موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

دادسرای خیابان پاسداران

خیابان پاسداران تهران در منطقه یک تهران واقع شده و از سه راه ضرابخانه تا میدان شهید باهنر را شامل می شود.

جالب است بدانید در خیابان پاسداران به هیچ عنوان دادسرا و دادگاهی وجود ندارد. همچنین یکی از قدیمی ترین خیابان های تهران همین خیابان پاسدران است که به صورت تقریبی از مرکز شهر شروع می شود و تا شمالی ترین نقطه از شهر ادامه می یابد.

در این مقاله که توسط موسسه حقوقی دادآوران نستوه با مدیریت عاملی دکترسیدعلی میرجبی به اشتراک گذاشته شده است در خصوص دادسرا و دادگاه خیابان پاسداران اطلاعات مفیدی برای علاقه مندان ارائه می گردد.

شما می توانید برای دریافت مشاوره و اعطای وکالت در خیابان پاسداران به نشانی پاسداران- بوستان دوم- ابتدای گیلان غربی- پلاک 46- طبقه سوم جنوبی مراجعه نمایید و یا با شماره  22881951-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

مواردی که در خصوص دادسرا و دادگاه خیابان پاسداران بایستی مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • برای شکایت کیفری در خیابان پاسداران به کجا مراجعه نماییم؟
  • بهترین وکیل خیابان پاسدران کیست؟
  • برای طلاق توافقی در محدوده خیابان پاسداران به کجا مراجعه نماییم؟
  • دادگاه خیابان پاسداران کجاست؟
  • دفتر وکالت در خیابان پاسداران کجاست؟

خیابان پاسداران را می توان به سه منطقه برای مراجع قضایی تقسیم نمود بدین شرح که

منطقه 3 خیابان پاسداران

خیابان پاسداران در منطقه 3 تهران وجود دارد بدین عبارت که این خیابان در محدوده 3 شهرداری تهران از ابتدای جنوبی خیابان پاسداران رو به شمال تهران قرار دارد و امتداد آن از ابتدای تقاطع پاسداران با پل شهید صدر منطقه ۳ می باشد.

خیابان اصلی پاسداران، یعنی بخش غربی این خیابان و بخش شرقی این خیابان تا بزرگراه صیاد شیرازی در محدوده منطقه ۳ تهران است.

 فلذا دعاوی حقوقی و کیفری آن به دادگاه و دادسرای منطقه ۳ تهران ارجاع می گردد.

حال چنانچه شما در محدوده مورد نظر خیابان پاسداران اقامت دارید و قصد طرح شکایت کیفری مانند ترک انفاق، کلاهبرداری، سرقت، خیانت در امانت، فروش مال غیر، جرایم مالی و اقتصادی و... می توانید دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳ تهران واقع در محدوده میدان ونک تهران اقدام به طرح و پیگیری دعوی خود نمایید.

با توجه به مطالب فوق جالب است بدانید دادگاه کیفری دو خیابان پاسداران همچنین در مجتمع قضایی شهید قدوسی تهران مستقر می باشد.

برای دریافت نحوه طرح شکایت و پیگیری پرونده های کیفری خود می توانید با بهترین وکیل کیفری تهران در خیابان پاسداران در ارتباط باشید.

 دادگاه خانواده خیابان پاسداران

که مربوط به در منطقه ۳ تهران می باشد. لازم است برای طرح دعاوی در صلاحیت دادگاه خانواده همچون طلاق، طلاق توافقی، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، حضانت فرزند و همچنین سایر دعاوی مرتبط با دادگاه خانواده در منطقه پاسداران تهران و در محدوده منطقه 3 از محله های فوق الذکر، می توانید به مجتمع قضایی خانواده شماره ۲ یا دادگاه خانواده ولنجک مستقردر بلوار عدالت ولنجک مراجعه نمایید.

 دادگاه حقوقی خیابان پاسداران

که در منطقه 3 تهران مستقر است، مجتمع قضایی شهید صدر تهران می باشد که البته به تازگی به آدرس جدید نقل مکان کرده است یعنی خیابان شیخ بهایی ۱۲ متری اول و شما عزیزان می توانید برای پرونده های حقوقی خود به آنجا مراجعه نمایید.

دعاوی حقوقی خیابان پاسداران شامل دعاوی ملکی، مطالبه وجه، مطالبه چک، اختلافات مالی ناشی از قرارداد و حقوقی بین شرکت ها، تخلیه، خلع ید و قلع و قمع بنا، تصرف عدوانی و همچنین مزاحمت ملکی، دعوی الزام به تنظیم سند رسمی، فسخ قرارداد و همچنین تنفیذ فسخ قرارداد و سایر دعاوی حقوقی می باشد.

منطقه 4 خیابان پاسداران

محدوده ای از پاسداران در منطقه ۴ تهران واقع شده است بدین شرح که شامل خیابان های گلستان دوم، گلستان پنجم و همچنین برخی از خیابان های شرقی پاسداران است و امکان راهیابی به منطقه ۴ تهران یعنی محدوده های هروی و خیابان شهید عراقی وجود دارد.

هرچند بنا به دلیل نزدیکی این محله ها با خیابان پاسداران می توان از طریق خیابان پاسداران به آن دسترسی داشت.

لازم است توجه داشته باشید که با توجه به اینکه شرق خیابان پاسداران یعنی محدوده بعد از خیابان صیاد شیرازی در محدوده منطقه ۴ تهران قرار گرفته است و می بایست برای طرح شکایت کیفری به دادسرای ناحیه ۴ تهران واقع در شهرک حکیمیه مراجعه نمایید.

 دادگاه کیفری دو خیابان پاسداران

که مربوط به منطقه ۴ می شود، مجتمع قضایی شهید مدرس است که در شهرک حکیمیه تهران واقع شده است.

همچنین مجتمع قضایی شهید باهنر تهران که در قنات کوثر واقع شده است صلاحیت رسیدگی به دعاوی حقوقی و همچنین دعاوی خانواده منطقه ۴ تهران را به عهده دارد و عزیزان منطقه 4 خیابان پاسداران برای دعاوی خود می توانند به آنجا مراجعه نمایند.

منطقه 1 خیابان پاسداران

دادگاه محدوده پاسداران که مربوط به منطقه ۱ می شود. از پارک نیاوران تا میدان نوبنیاد همچنین میدان شهید باهنر و خود خیابان پاسداران در محدوده منطقه 1 تهران واقع شده است.

دادسرای منطقه ۱ تهران که به دادسرای ناحیه یک الهیه یا شمیران معروف است در خیابان شریعتی، تقاطع اتوبان صدر و در خیابان الهیه تهران واقع شده است.

کلیه پرونده های کیفری در منطقه 1 تهران به دادسرای ناحیه یک ارجاع می گردد و پس از بررسی و اخذ نتیجه نهایی به مجتمع قضایی عدالت تهران واقع در خیابان فناخسرو تجریش ارجاع می گردد.

 دادگاه حقوقی پاسداران که مربوط به منطقه 1 می شود.

این دادگاه (مجتمع قضایی عدالت تهران) صلاحیت رسیدگی به کلیه دعاوی حقوقی و ملکی واقع در منطقه پاسداران و همچنین در محدوده منطقه یک تهران را دارد.

 دادگاه خانواده پاسداران که مربوط به منطقه ۱ می شود.

همانگونه که پیشتر اعلام گردید مجتمع قضایی خانواده شماره ۲ ولنجک صلاحیت رسیدگی به کلیه دعاوی خانواده واقع در منطقه یک تهران که شامل قسمتی از پاسداران نیز می شود را به عهده دارد.

نحوه طرح دعوی در خیابان پاسداران چگونه است؟

هرچند توصیه و تاکید داریم با توجه به گستردگی که وجود دارد و جهت جلوگیری از هدر رفت وقت و هزینه خود به وکیل دادگستری جهت طرح دعوی مراجعه نمایید لیکن می توانید جهت طرح دعاوی خود به دفاتر خدمات قضایی واقع در کل ایران جهت ثبت دعاوی خود در خیابان پاسداران مراجعه نمایید.

بهترین وکیل خیابان پاسداران چه کسی است؟

مسلماً خیلی از وکلا بهترین ها در کار خود در خیابان پاسداران هستند لیکن شما می بایست با توجه به نوع دعوی خود بهترین وکیل خیابان پاسداران مربوط با تخصص مد نظر را انتخاب نمایید.

برای همراه داشتن وکیل خیابان پاسداران کافی است هم اکنون با دپارتمان های تخصصی گروه وکلای نستوه در ارتباط باشید.
logo-samandehi