موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل تعزیرات حکومتی تهران

وکیل تعزیرات حکومتی تهران

تعزیرات نهاد قضایی به حساب نمی آید هرچند اشخاص رسیدگی کننده در آن را قضات تشکیل می دهند لیکن این نهاد زیر مجموعه قوه قضاییه نمی باشد و توسط قوه مجریه اداره می گردد.

با توجه به مطالب مورد اشاره توصیه وکیل تعزیرات حکومتی تهران استفاده از مشاوره تخصصی وکیل تعزیرات می باشد از این رو می توانید ضمن مراجعه به  موسسه حقوقی دادآوران نستوه  از مشاوره تخصصی وکیل تعزیرات حکومتی تهران در دپارتمان تخصصی  گروه وکلای نستوه  بهره مند شوید.

موضوعاتی که در خصوص وکیل تعزیرات حکومتی تهران بایستی مد نظر داشته باشید عبارت است از

  • بهترین وکیل تعزیرات حکومتی تهران کیست؟
  • آدرس وکیل تعزیرات حکومتی در تهران کجاست؟
  • وکیل تعزیرات حکومتی در پاسداران کجاست؟
  • رسیدگی در تعزیرات حکومتی چگونه است؟
  • اعتراض به رای تعزیرات حکومتی چگونه است؟

به گفته وکیل تعزیرات حکومتی تهران ، سازمان تعزیرات حکومتی یک مرجع  شبه قضایی ویژه برای رسیدگی به تخلفات خاص اقتصادی است که از قوانین خاصی تبعیت می کند.

مطلب مرتبط :  شکایت در سازمان تعزیرات حکومتی

مهمترین قوانین و مقرراتی که بر اساس آن قضات سازمان حکومتی نسبت به رسیدگی پرونده ها اقدام می نمایند عبارتند از:

قانون تعزیرات حکومتی با الحاقات و اصلاحات بعدی آن، آیین نامه قانون تعزیرات حکومتی،  قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور، قانون نظام صنفی کشور، قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان، قانون هدفمند کردن یارانه ها، قانون تشدید مجازات محتکران و گرانفروشی، قانون نحوه اعمال تعزیزات حکومتی راجع به قاچاق کالا و ارز و دیگر قوانین مرتبط.

"راهنما" >>   وکیل تعزیرات باید چه شاخصه های داشته باشد؟ (برای پاسخ به این  سئوال کلیک نمایید)

هریک از قوانین مذکور و قوانین خاص دیگر رسیدگی به برخی تخلفات را برعهده سازمان تعزیرات حکومتی قرارداده است. 

نحوه رسیدگی در تعزیرات حکومتی تهران چگونه است؟

به گفته وکیل تعزیرات حکومتی تهران نحوه رسیدگی به پرونده ها در سازمان تعزیرات حکومتی بر مبنای نوع تخلف یا جرم متفاوت است،؟ برای مثال در خصوص جرایم موضوع قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در صلاحیت تعزیرات حکومتی قرار گرفته است مراحل رسیدگی به شرح ذیل است:

نخستین اقدام در هر پرونده تشخیص صلاحیت است در پرونده های مطرح در تعزیرات حکومتی با توجه به این که صلاحیت از دو معیار حسب مورد تبعیت می نماید این مرحله بسیار مهم است به طور مثال در پرونده های قاچاق کالا و ارز در این پرونده ها بر اساس نوع کالا تعیین می گردد و تقسیم بندی انواع کالا در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این خصوص بسیار مهم و تعیین کننده است .

مطلب مرتبط :  معرفی وکیل تعزیرات

دومین گام شناسایی انوع کالا است چرا که نوع کالا در صلاحیت و همچنین میزان مجازات قانونی موثر است.

ضوابط تشخیص نوع کالا در ماده 122 قانون امور گمرکی آمده است و علی رغم این که موضوعی تخصصی است اما قانونگذار قاضی را مکلف به تشخیص آن بر مبنای معیارهای مندرج در این ماده نموده است.

در مرحله بعد قاضی باید با توجه به نوع جرم یا تخلف تحقیقات قانونی را در مورد موضوع انجام دهد در این خصوص برخی مفاهیم در جریان تحقیقات بسیار مهم است از جمله برگ گزارش و مامور کشف و همچنین زمان کشف و وسیله نقلیه حاوی کالای قاچاق  و مشخصات کامل کالای کشف شده که در مقاله ای مجزا  به آن خواهیم پرداخت.

مطلب مرتبط :  تجدید نظر خواهی از رای دادگاه انقلاب

مهمترین موارد رسیدگی تعزیرات حکومتی چیست؟

بنابر اظهارات وکیل تعزیرات حکومتی تهران مهمترین مصادیق تخلفات مورد رسیدگی در سازمان تعزیرات حکومتی عبارتند از:

قاچاق کالا و ارز درمواردی که در صلاحیت دادگاه انقلاب نباشد به شرح مندرج در  قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز  و همچنین گران فروشی یا کم فروشی وتقلب ، احتکار، نداشتن پروانه کسب صنفی، عرضه خارج از شبکه، عدم درج قیمت، اخفاء و امتناع از عرضه کالا، عدم اجرای ضوابط قیمت گذاری و توزیع، به شرح مندرج در قانون تعزیرات حکومتی و سایر مواردی که در قوانین خاص بر عهده این سازمان قرارداه شده است بهتر است بدانید با توجه به این که سازمان تعزیرات حکومتی مرجعی غیر دادگستری است صلاحیت رسیدگی به هیچ جرمی که مستلزم حبس و مجازات های غیر جزا نقدی باشد را ندارد.

مطلب مرتبط :  نحوه درسیدگی در تعزیرات حکومتی

برای بهره مندی از خدمات وکالتی و مشاوره ای با وکیل تعزیرات حکومتی تهران کافی است با بهترین وکیل تعزیرات حکومتی تهران در موسسه حقوقی دادآوران نستوه در ارتباط باشید.
logo-samandehi