موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل اعاده دادرسی در کاشان

با سلام و درود بر شما دوستان و همراهان گرامی

در این مطلب که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه می گردد، به بررسی موضوعی تحت عنوان وکیل اعاده دادرسی در کاشان خواهیم پرداخت‌. امیدواریم، این مطلب مورد مطالعه و استفاده شما عزیران واقع گردد.

بیشتر بدانید: اعاده دادرسی

مواردی که در خصوص وکیل اعاده دادرسی در کاشان می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • منظور از اعاده دادرسی چیست؟
  • شرایط اعاده دادرسی چیست؟
  • مرجع صالح به منظور رسیدگی به پرونده های اعاده دادرسی در کاشان کجاست؟
  • در پرونده های مربوط به اعاده دادرسی کاشان چگونه وکیل خود را انتخاب نماییم؟
  • چگونه در کاشان اعاده دارسی خود را ثبت نماییم؟

جهت دریافت مشاوره تخصصی با وکیل متخصص در موسسه حقوقی دادآوران نستوه می توانید هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

ابتدا باید بگوییم منظور از اعاده دادرسی چیست؛ توضیح اینکه اعاده دادرسی در کنار فرجام خواهی و اعتراض ثالث یکی از طرق فوق العاده اعتراض به آرای قضایی به حساب می آید. به واقع محکوم علیه قطعی می تواند، از طریق اعاده ی دادرسی به حکم محکومیتی که سابقاً قطعیت پیدا نموده بود، مراتب اعتراض خود را اعلام دارد.

اعاده دادرسی در امور کیفری می ‌تواند؛ از طریق راهکار مندرج در ماده ۴۷۴ قانون آیین دادرسی کیفری صورت گیرد. با این کیفیت که می بایست یکی از جهات قانونی مندرج در ماده مزبور تحقق یافته باشد. در واقع شیوه کار به این صورت است، حکمی از طریق محاکم کیفری صادر و قطعی می شود، سپس محکوم علیه با کیفیت مندرج در قانون آیین دادرسی کیفری و با استناد به یکی از جهات مندرج در ماده ۴۷۴ نسبت به حکم قطعیت یافته درخواست اعاده دادرسی خود را تقدیم دیوانعالی کشور می نماید. در صورتی که قضات دیوان عالی کشور اعاده دادرسی را منطبق با یکی از جهات ماده ۴۷۴ قانون  تشخیص دهند، پرونده به منظور رسیدگی مجدد به دادگاه هم عرض صادرکننده حکم قطعی ارجاع خواهد شد.

بیشتر بدانید: اعاده دادرسی کیفری

از طرف دیگر اعاده دادرسی در امور کیفری می تواند، از طریق راهکار مذکور در ماده ۴۷۷ قانون پیش‌گفته نیز تحقق یابد. منظور اعاده دادرسی از طریق رئیس قوه قضاییه است. در صورتی که رای قطعی صادره خلاف بین شرع باشد، می توان درخواست اعاده دادرسی خود را از طریق رئیس قوه قضاییه به جریان انداخت. شما می توانید، به منظور کسب اطلاعات بیشتر به مقررات قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ مراجعه نمایید‌.

خوب است بدانید، اعاده دادرسی صرفاً مختص به امور کیفری نمی باشد. در حقیقت شما می توانید از احکام قطعیت یافته حقوقی نیز اعاده دادرسی نمایید. بدین منظور می بایست دادخواست اعاده دادرسی خود را تقدیم دادگاه صادر کننده حکم قطعی نمایید.  به منظور کسب اطلاع از مقررات اعاده دادرسی در امور حقوقی می توانید به قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی مراجعه نمایید.  

اینکه اعاده دادرسی چیست و مقررات مربوط به آن به چه صورتی اعمال می شود، موضوع اصلی این نوشتار نخواهد بود. تیم تحریریه گروه وکلای نستوه سابقاً مطالب متعددی را با موضوع اعادی دادرسی و مقررات مربوط به آن تنظیم و در این صفحه ارائه نموده است، به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطالب پیشین مراجعه نمایید.

بیشتر بدانید: اعاده دادرسی حقوقی

مرجع صالح به منظور اعاده دادرسی در پرونده های کاشان کجاست؟

به منظور دستیابی به پاسخ این پرسش می بایست؛ موارد مختلف را از یکدیگر تفکیک نماییم؛ در ادامه و به منظور دستیابی به پاسخ پرسش اخیر همراه تیم تحریریه گروه وکلای نستوه باشید.

الف . اعاده دادرسی از طریق ماده ۴۷۴ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ ؛

فرض بر است، حکم محکومیت شخصی توسط محاکم کیفری کاشان صادر و قطعی می گردد. در صورتی که محکوم علیه مدعی تحقق یکی از جهات مندرج در ماده ۴۷۴ قانون آیین دادرسی کیفری باشد، می بایست درخواست اعاده دادرسی خود را تقدیم دیوان عالی کشور نماید. در صورتی که دیوان عالی کشور اعاده دادرسی را منطبق با یکی از جهات مندرج در ماده ۴۷۴ قانون بداند پرونده را به منظور رسیدگی مجدد به دادگاه هم عرض صادر کننده قطعی ارجاع خواهد داد.

ب . اعاده دادرسی از طریق ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ ؛

در صورتی که رای قطعی صادره از محاکم کاشان خلاف بین شرع باشد، درخواست اعاده دادرسی از طریق رییس کل دادگستری استان کاشان قابل ثبت می باشد. در صورتی که رئیس قوه قضاییه رای قطعی شده را خلاف بین شرع تشخیص دهد، پرونده جهت رسیدگی به یکی از شعب خاص  دیوان عالی کشور ارجاع خواهد شد.

پ . اعاده دادرسی حقوقی؛

 در صورتی که حکمی از محاکم حقوقی کاشان صادر وقطعی شود، و محکوم علیه مدعی وجود جهات اعاده دادرسی مطابق مقررات قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی باشد، می تواند دادخواست اعاده دادرسی خود را با رعایت تشریفات مقرر در قانون اخیرالذکر تقدیم دادگاه صادرکننده حکم قطعی نماید.

بیشتر بدانید: وکیل اعاده دادرسی

در پرونده های اعاده دادرسی کاشان چگونه وکیل خود را انتخاب نماییم؟

همانطور که در ابتدا این نوشتار توضیح دادیم اعاده دادرسی یکی از طرق فوق العاده اعتراض به آرای قضایی به حساب می آید، در حقیقت تا زمانی که حکم یا رای به مرحله قطعیت نرسیده باشد، (منظور از رای اعاده دادرسی از طریق ماده ۴۷۷ میباشد) امکان اعادی دادرسی وجود ندارد. اصولاً درصد موفقیت و پیشرفت کار در مرحله اعاده دادرسی بسیار کمتر است مراحل پیشین خواهد بود. به این منظور سعی کنید، پیش از هر گونه اقدام حقوقی یا قضایی در مرحله اعاده دادرسی با وکلای رسمی عضو کانون وکلای دادگستری مشورت نمایید.

گروه وکلای نستوه متشکل از وکلای مجرب و متخصص عضو کانون وکلای دادگستری مرکز همواره آماده و مشتاق است، در کلیه پرونده های مربوط به اعاده ی دادرسی کاشان به عنوان وکیل یا مشاور در کنارتان باشد.

برخی از خدمات حقوقی گروه وکلای نستوه به شرح آتی می باشد:

بررسی  اسناد و مدارک  و ارائه راهکارهای  به منظور احقاق حقوق قانونی شما، تنظیم دادخواست در کلیه امور حقوقی و دیوان عدالت اداری توسط وکیل متخصص، تنظیم شکواییه در کلیه امور کیفری توسط وکیل متخصص، تنظیم لوایح حقوقی و کیفری توسط وکیل متخصص؛ تنظیم کلیه قراردادهای حقوقی و همراهی شما در جلسات انعقاد قرارداد، قبول وکالت و دفاع از حقوق قانونی شما در کلیه مراجع قضایی و سایر مراجع قانونی.

امیدواریم؛ این مطلب که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه گردید، مورد مطالعه و استفاده شما واقع گردد. شما می توانید از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه با گروه وکلای نستوه تماس بگیرید.

بیشتر بدانید:

1-  اعاده دادرسی در پرونده کلاهبرداری

2- اعاده دادرسی جرائم مواد مخدر

3- وکیل اعاده دادرسی مواد مخدر

4- تفاوت اعاده دادرسی عام و خاص چیست؟

logo-samandehi