکه فقط جلب محکوم علیه می باشد.

نحوه مطالبه مهریه از شورای حل اختلاف چگونه است؟

برای مطالبه مهریه از طریق شورای حل اختلاف با توجه به قانون شورای حل اختلاف که دعاوی با ارزش کمتر از 20 میلیون تومان قابل طرح در آن می باشد می توانید به طور مثال فقط نسبت به مطالبه تعداد کمی از مهریه خود یعنی 3 عدد سکه اقدام نمایید.

برای طرح دعوی مطالبه مهریه در شورای حل اختلاف می توانید به دفاتر خدمات قضایی مراجعه نمایید.

موسسه حقوقی دادآوران نستوه که در خیابان پاسداران واقع شده است آماده ارائه خدمات حقوقی به شما عزیزان می باشد برای دریافت وقت مشاوره وکیل مهریه پاسداران با ما در ارتباط باشید.

logo-samandehi