موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل شکایت از پزشک اطفال

همانگونه که پیشتر نیز عنوان گردید یکی از مشاغل مقدس و قابل احترام پزشکی است، این احترام منحصر به کشور عزیزمان ایران نمی باشد بلکه پزشکی محبوب ترین و صاحب احترام ترین شغل در دنیا به حساب می آید. با همه اوصاف به موازات هر شغل که افراد شریف عهده دار آن می باشند وجود دارند افراد سودجویی که بر خلاف سوگند اولیه و صرفاً در راستای سودجویی اقدام به اعمال خلاف قانون و رفتار خلاف شأن پزشکی می نمایند.

یکی از مهمترین دلایل شکایت از پزشکان وجود پیشرفت و ایجاد تنوع در بیماری ها است که در صورت عدم بررسی دقیق بیماری از سوی پزشک که معمولاً با عدم تناسب وقت کافی برای بیمار همراه است، می تواند موجب تشخیص اشتباه و متعاقباً افزایش نارضایتی و شکایت از این قشر را فراهم نماید. با توجه به آمار 120 هزار نفری پزشکان در کشور و همچنین میزان سظح قابل قبول این رشته در بین کشورهای همسایه آمار شکایت از این قشر به تناسب آن محدود می باشد.

با پزشک متخلف کودکان چگونه برخورد کنیم؟

در برخورد با پزشک و کادر درمانی که موجب به خطر افتادن جان فرزندتان شده است ضمن حفظ خونسردی پیشنهاد می گردد از وکیل متخصص در این زمینه مشاوره اخذ نمایید. بهتر است با توجه به اهمیت حفظ ادله در اسرع وقت نسبت به این موضوع مهم اقدام نموده که مباداد آثار و مدارک مربوط به احراز جرم و یا تخلف از بین برود به طور مثال مراجعه به پزشکی قانونی می تواند یکی از اقدامات باشد. پزشکی که فاقد صلاحیت علمی و شایستگی حضور در این حیطه باشد مسلماً با شکایت های متعددی روبرو خواهد شد،‌ فلذا برای حفظ جایگاه و شان پزشکی و همچنین جلوگیری از تکرار اقدامات سودجویانه می بایست اقدام به انجام کلیه اعمال قانونی برای مجازات آن شخص نمود.

مواردی که در خصوص شکایت از پزشک کودکان می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • شکایت از متخصص اطفال چگونه است؟
  • برای شکایت از متخصص اطفال به کجا مراجعه کنیم؟
  • نحوه شکایت از پزشک کودکان چگونه است؟
  • وکیل شکایت از پزشک اطفال کیست؟

در صورت عدم دریافت پاسخ سوالات خود در این مقاله می توانید هم اکنون با وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی دادآوران نستوه حتی در ایام تعطیل نیز از طریق شماره های اعلامی در ارتباط باشید.

برای شکایت از متخصص اطفال به کجا مراجعه نماییم؟

به طور کلی برای شکایت از پزشک و کادر درمانی با هر تخصص و در هر درجه ای می توانید به یکی از مراجعی که در ذیل اعلام می گردد مراجعه نمایید، حتی برای شکایت از پزشک کودکان نیز می توانید به:

1- دادسرای رسیدگی به جرایم پزشکی

(واقع در: تهران، پل سید خندان، ابتدای خیابان دبستان، خیابان آریا محمودی، دادسرای جرایم پزشکی و داوریی مراجعه نمایید.)

کلیه اشخاص می توانند برای شکایت از پزشک در هر سطح و تخصصی که در رابطه با قصور، تخلفات و جرایم مرتبط با کار پزشکی می باشد با در دست داشتن ادله و مدارک به یکی از دفاتر خدمات قضایی مراجعه نمایند. پس از ثبت شکایت و ارجاع پرونده به یکی از شعب این دادسرا رسیدگی شروع می شود. طرح دعوی در دادسرای جرایم پزشکی و دارویی می تواند نهایتاً منجر به محکومیت پزشک کودکان به پرداخت دیه، خسارت وارده و همچنین محکومیت به مجازات قانونی اعم از جزای نقدی، حبس، شلاق و... گردد.

2- شورای حل اختلاف ویژه امور بهداشتی

( واقع در: تهران، خیابان کارگر شمالی، خیابان فرشی مقدم، خیابان شانزدهم، پلاک ۱۱،  سازمان نظام پزشکی مراجعه نمایید.)

این مجتمع جهت حل و فصل اختلاف و رسیدگی به موضوعاتی که در صلاحیت آن می باشد تأسیس گردیده است. صلاحیت رسیدگی در شورای حل اختلاف ویژه امور بهداشتی در موضوعاتی با ارزش خواسته تا 20 میلیون تومان و همچنین در مواردی که طرفین در خصوص رسیدگی و حل و فصل خصومت در شورا توافق نموده باشند صالح می باشد. در صورت وجود خواسته ای با بیش از 20 میلیون تومان می توانید به دفاتر خدمات قضایی برای طرح دعوی در دادگاه عمومی حقوقی مراجعه نمایید. البته ممکن است مواردی از دادسرا با قید مهلت برای میانجیگری به این شورا ارجاع گردد. برای طرح دعوی در شورای حل اختلاف می بایست به دفاتر خدمات قضایی مراجعه نمایید.

3- سازمان نظام پزشکی

همانگونه که پیشتر اعلام گردید این سازمان واقع در: خيابان كارگر شمالی، بالاتر از جلال آل احمد، خيابان فرشی مقدم (شانزدهم)، شماره 119، سازمان نظام ‌پزشكی كل كشور مراجعه نمایید.

به کلیه تخلفات حادث شده از سوی پزشکان اعم از تخلفات اداری و انتظامی را مورد بررسی و رسیدگی قرار می دهد و نتیجه آن محکومیت پزشک خاطی با توجه به موضوع و شرایط از توبیخ کتبی تا لغو پروانه طبابت به صورت دائمی می باشد. رسیدگی در این دادسرا با شکایت شاکی و با توجه به شرایط خاص آن شروع می شود.

logo-samandehi