موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل دادسرای جنایی

تحقیقات مقدماتی در جرائم به استثنای موارد خاص در صلاحیت دادسرای صالح است. بر اساس ماده 22 قانون آیین دادرسی کیفری، دادسرا وظیفه کشف جرم، تعقیب متهم، انجام تحقیقات، حفظ حقوق عمومی و اقامه دعوی لازم در این مورد و نیز اجرای احکام و نیز انجام امور حسبی و سایر وظایف قانونی در هر شهرستان و در معیت دادگاه آن استان دادسرا تشکیل می شود.

مواردی که در خصوص دادسرای جنایی می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • هزینه وکیل دادسرای جنایی چقدر است؟
  • رسیدگی در دادسرای جنایی چگونه است؟
  • حقوق متهم در دادسرای جنایی چیست؟
  • حضور وکیل در دادسرای جنایی چگونه است؟

دادسرا مهمترین وظیفه در پروسه دادرسی را بر عهده دارد، که همان تحقیقات مقدماتی است. در این مرحله است که پس از کشف جرم، رسیدگی به جرم آغاز میگردد و در نهایت پس از تکمیل تحقیقات با صدور قرار مقتضی، کار دادسرا به اتمام می رسد.

در قانون ایران، دادسراها صلاحیت های ذاتی مختلفی دارند که این تقسیم بندی به دلیل تخصصی بودن رسیدگی به جرائم مختلف می باشد.

یکی از دادسراهای مهم، دادسرای امور جنایی بوده که از دادسراهای عمومی و انقلاب محسوب شده و دادسرایی تخصصی محسوب می گردد.

صلاحیت این دادسرا عبارت از رسیدگی به جرائم قتل عمد، آدم ربایی، ناپدید شدن افراد و تجاوز به عنف می باشد.

پس چنانچه در هر نقطه ای از تهران جرائمی از این دست ارتکاب یابد، رسیدگی مقدماتی به این جرائم در صلاحیت دادسرای امور جنایی می باشد.

چه شما در جرائمی که در صلاحیت دادسرای جنایی است شاکی باشید و چه متهم، قطعاً به وکیل متخصص این امر نیازمندید و می توانید دو وکیل به همراه داشته باشید.

بهترین وکیل دادسرای جنایی کیست؟

یک وکیل جرائم جنایی، وکیلی است که بر تمامی قوانین کیفر ماهوی و شکلی مسلط بوده و علاوه بر این بر رویه کیفری آگاهی داشته و آرای کیفری را مطالعه نماید همچنین با توجه به حساسیت اینگونه پرونده ها از دفاع از حقوق شاکی و یا متهم ابایی نداشته باشد.

استناد به پرونده های مشابه، میتواند یکی از ادله وکیل متخصص در دفاع از شما باشد.

مزایای داشتن وکیل متخصص در دادسرای امور جنایی چیست؟

یکی از مهمترین اموری که در پرونده های اینچنین اهمیت بالایی دارد، مطالعه پرونده است. باید بدانید مطالعه این پرونده ها کار آسانی نیست و علاوه بر این مقامات قضایی به سختی دستور مطالعه پرونده را صادر میکنند.

بنابراین شما باید دارای وکیلی باشد که توانایی اخذ پرونده برای مطالعه و نیز مطالعه دقیق آن را داشته باشد.

همچنین وکیل می تواند شما را در ارئه پاسخ مطلوب به افسران تحقیق یا مقامات قضایی یاری دهد.

وکیل متخصص دادسرای جنایی با تحقیق و جستجو در پرونده ادله لازم را جهت اثبات حقوق قانونی شما خواهد یافت.

داشتن وکیل متخصص امور جنایی، حافظ حقوق شما در برابر اقدامات احتمالی غیر قانونی مقامات دادسرا و پلیس خواهد بود. وکیل قانون را می داند و اجازه اعمال هیچ گونه بی قانونی را به هیچ کس نخواهد داد.

تلاش برای یافتن بهترین راه حل برای شما از دیگر اموری است که وکیل متخصص قادر به انجام آن است، همچنین وکیل می تواند بین طرفین میانجی گری کرده و مصالحه برقرار کند.

بنابرابن توصیه ما به عنوان متخصص امر این است که در جرائم اینچنینی حتماً وکیل داشته باشید.

داشتن وکیل متعهد و دلسوز از بار فشارهای پروسه دادرسی بر دوش شما کم کرده و موجب آسودگی شما خواهد شد، علاوه بر این ماهیت این جرائم و مجازاتهای آن و یا عدم اثبات ادعای شما به حدی سنگین است که عقل سلیم اجازه ورود شما به این شکایات بدون حضور وکیل متخصص را نمی دهد.

پیشینه با ارزش وکلای متخصص امور جنایی گروه وکلای نستوه که از دانش آموختگان تحصیلات تکمیلی در رشته حقوق کیفری بوده و دارای مطالعات گسترده در آرا و کتب مرتبط هستند، و نیز تهعد و دلسوزی برای موکل،ضامن اعتماد شما به ماست.

logo-samandehi