موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل دادگاه پولی و بانکی

جرائمی از قبیل اخلال در بورس، قاچاق ارز، تبانی عمده در مبحث فرار مالیاتی، جرائم مالیاتی، خرید و فروش ارز خارجی بدون مجوز بانک مرکزی، پولشویی و تبانی با مامورین و ممیزین مالیاتی، خرید و فروش ارز در صرافی ها و همچنین بسیاری از جرائم دیگر از این قبیل که نظام بانکداری و اقتصادی کشور را تحت تاثیر قرار می دهد و آثار سوئی دارد مرتبط به جرائم مالی می شود و رسیدگی آن در صلاحیت دادگاه پولی و بانکی قرار می گیرد.

مواردی که در خصوص وکیل دادگاه پولی و بانکی باید مد نظر قرار داد عبارت است از

  • بهترین وکیل دادگاه پولی و بانکی کیست؟
  • رسیدگی در دادگاه پولی و بانکی چگونه است؟
  • وکیل دادگاه پولی و بانکی دارای چه شرایطی است؟
  • اعتراض به رای دادگاه پولی و بانکی به چه نحوی است؟

موضوعی که دارای اهمیت فراوان است اینکه اگر هر یک از اشخاص حقوقی مرتکب جرم پولشویی بشوند به اشد مجازات محکوم خواهند شد و در موارد بسیار زیادی دادگاه پولی و بانکی به مواردی رسیدگی می نماید که از پولشویی سرچشمه گرفته است.

پولشویی یکی از اهدافی است که مجرمان در راستای مخفی ماندن نحوه درآمد حاصل از جرایمی چون قاچاق مواد مخدر- قاچاق انسان- اختلاس و... مرتکب آن می شوند.

در مواردی پولشویی جهت فرار مالیاتی می تواند صورت گیرد.

آدرس دادسرای جرایم پولی و بانکی کجاست؟

جالب است که بدانید دادسرای جرایم پولی و بانکی مدتی است که با دادسرای جرایم اقتصادی تلفیق شده است.

نشانی جدید دادسرای جرایم پولی و بانکی که با نام دادسرای ویژه امور اقتصادی معرف می باشد و در استان تهران قرار دارد خیابان خیام- بالاتر از چهارراه گلوبندک- ساختمان دادگاه کیفری یک استان تهران می باشد.

رسیدگی در دادگاه پولی و بانکی چگونه است؟

به گفته وکیل دادگاه پولی و بانکی پس از اینکه اعلام جرم توسط دادستان و یا شکایت شاکی خصوصی به دادسرای جرایم پولی و بانکی ارسال و ارجاع گردد، بازپرس حاضر در دادسرای جرایم پولی و بانکی، اقدام به رسیدگی مطابق قانون می نماید.

حال در صورت احراز وقوع جرم دستور احضار متهم را صادر می نماید. پس از تفهیم اتهام و صدور قرار تامین متناسب در صورت وجود ادله کافی آخرین دفاع اخذ و پرونده با صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست به دادگاه پولی و بانکی ارسال می گردد.

لازم به توضیح است که در مواردی این امکان وجود دارد که به نظر بازپرس متهم بدون احضار حتی، دستور جلب  وی صادر گردد.

پس از رسیدگی در دادگاه پولی و بانکی چنانچه بزه ارتکابی محقق گردد رای بر محکومیت و در غیر اینصورت رای برائت صادر می گردد.

رای صادره قابل اعتراض یا همان تجدیدنظر خواهی در مهلت و فرجه قانونی می باشد.

پولشویی چیست؟

به صورت کلی هر اقدامی که منجر به مشروع جلوه دادن سرمایه کسب شده از طریق نامشروع، به طرق قانونی باشد پولشویی محسوب می شود. به طور مثال حتی تاسیس موسسه خیریه جهت  کمک به نیازمندان برای جلوه دادن مشروعیت پول نامشروع می تواند پولشویی به حساب آید.

در این موارد موسسه خیریه در اصل و در پوشش امور خیریه اقدام به فعالیت های نامشروع می نماید و در آمد آن نیز از راه غیر مشروع می باشد ولیکن به عنوان موسسه خیریه و در غالب امور منافع العامه فعالیت می نماید تا اقدام خود را قانونی جلوه دهد که به این اقدام پولشویی گفته می شود.

بهترین وکیل دادگاه پولی و بانکی چه کسی است؟

با توجه به بزرگی شهر تهران و گستردگی این شهر قطع به یقین افراد بسیاری وجود دارند که در حرفه وکالت به صورت تخصصی فعالیت می نمایند. بهترین وکیل دادگاه پولی و بانکی وکیلی است که ضمن فعالیت تخصصی در دادگاه پولی و بانکی اطلاعات کافی از قوانین و مقررات از جمله قانون مجازات اسلامی، قانون آیین دادرسی کیفری و دیگر قوانین داشته باشد. و به صورت تخصصی در امور کیفری فعالیت داشته باشد.

مشاوره حقوقی با وکیل دادگاه پولی و بانکی چگونه است؟

موسسه حقوقی دادآوران نستوه با تشکیل گروه وکلای نستوه اقدام به راه اندازی دپارتمان های تخصصی در زمینه حقوقی، کیفری، خانواده و... نموده است. شما می توانید با مراجعه به این موسسه از خدمات دپارتمان کیفری که به صورت تخصصی در خصوص دادگاه پولی و بانکی می باشد بهره مند گردید و وقت مشاوره خود را با وکیل دادگاه پولی و بانکی تنظیم نمایید.

اولین گام اعتماد است.

هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

logo-samandehi