موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل دادسرای کارکنان دولت

با توجه به قانون، تشکیل دادسراها تخصصی در تهران مورد توجه بیشتر قرار گرفت، یکی از دادسراهای تخصصی دادسرای کارکنان دولت می باشد.

دادسرای کارکنان دولت پس از رسیدگی، پرونده را به دادگاه کارکنان دولت ازسال می دارد.

با توجه به تخصصی بودن دادسرای کارکنان دولت بهتر است برای دفاع و یا شکایت از تجارب وکیل دادسرای کارکنان دولت بهره مند گردید.

موسسه حقوقی دادآوران نستوه با تشکیل گروه وکلای نستوه و دپارتمان های تخصصی از جمله دپارتمان کیفری در رابطه با دادسراهای تخصصی از جمله دادسرای کارکنان دولت آماده ارائه خدمات حقوقی تخصصی به شما عزیزان می باشد.

مواردی که بایستی در خصوص وکیل دادسرای کارکنان دولت مد نظر قرار دهید عبارت است از

 • دلیل رسیدگی به پرونده کارکنان دولت در دادسرای فرهنگ و رسانه چیست؟
 • بهترین وکیل دادسرای کارکنان دولت کیست؟
 • برای انتخاب وکیل در دادسرای کارکنان دولت چه باید کرد؟
 • چگونه در دادسرای کارکنان دولت شکایت کنیم؟
 • چگونه از قاضی در دادسرای کارکنان دولت شکایت کنیم؟
 • از چه کسانی در دادسرای کارکنان دولت می توان شکایت کرد؟
 • دادسرای کارکنان دولت صلاحیت رسیدگی به چه جرایمی را دارد؟

به گفته وکیل دادسرای کارکنان دولت رسیدگی به جرایمی همچون تصرف غیر قانونی در اموال دولتی، رشاء و ارتشاء، اختلاس، جرایم در حکم تصرف غیر قانونی در اموال دولتی، تدلیس در معاملات و اخذ پورسانت در معاملات دولتی، که توسط مامورین و کارکنان دولت، کارکنان دادگستری و یا سازمانهای خدمات عمومی صورت گرفته باشد در صلاحیت دادسرای کارکنان دولت می باشد.

 • رسیدگی به اتهامات مقاماتی که در مواد 307 و 308 قانون آیین دادرسی کیفری از آنها نام برده شده است صرف نظر از نوع اتهام ارتکابی از سوی آنها در دادسرای کارکنان دولت می تواند باشد. که شامل دارندگان پایه قضایی- وزیران- معاون وزیران- رییس دیوان محاسبات- دادستان دیوان محاسبات- استانداران- فرمانداران- روسای قوای سه گانه- معاونان روسای قوای سه گانه- مشاوران روسای قوای سه گانه- اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام- اعضای شورای نگهبان- نمایندگان مجلی شورای اسلامی- اعضای خبرگان رهبری می شود.
 • اعلام جرم علیه مقامات انتظامی ارشد همچون سر کلانتر و بالاتر در مواردی که در مقام ضابط مرتکب جرم شده باشند.
 • اموری که از سوی دادستان تهران در خصوص گزارش های سازمان بازرسی کل کشور ارجاع می گردد
 • جرایم شهرداران مناطق و همچنین معاونان شهرداران تهران
 • چنانچه جرمی با مشارکت و یا در صورتی که با معاونت کارکنان دولت و همچنین افراد عادی صورت گرفته باشد، دادسرای کارکنان دولت تهران، صلاحیت رسیدگی به کلیه جرایم متهمین را دارا می باشد هرچند آنها کارمند دولت محسوب نگردند.

نشانی دادسرای جرایم کارکنان دولت کجاست؟

به گفته وکیل دادسرای کارکنان دولت دادسرای رسیدگی به جرایم کارکنان دولت در  تهران و به نشانی میدان ارگ قرار دارد.

نشانی دادسرای فرهنگ و رسانه کجاست؟

به گفته وکیل دادسرای فرهنگ و رسانه نشانی جدید دادسرای فرهنگ و رسانه عبارت است از تهران- خیابان مطهری- قبل از تقاطع صدر است.

جالب است بدانید که دادسرای فرهنگ و رسانه، قسمتی از دادسرای کارکنان دولت می باشد. حال آنکه تمرکز اصلی دادسرای فرهنگ و رسانه، بر جرایم ارتکابی در حوزه فرهنگ و رسانه بوده لیکن در صورت ارسال و ارجاع موضوعی از سوی دادستان تهران، به جرایم کارکنان دولت نیز رسیدگی می نماید.

وکیل دادسرای کارکنان دولت چه ویژگی هایی دارد؟

وکیل دادسرای کارکنان دولت می بایست اطلاع کاملی از قوانین و مقررات استخدامی کشور داشته باشد. همچنین نسبت به  قانون برنامه توسعه پنجساله مطالعه تطبیقی داشته باشد. اطلاعات کاملی در خصوص قوانین تخصیص بودجه و همچنین محل هزینه های بودجه دستگاه های دولتی داشته باشد. اطلاعات کافی در خصوص قوانین استخدامی نیروهای انتظامی و در نهایت تسلط کامل بر قانون آیین دادرسی کیفری و قانون مجازات اسلامی داشته باشد.

این تنها گوشه ای از ویژگی های وکیل دادسرای کارکنان دولت می باشد.

بهترین وکیل دادسرای کارکنان دولت کیست؟

با مطالعه مقاله پیش رو می توانید تصمیم بگیرد که جهت دریافت مشاوره از بهترین وکیل دادسرای کارکنان دولت چه وکیلی دارای شایستگی بوده و می تواند به عنوان وکیل دادسرای کارکنان دولت شما را همراهی نماید. موسسه حقوقی دادآوران نستوه آماده ارائه خدمات حقوقی به شما عزیزان در تمام شهرهای ایران می باشد.

logo-samandehi