موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل جعل خیابان پاسداران

جعل یکی از جرایم بسیار شایع در دادسراها و همچنین دادگاه های کیفری دو به حساب می آید.

مصادیق جعل به گونه ای می باشد که بسیاری از افراد زمانی که جرم جعل به گوششان می خورد فقط فکر می کنند ساختن یک سند، جعل محسوب می شود و اینگونه است که در بسیاری از موارد مرتکب جرم جعل می شوند بدون آنکه حتی خودشان نیز از آن موضوع آگاه باشند و ناخواسته محکوم به مجازات حبس و... می شوند.

برای اطلاع از جرم جعل، مصادیق، شرایط و مجازات آن می توانید با وکیل جعل خیابان پاسدارن در گروه وکلای نستوه از طریق نشانی پاسداران- بوستان دوم- ابتدای گیلان غربی- پلاک 46 و یا با شماره های 021 – 22881951- 22873972 در ارتباط باشید.

مواردی که در خصوص وکیل جعل خیابان پاسداران بایستی مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • دفتر وکالت در محدوده پاسداران کجاست؟
  • بهترین وکیل دادگاه خانواده پاسداران کیست؟
  • وکیل کیفری در محدوده پاسداران کیست؟
  • وکیل کلاهبرداری در خیابان پاسداران کیست؟
  • بهترین وکیل جعل خیابان پاسداران کیست؟
  • چه مواردی شامل جعل می شود؟

جعل می تواند شامل ساختن نوشته و یا سند باشد یعنی اینکه شخصی اقدام به تهیه یک سند غیرواقعی نماید که هیچگونه اصالتی ندارد.

جعل می تواند شامل ساختن یک مهر باشد یعنی شخص مهر شرکت، شخص یا... هرکسی را به صورت غیرقانونی بسازد.

جعل می تواند شامل انجام امضای اشخاص باشد حال این اشخاص می توانند افراد رسمی و یا غیر رسمی باشند. در رویه قضایی بین کلاهبرداری از طریق امضا و جعل از طریق امضا موضوع شبیه سازی را مد نظر قرار گرفته است، یعنی شخص جاعل عین امضا شخصی را برای مقاصد غیر قانونی جعل می کند حال اگر هرامضایی به جای شخص مورد نظر استفاده نمایید با توجه به شرایط می تواند به جای جرم جعل جرم کلاهبرداری به حساب آید.

مصادیق جرم جعل چیست؟

جعل می تواند شامل خراشیدن سند باشد یعنی شخصی اقدام به خراش قسمتی از سند مثل تاریخ نماید که عدد 3 بشود 2 و از این قبیل موارد جعل است.

جعل می تواند شامل تراشیدن باشد

جعل می تواند شامل قلم بردن در باشد

جعل می تواند شامل الحاق یا محو یا اثبات یا سیاه کردن یا تقدم و تاخیر تاریخ سند نسبت به تاریخ حقیقی یا الصاق نوشته ای به نوشته دیگر یا بکار بردن مهر دیگری بدون اجازه صاحب آن و همچنین نظایر این موارد باشد.

حتی در مواردی عکسبرداری از کارت شناسایی همچون گواهینامه، کارت ملی و... چنانچه موجب اشتباه با اصل شود می تواند از مصادیق جرم جعل به حساب آيد.

با دقت در موارد مورد اشاره مشخص می شود گستردگی جرم جعل بیش از انتظار شما می توانسته باشد و حتی قانونگذار موارد را حصری اعلام نکرده و به صورت تمثیلی با عبارت امثال اینها اعلام نموده است.

بیشترین قسمت های سند که می تواند جعل صورت گیرد چیست؟

به طور معمول بیشترین قسمت هایی از سند دچار جعل می شود که بتواند جلوی ضرری را بگیرد یا منافعی را برای شخص ایجاد نماید که عبارت است از قسمت تعهد آور سند یعنی قسمت وجه قابل پرداخت و یا تاریخ سند و...

تفاوت امحا، خراشیدن و تراشیدن در جرم جعل چیست؟

عمل امحا می تواند نسبت به کل سند و یا قسمت هایی از سند صورت گیرد به نحوی که اشخاص تصور کنند آن قسمت از سند به هیچ عنوان وجود نداشته است.

تراشیدن می تواند از بین بردن کلمه ای به صورت کلی باشد لیکن خراشیدن فقط تغییر جزیی در قسمتی از سند به حساب می آید.

آیا صرف همراه داشتن سند مجعول جرم است؟

لازم است بدانید جعل و استفاده از سند مجعول دو عنوان جدای از یکدیگر است و هر کدام مجازات مستقلی دارد لیکن صرف به همراه داشتن سند جعلی بدون ارائه به ارگان یا نهاد و... نمی تواند جرم استفاده از سند مجعول به حساب آید البته چنانچه همراه دارنده سند مجعول خود جاعل آن باشد به مجازات جعل محکوم می شود.

مجازات جعل چیست؟

به موجب قانون مجازات اسلامی برای جعل مجازات تعیین شده است و البته تفکیکی قانونگذار بین جعل اسناد رسمی و غیر رسمی نیز قائل شده است بدین شرح که

جعل اسناد غیر رسمی می تواند موجب محکومیت از 6 ماه تا 2 سال و یا 3 تا 12 میلیون ریال باشد البته جاعل مکلف به جبران خسارت وارده نیز می باشد مستند به ماده 536 قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات

حال چنانچه کارمندی مرتکب جرم جعل شود به محکومیت 1 تا 5 سال حبس و همچنین پرداخت 6 تا 30 میلیون ریال جزای نقدی محکوم می گردد.

جعل اسناد رسمی می تواند موجب محکومیت 6 ماه تا 3 سال حبس و همچنین جزای نقدی از 3 تا 18 میلیون ریال باشد.

وکیل جعل در پاسداران چه کسی است؟

لازم به ذکر است قبول پرونده های کیفری در تمام تهران از سوی موسسه حقوقی دادآوران نستوه با مدیریت عاملی دکترسیدعلی میررجبی وکیل پایه یک دادگستری میسر است.

شما می توانید هم اکنون با دپارتمان های تخصصی گروه وکلای نستوه متشکل از زبده ترین وکلای دادگستری در ارتباط باشید.
logo-samandehi