موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

دفتر وکیل کیفری

با سلام و درود بر شما دوستان و همراهان گرامی

در مطلب پیش رو که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه می گردد، به شرح و بیان یکی از موضوعات حقوقی تحت عنوان دفتر وکیل کیفری خواهیم پرداخت. امیدواریم، این مطلب مورد مطالعه و استفاده شما قرار گیرد.

بیشتر بدانید: شماره موبایل وکیل حقوقی

مواردی که در خصوص دفتر وکیل کیفری می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • وکیل رسمی دادگستری چه کسی است؟
  • به منظور اطمینان از وکیل رسمی بودن شخصی که به او مراجعه کرده ایم، چه اقدامی می توان انجام داد؟
  • آیا دفاتر وکلای رسمی دادگستری با دفاترموسسات حقوقی تفاوت دارد؟
  • نشانی دفتر وکیل کیفری را چگونه به دست آوریم؟
  • هزینه وکیل کیفری چقدر است؟

به منظور بهره مندی از مشاوره تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری می توانید هم اکنون با موسسه حقوقی دادآوران نستوه در ارتباط باشید و از خدمات وکالتی بدون واسطه از وکیل بهره مند گردید.

در این مطلب تصمیم داریم، موضوعی تحت عنوان دفتر وکیل کیفری را مورد بررسی قرار دهیم.

وکیل دادگستری به چه کسی اطلاق می گردد؟

شاید از منظر تئوری پاسخ به این سوال چندان دشوار نباشد. از حیث قوانین مختلفی که در حوزه وکالت دادگستری در کشورمان وجود دارد، وکیل رسمی دادگستری به شخصی (اعم از زن یا مرد) گفته می شود،  که پس از گذراندن دوره ای تئوری و عملی سخت و طولانی به عنوان وکیل پایه یک دادگستری به عضویت یکی از کانون های وکلای دادگستری کشور در می آید.

منظور از دوره های تئوری و عملی که یک وکیل دادگستری طی نموده است کدام است؟

شخصی قصد دارد در ایران وکیل پایه یک دادگستری شود می بایست، ابتدا به تحصیل در یکی از دانشکده های حقوق یا سایر رشته های تحصیلی مرتبط با رشته حقوق نظیر فقه و حقوق بپردازد. پس اتمام دوران تحصیل در صورتی که شرایط قانونی لازم به منظور شرکت در آزمون کارآموزی کانون وکلای دادگستری را دارا باشد باید در این آزمون شرکت نماید. در صورت موفقیت در آزمون کارآموزی کانون وکلای دادگستری به عنوان کارآموز به عضویت کانون وکلای مربوطه در می آید. سپس دوران کارآموزی آغاز می شود. چنانچه کارآموز آموزش های عملی و تئوری کانون وکلا را با موفقیت سپری نماید اجازه حضور در آزمون دو مرحله ای اختبار به وی داده می شود. در نهایت با موفقیت و کسب امتیاز لازم در آزمون اختبار کارآموز شایسته اعطاء پروانه وکالت پایه یک تشخیص می شود.

بیشتر بدانید: دفتر وکیل

آیا کسب مجوز پروانه وکالت پایه یک دادگستری صرفاً از طریق فرآیند فوق و کانون های وکلای دادگستری ممکن خواهد بود؟

کانون وکلای دادگستری اولین، قدیمی ترین و مستقل ترین نهاد اعطاء پروانه وکالت رسمی دادگستری در ایران می باشد. اما در حال حاضر مسیری دیگری نیز به منظور کسب پروانه وکالت پایه دادگستری وجود دارد. این مسیر اقدام از طریق مرکز امور مشاوران قوه قضاییه و آزمون های مربوط به آن مرکز می باشد. در واقع، در صورتی که از پس مراحل و شرایط سخت عضویت در معتبرترین نهاد وکالتی کشور که همان کانون وکلای دادگستری می باشد بر نیامدید، می توانید از طریق مرکز امور مشاوران اقدام نمایید. در انتهای این بند خاطر نشان می شود، در حال حاضر وکلای پایه یک دادگستری بر حسب مورد می توانند، عضو کانون های وکلای دادگستری یا مرکز امور مشاوران قوه قضاییه باشند.

توضیح دادیم منظور از وکیل رسمی دادگستری چه شخصی می باشد.

بیشتر بدانید: وکیل مالیاتی

به منظور اطمینان از وکیل رسمی بودن شخصی که به او مراجعه نموده ایم چه باید کرد؟

در این باره می بایست قائل به تفکیک شد. در خصوص وکلای رسمی عضو کانون وکلای دادگستری می توانید، با مراجعه به سایت کانون متبوع وکیل و یا سایت صندوق حمایت کانون وکلای دادگستری و با جست جو در قسمت مشخصات وکیل از وکیل  بودن شخصی که به او مراجعه نموده اید اطمینان حاصل نمایید. همچنین در خصوص وکلای عضو مرکز امور مشاوران قوه قضاییه می بایست به سایت مرکز امور مشاوران مراجعه گردد.

آیا دفاتر وکلای رسمی دادگستری با دفاتر موسسات حقوقی تفاوت دارد؟

متاسفانه در گذشته اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری که زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد، مجوز تاسیس موسسات حقوقی توسط اشخاص غیر وکیل را صادر می نمود. (خوشبختانه اخیراً با رای صادره از سوی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری تا حدودی جلوی این رویه غلط و غیر قانونی گرفته شده است) اغلب دفاتر این موسسات توسط افراد فاقد تخصص و تجربه در حوزه وکالت دادگستری اداره می شود، که به جرات می توان گفت معلومات حقوقی این افراد گره از ساده ترین پرونده های حقوقی باز نخواهد کرد. پس توصیه و تاکید می کنیم، پیش از مراجعه به یک دفتر حقوقی از وکیل رسمی بودن اداره کنندگان آن دفتر اطمینان حاصل نمایید.

بیشتر بدانید: نمونه لایحه ابطال وکالتنامه

نشانی دفتر وکیل کیفری را چگونه به دست آوریم؟

شما می توانید کلیه امور کیفری خود را به گروه وکلای نستوه بسپارید. دفتر حقوقی گروه وکلای نستوه واقع در شهر تهران و محله پاسداران می باشد.

گروه وکلای نستوه متشکل از وکلای رسمی عضو کانون وکلای دادگستری مرکز همکاره آماده و مشتاق است در کلیه امور کیفری به عنوان وکیل یا مشاور در کنارتان باشد. شما با مراجعه به گروه وکلای نستوه این اطمینان و آسودگی خاطر را دارید که تمامی  خدمات حقوقی مد نظر شما از طریق وکلای رسمی عضو کانون وکلای دادگستری انجام می گیرد. خوب است بدانید، موسس و اداره کنندگان و تمامی همکاران گروه وکلای نستوه از وکلای رسمی عضو کانون وکلای دادگستری می باشند.

برخی از خدمات حقوقی گروه وکلای نستوه عبارتند از:

بررسی دقیق مدارک و ارائه مشاوره تخصصی، اخذ وکالت به منظور مطالعه پرونده شما و سپس ارائه راهکاری در جهت احقاق حقوق قانونیتان، تنظیم دادخواست در کلیه دعاوی حقوقی و دیوان عدالت اداری توسط وکیل متخصص، تنظیم شکوائیه در کلیه امور کیفری توسط وکیل متخصص، تنظیم لوایح حقوقی و کیفری توسط وکیل متخصص، قبول وکالت و احقاق حقوق قانونی شما در کلیه مراجع قضایی و غیر قضایی.

امیدواریم، این مطلب که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه گردید مورد مطالعه و استفاده شما واقع گردد. شما می توانید، از طریق راه های ارتباطی معرفی شدده در این صفحه با گروه وکلای نستوه تماس بگیرید.

logo-samandehi