موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

دادسرای ناحیه ۲۷ / دادسرای جنایی و ویژه قتل

با سلام و درود بر شما دوستان و همراهان گرامی

در مطلب پیش رو که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه گردیده است، به بررسی یکی از موضوعات حقوق کیفری با عنوان دادسرای ناحیه ۲۷ که همان دادسرای جنایی و ویژه قتل است خواهیم پرداخت. در صورتی که تا پایان این مطلب همراه ما باشید، به پاسخ پرسش های زیر دست خواهید یافت.

مواردی که در خصوص وکیل دادسرای ویژه قتل می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • نشانی جدید دادسرای ناحیه 27 کجاست؟
  • منظور از دادسرای ناحیه ۲۷ جنایی ویژه قتل چیست؟
  • دادسرای جنایی ویژه قتل صلاحیت رسیدگی به کدام موضوعات را دارد؟
  • در پرونده های دادسرای ناحیه ۲۷ وکیل خود را چگونه انتخاب کنیم؟
  • بهترین وکیل پرونده های قتل مشکوک کیست؟

موسسه حقوقی دادآوران نستوه مفتخر است جهت حال رفاه شما عزیزان آماده ارائه خدمات مشاوره به صورت آنلاین و غیرحضوری می باشد. البته در صورت تمایل امکان تشکیل جلسه حضوری نیز میسر است. هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

بیشتر بدانید:تعریف قتل و انواع مجازات آن

منظور از دادسرا چیست؟

دادسرا مرجعی کیفری به منظور انجام تحقیقات مقدماتی در خصوص پرونده های کیفری است. توضیح اینکه؛ اصولا در نظام حقوقی ایران رسیدگی به پرونده های کیفری در طی دو مرحله انجام می گیرد. مرحله اول رسیدگی دادسرا و مرحله دوم رسیدگی در دادگاه خواهد بود. رسیدگی در دادسرا تابع نظام تفتیشی، غیرعلنی و محرمانه است. پرونده های کیفری ابتدا دردادسرا مطرح و تحقیقات اولیه در خصوص ارتکاب اعمال مجرمانه توسط مقامات قضایی این مرجع به انجام می رسد. در صورتی که مقام قضایی دادسرا مجرمیت متهم را احراز نماید، پرونده با صدور قرار مجرمیت و سپس کیفرخواست به دادگاه صالح ارسال می شود. همچنین در صورت عدم احراز جرم پرونده با صدور قرار منع تعقیب مواجه خواهد شد. خوب است بدانید، ریاست دادسرا بر عهده دادستان است و سایر مقامات قضایی (بازپرس و دادیار) زیر نظر دادستان و در حدود قانون وظایف قضایی محوله را انجام می دهند. نکته ی مهمی که باید به آن توجه نمایید اینکه، در مرحله دادسرا حقوق دفاعی متهم تا حدودی از سوی قانونگذار محدود شده است. (در مقایسه با رسیدگی در مرحله دادگاه) در دادسرا مقام قضایی رسیدگی کننده به پرونده این اختیار را دارد، در موارد مقرر قانونی از دسترسی متهم یا وکیل وی به اوراق پرونده جلوگیری نماید. همچنین در برخی از جرایم اختیار و آزادی متهم به منظور تعیین وکیل مدافع محدود شده است. در مورد اخیر تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری در مواردی انتخاب وکیل را صرفا از بین وکلای مورد تایید ریاست قوه قضاییه مجاز دانسته است. نهایتا اینکه، محدودیت های دفاعی متهم در مرحله دادسرا پس از ارسال پرونده به دادگاه برطرف خواهد شد.

بیشتر بدانید: وکیل قتل در تهران

منظور از دادسرای ناحیه ۲۷ جنایی ویژه قتل چیست؟

در قسمت اول این مطلب تا حدودی با مفهوم دادسرا و وظایف آن آشنا شدیم. در ادامه همراه تیم تحریریه گروه وکلای نستوه باشید تا بدانید منظور از دادسرای جنایی یا همان دادسرای ویژه قتل چیست. ریاست قوه قضاییه بر اساس قانون این اختیار را دارد، شعب دادسرای عمومی و انقلاب را به صورت ویژه و تخصصی مامور رسیدگی به پرونده های خاص نماید. شعب تخصصی دادسرای عمومی و انقلاب صلاحیت رسیدگی به موضوعات تخصصی محوله و سایر موضوعات را خواهد داشت. دادسرای ناحیه ۲۷ جنایی ویژه قتل یکی از شعب تخصصی دادسرای عمومی و انقلاب تهران است که به صورت تخصصی به برخی از موضوعات کیفری رسیدگی می کند. شاید این سوال مطرح شود، آیا دادسرای ناحیه ۲۷ جنایی ویژه قتل تنها شعبه تخصصی دادسرای عمومی و انقلاب تهران است؟ پاسخ این سوال منفی است. در واقع دادسرای ناحیه ۲۷ جنایی ویژه قتل یکی از شعب تخصصی دادسرای عمومی و انقلاب تهران محسوب می شود. برخی از شعب تخصصی دادسرای عمومی و انقلاب تهران عبارتند از: دادسرای ویژه سرقت، دادسرای جرایم پولی و بانکی، دادسرای جرایم رایانه ای، دادسرای جرایم امنیت، دادسرای جرایم پزشکی و دارویی و... .

همانطور که در بالا گفتیم: شعب تخصصی دادسرای عمومی و انقلاب علاوه بر موضوعات تخصصی صلاحیت رسیدگی به سایر موضوعات را نیز خواهد داشت.

شعب تخصصی دادسرای عمومی و انقلاب تهران چه تفاوتی با شعب اختصاصی دارد؟

در مورد شعب تخصصی صحبت کردیم. در خصوص شعب اختصاصی باید گفت: شعب اختصاصی صلاحیت رسیدگی به هیچ موضوعی را ندارد، مگر موضوعاتی که به موجب قانون در صلاحیت شعب اختصاصی قرار داده شده است.

بیشتر بدانید: دیه قتل نفس

دادسرای ناحیه ۲۷ جنایی ویژه قتل صلاحیت رسیدگی به کدام موضوعات را دارد؟

همانطور که در بخش های مختلف این مطلب گفتیم، دادسرای ناحیه ۲۷ جنایی ویژه قتل یکی از شعب تخصصی دادسرای عمومی و انقلاب تهران است. این دادسرا به صورت تخصصی به جرایم قتل عمد و در سایر موارد کشف جسد که مرتکبی یافت نشده است رسیدگی می کند. همچنین پرونده های مربوط به جرایم آدم ربایی، تجاوز به عنف و بازداشت غیر قانونی در حوزه قضایی تهران به این دادسرا ارجاع می گردد‌.

بیشتر بدانید: قسامه

به منظور شکایت در دادسرای ناحیه ۲۷ جنایی ویژه قتل به کجا مراجعه کنیم؟

تا پیش از تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی شاکی به صورت حضوری به دادسرای مربوطه مراجعه نموده و شکایت خود را ثبت می کرد. در حال حاضر می توانید، به منظور ثبت شکایت مربوط به جرایم دادسرای ناحیه ۲۷ جنایی ویژه قتل به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی واقع در هر یک از نقاط ایران مراجعه کرده و شکایت خود را ثبت نمایید. در هنگام مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی متن شکواییه به همراه سایر اسناد و مدارک مربوط به ارتکاب جرم همچنین کارت بانکی به منظور پرداخت هزینه های دادرسی را همراه خود داشته باشید. پس از اینکه شکایت شما از طریق دفاتر مربوطه ثبت شد، پرونده به منظور انجام تحقیقات مقدماتی به دادسرای ناحیه ۲۷ جنایی ویژه قتل ارسال می گردد.

بیشتر بدانید: وکیل قتل

در پرونده های مربوط به دادسرای ناحیه ۲۷ جنایی ویژه قتل وکیل خود را چگونه انتخاب کنیم؟

گروه وکلای نستوه متشکل از وکلای مجرب و متخصص عضو کانون وکلای دادگستری مرکز دارای دانش و تجربه در پرونده های مربوط به دادسرای ناحیه ۲۷ جنایی ویژه قتل می تواند به عنوان وکیل و مشاور در کنار شما باشد شما می توانید با مراجعه حضوری به نشانی دفتر گروه وکلای نستوه واقع در خیابان پاسداران ضمن برخورداری از خدمات مشاوره ای وکلای متخصص ما با اعطای وکالت پیگیری و دفاع از حقوق خود در پرونده های مربوط به دادسرای ناحیه ۲۷ جنایی ویژه قتل را به ما بسپارید. وکلای متخصص ما در چارچوب قانون از هیچ تلاشی به منظور احقاق حقوق قانونی شما دریغ نخواهند کرد.برخی از خدمات وکالتی ما در پرونده های مربوط به دادسرای ناحیه ۲۷ جنایی ویژه قتل به شرح زیر است:

بررسی دقیق اسناد و مدارک مربوط به پرونده و ارائه مشاوره تخصصی توسط وکلای متخصص، تنظیم شکواییه توسط وکلای متخصص در پرونده‌های مربوط به دادسرای ناحیه ۲۷ جنایی ویژه قتل، تنظیم کلیه لوایح دفاعی در پرونده های مربوط به دادسرای ناحیه ۲۷ جنایی ویژه قتل، قبول وکالت به منظور دفاع از حقوق قانونی شما در پرونده های مربوط به دادسرای ناحیه ۲۷ جنایی ویژه قتل

امیدوارم، مطلب فوق که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه گردیده است، مورد مطالعه و استفاده شما قرار گرفته باشد. شما می توانید از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه با گروه وکلای نستوه تماس بگیرید.

logo-samandehi