موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

نمونه شکایت از کارشناس رسمی دادگستری

کارشناسی برای انجام اموری است که معمولاً در تخصص قاضی دادگاه نمی باشد از این رو اقدام به تعیین کارشناس می گردد. نظر پلیس راهور در تصادفات نظر کارشناسی محسوب می شود و هم چنین نظر پزشکی قانونی یک نظر کارشناسی می باشد. اما مطلب در خصوص کارشناسان رسمی دادگستری تنظیم شده است.

برای شکایت از کارشناس دادگستری فرق است بین تخلف کارشناس و ارتکاب جرم از سوی ایشان با این توضیح که تخلف در صلاحیت دادسرای کانون کارشناسان است و مجازات اداری به همراه دارد در حالی که جرم در صلاحیت دادسرای عمومی است و مجازات و تعقیب جزایی در پی دارد. کارشناس به طور معمول به تقاضای طرفین مشخص می گردد و همیشه تعداد آن فرد می باشد لیکن در مواردی ممکن است کارشناس با توجه به شرایط پرونده توسط دادگاه تعیین گردد. کارشناس مکلف به انجام موضوع کارشناسی در مهلت مقرر قانونی و ابلاغی به ایشان می باشد. کارشناسی هم در موضوعات حقوقی و هم در موضوعات کیفری وجود دارد. هزینه کارشناسی پس از انجام موضوع کارشناسی پرداخت می شود.

مواردی که در خصوص شکایت از کارشناس رسمی دادگستری می بایست مد نظر قرار گیرد عبارت است از

  • نمونه شکایت از کارشناس چگونه است؟
  • هزینه شکایت از کارشناس چقدر است؟
  • راه های شکایت از کارشناس چیست؟
  • مدارک شکایت از کارشناس چیست؟
  • رسیدگی به تخلف کارشناس چگونه است؟

با مطالعه مطلب تهیه شده در موسسه حقوقی دادآوران نستوه توسط وکیل پایه یک دادگستری، ضمن کسب از اطلاعات کاربردی می توانید در صورت نیاز به دریافت مشاوره تخصصی با وکیل در دپارتمان گروه وکلای نستوه در ارتباط باشید.

نمونه شکایت از کارشناس رسمی دادگستری

شاکی:آقای... فرزند... به آدرس...

مشتکی‌عنه:.... به آدرس...

وکیل: سید علی میررجبی به آدرس پاسداران بوستان دوم ابتدای گیلان پلاک 46 طبقه سوم جنوبی

موضوع شکایت:

1. عدم انجام کارشناسی در موعد مقرر (تخلف موضوع ماده 159 قانون آیین دادرسی کیفری)

2. مسامحه و سهل‌ انگاری در اظهارنظر (تخلف موضوع بند 3 ماده 26 قانون کارشناسان رسمی دادگستری)

دادستان محترم دادسرای انتظامی کانون کارشناسان رسمی دادگستری

احتراماً به وکالت از شاکی انتظامی به استحضار عالی می‌رساند:

1. پس از طرح شکایت ربا از سوی موکل و ارجاع آن به شعبه... بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه... تهران، قرار ارجاع امر به کارشناسی  صادر و طی اخطاریه مورخ... به ایشان ابلاغ می ‌گردد. لیکن علیرغم تعیین مهلت معین برای انجام کارشناسی، کارشناس محترم بدون اخذ تجویز تمدید مهلت از سوی بازپرس، نظریه کارشناسی را سه ماه بعد از اتمام مدت مقرر ارائه نموده‌اند.

2. مشتکی‌عنه در دفاع از خود اقدام به ارائه تعدادی فاکتور می‌ نماید که بسیاری از آنها به نام موکل نبوده و فاقد هرگونه امضایی است، لیکن کارشناس محترم بدون در نظر گرفتن عدم انتساب این فاکتورها به موکل (با این وصف که حتی در بالای آن صراحتاً اشخاص دیگری به عنوان مشتری قید شده است) اقدام به اعمال آنها در حساب‌های طرفین نموده‌اند.

3.کارشناس محترم موافقت‌ نامه‌های استنادی از سوی موکل را ضمیمه اظهارنظر ننموده و در هیچ استنادی نیز به این اسناد ننموده‌اند.

با توجه به توضیحات فوق تعقیب انتظامی ایشان مورد استدعاست.

برای نتیجه بخش بودن دعاوی خود بهتر است در اولین گام اقدام به دریافت مشاوره تخصصی با وکیل دادگستری نمایید و با اطلاع کامل از موضوع و شرایط مقرر اقدام به طرح دعوی نمایید که مبادا با طرح دعوی اشتباه شرایط به نفع طرف مقابل عوض گردد. موسسه حقوقی دادآوران نستوه با تشکیل تیم حرفه ای از وکلای پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای دادگستری آماده ارائه خدمات مستقیم و بدون هرگونه واسطه به هم وطنان عزیز می باشد. هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

logo-samandehi