موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل شکایت کیفری پاسداران

دادگاه ها با توجه به صلاحیت و تخصص به دادگاه های حقوقی و دادگاه های کیفری تقسیم می شوند البته در این بین دادگاه خانواده یا دادگاه اطفال و... نیز وجود دارد که به صورت کلی زیر مجموعه دعاوی حقوقی و کیفری می باشند.

اقدام به طرح دعاوی در مراجع حقوقی و کیفری نیازمند دانش و لازمه وجود تخصص می باشد فلذا توصیه می نماییم قبل از هر اقدام با وکیل متخصص مشاوره نمایید.

تقسیم دادگاه ها منجر به وجود صلاحیت هر کدام نسبت به امور تخصصی می باشد حال چنانچه دعاویی که در صلاحیت دیگر دادگاه ها می باشد به صورت اشتباه طرح گردد مسلماً محکوم به شکست می باشد.

مواردی که در خصوص وکیل شکایت کیفری می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • وکیل شکایت کیفری در پاسداران کیست؟
  • نحوه شکایت کیفری چگونه است؟
  • تفاوت دادخواست حقوقی و شکایت کیفری چیست؟
  • تفاوت دادگاه کیفری و دادگاه حقوقی چیست؟
  • بهترین وکیل شکایت کیفری کیست؟

قبل از ورود به موضوع به صورت مختصر اعلام می گردد که دادگاه های کیفری صلاحیت رسیدگی به موضوعات جزایی یعنی جرم را دارند لیکن دادگاه حقوقی صلاحیت رسیدگی به امور حقوقی را دارد.

شکواییه چیست؟

شکواییه عرض حالی است که نسبت به وقوع جرم توسط شخص یا اشخاصی نزد مقام صلاحیتدار طرح می گردد. شاکی یا مدعی و یا وکیل ایشان می تواند اقدام به شکایت کند لیکن در شکواییه می بایست مواردی درج گردد که عبارت است از:

  • موضوع شکایت یکی از مواردی است که می بایست همراه با تاریخ و محل وقوع جرم در شکواییه درج گردد.
  • ادله وقوع جرم که می تواند شامل مشخصات شهود به همراه نشانی آنها و یا مطلعان و دیگر اسامی در صورت امکان باشد.
  • اطلاعات کامل شناسایی شاکی به همراه نشانی، شماره تلفن و...
  • اطلاعات کامل مشتکی عنه یا مضنون در صورت امکان
  • ضرر و زیان وارده به مدعی و مطالبه آن

برای شکایت به کجا مراجعه نماییم؟

تصور مردم بر این است که برای شکایت باید به نیروی انتظامی مراجعه کنند حال آنکه علیرغم تصریح قانون دادستان می بایست شکایت کتبی و شفاهی را همه وقت قبول نماید لیکن در عمل شاکی می بایست برای طرح شکایت به دفاتر خدمات قضایی مراجعه نماید و اقدام به طرح شکایت نماید.

لازم به ذکر است شاکی می تواند در تمام دفاتر خدمات قضایی اقدام به ثبت شکایت نماید لیکن دادسرایی صالح به رسیدگی است که جرم در حوزه آن واقع شده باشد یعنی اگر جرم در پاسداران واقع شده باشد دادسرای ناحیه یک یا دادسرای ناحیه سه صالح به رسیدگی به موضوع جرم می باشد.

تفاوت دعوای حقوقی و کیفری چیست؟

قبل از ورود در موضوع توصیه داریم قبل از هر اقدام با وکیل مشاوره نمایید چرا که بسیاری از موارد هم دارای جنبه کیفری و هم جنبه حقوقی می باشد لیکن طرح شکایت می تواند نتیجه مطلوبی به همراه داشته باشد و زمان کمتری برای رسیدن به نتیجه طی شود همچنین هزینه کمتری برای شاکی در پی دارد به طور مثال عدم پرداخت نفقه از سوی مرد هم دارای عنوان جزایی ترک انفاق و هم دارای عنوان حقوقی مطالبه نفقه می باشد همچنین چک را می توان به عنوان چک بلامحل به صورت کیفری و یا مطالبه چک از طریق حقوقی اقدام نمود و...

البته باید یادآور شویم که برای طرح دعوی کیفری بایستی شرایطی که مد نظر قانونگذار است فراهم شود تا بتوانید اقدام به طرح شکایت نموده و به نتیجه دلخواه برسید.

بهترین وکیل شکایت کیفری کیست؟

بهترین وکیل شکایت کیفری وکیلی است که ضمن اطلاع دقیق از ماوقع و مشاهده مستندات و مدارک اقدام به ارائه مشاوره تخصصی در خصوص طرح دعوی کیفری و یا حقوقی و شرایط حاکم بر آن نماید.

فلذا توصیه می نماییم قبل از طرح شکایت حتماً از وکیل متخصص کیفری مشاوره اخذ نموده و یا به ایشان وکالت طرح و پیگیری دعوا را تفویض نمایید.

logo-samandehi