موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل قاچاق ماینر و بیت کویین

 همانطور که می دانید ارزهای دیجیتال  که بیت کویین نامیده می شوند روز بروز در حال گسترش هستند و به عنوان یکی از مهمترین  ارزهای مبادلاتی در عرصه تجارت مطرح شده اند با توجه به تازگی موضوع جرایم مربوط به بیت کویین و گسترش روزبروز آن شاید شما از جمله کسانی باشید که ناخواسته دچار مشکلات ناشی جرایم و مسایل حوزه بیت کویین و ماینر شده باشید.

با توجه به مطالب فوق شاید هم اکنون نیازمند وکیل قاچاق ماینر و وکیل قاچاق بیت کویین باشید  فلذا موسسه حقوقی دادآوران نستوه آماده ارائه خدمات حقوقی به شما عزیزان در خصوص وکیل جرایم رایانه ای و همچنین وکیل قاچاق ماینر و بیت کویین می باشد.

مواردی که بایستی در خصوص وکیل قاچاق ماینر و بیت کویین مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • بهترین وکیل جرم قاچاق ماینر و بیت کویین چه کسی است؟
  • وکیل متخصص دعاوی قاچاق قاچاق ماینر و بیت کویین در تهران کیست؟
  • مجازات قاچاق قاچاق ماینر و بیت کویین چیست؟
  • دفاع درجرم قاچاق قاچاق ماینر و بیت کویین چگونه است؟
  • بهترین وکیل دعاوی قاچاق قاچاق ماینر و بیت کویین در ایران کیست؟
  • هزینه وکیل دعاوی قاچاق ماینر و بیت کویین چقدر است؟

همانگونه که پیشتر نیز عنوان گردید وکیل دعاوی قاچاق ماینر و بیت کویین  از سوی موسسه حقوقی دادآوران نستوه اقدام به تهیه مقاله پیش رو برای علاقه مندان نموده است.

جهت دریافت مشاوره تخصصی با وکیل دعاوی  قاچاق ماینر و بیت کویین  با ما در ارتباط باشید.

توسعه و گسترش فناوری اطلاعات سبب شده است روز به روز روابط اقتصادی و اجتماعی از نظارت دولت ها خارج و در بستر رایانه انجام گیرد و کامپیوترهای قول پیکر جایگزین انسان شوند پول به عنوان مهمترین رکن مبادلات اقتصادی نیز از این موضوع مستثنی نیست و از فناوری های جدید آن را با مسایلی نو روبرو نموده است به طوری که روز به روز ارزهای دیجیتال و بیت کویین جای خود را به ارزها و پول های سنتی می دهند.

در این راستا شاید شما نیز از جمله کسانی باشید که علاقه مند به حوزه استخراج بیت کویین و ارزهای رمزنگاری شده دیجیتال باشید یا آن که وارد فعالیت های ماینینگ شده باشید و برایتان جای سوال باشد که وضعیت حقوقی استخراج بیت کویین و همچنین ورود و خروج دستگاه های استخراج آن معروف به ماینر در قانون ایران چگونه است.

بنا به اظهار وکیل قاچاق ماینر و بیت کویین بهتر است بدانید ارزهای سنتی  انتشار و تولید آن در دست دولت هاست اما بیت کویین ها یک ارز آزاد که انتشار آن در اختیار هیچ شخص و شرکت نیست و در بستر مجازی تولید می شوند باید بدانید دستگاه های ماینر تنها بوسیله پردازشگرهای قدرتمند قادرند کار تایید تراکنش های تولید ارزهای رمزنگاری شده را انجام دهند از منظر حقوق ایران وضعیت تولید و استخراج بیت کویین (ماینینگ) به وسیله دستگاه های ماینر مبهم است و تاکنون هیچ نهاد قانون گذاری قوانین تعیین کننده ای را در این خصوص به تصویب نرسانده است.

اما ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بر اساس مصوبات خود ورود و خروج دستگاه های ماینر را به کشور بدون سیر تشریفات گمرکی ممنوع اعلام کرده است به عبارتی آن ها را در زمره تقسیم بندی قانونی قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گروه کالای مجاز مشروط قرار داده است با این وصف همانطور که قبلا گفتیم مرجع صالح  به رسیدگی به جرایم سازمان تعزیرات حکومتی است زیراکه از موارد کالای ممنوع در قانون اعلام نشده است اما در صورتی که قاچاق ماینر به همراه کالاهای ممنوعه مطلق باشد یا آن که به صورت سازمان یافته و حرفه ای انجام گیرد در صلاحیت دادسرا و دادگاه انقلاب قرار خواهد گرفت که در خصوص قاچاق ماینر با توجه به اینکه بیشتر به همراه سایر کالاهای قاچاق و مجاز به صورت جاساز وارد کشور می شود پدیده ای شایع است.

بهتر است بدانید علت اینکه ورود و خروج دستگاه های ماینر مجاز شناخته نشده است این است که میزان مصرف برق این دستگاه ها بسیار زیاد است و عموماً وارد کنندگان آن از مالکان یا وابستگان مراکز صنعتی و کشاورزی هستند که از برق های رایانه ای استفاده می کنند و به جای بکارگیری این برق در جهت فعالیت دارای مجوز‌، در مزرعه های استخراج بیت کویین مورد بهرده برداری قرار می گیرد و  درنتیجه عموماً استفاده از آن ها مستلزم وقوع جرایم دیگری نیز میگردد که در رسیدگی تواًمان گاهاً در صلاحیت مراجع رسیدگی موثر است.

به گفته وکیل قاچاق ماینر و بیت کویین از منظر جرم انگاری استخراج بیت کویین و ارزهای دیجیتال منع قانونی ندارد و استخراج آن در حقوق ایران مجاز است اما آنچه قاچاق محسوب می گردد واردات دستگاه های ماینر که نقش اصلی در استخراج بیت کویین انجام می دهد ممنوع است.

مجازات قاچاق ماینر چیست؟

مجازات قاچاق ماینر با توجه به گستردگی آن عبارت است از  ضبط کالا و جزای نقدی یک تا سه برابر معادل ارزش کالا که قاضی تعزیرات حکومتی یا دادگاه حسب مورد با توجه به اوضاع و احوال وقوع جرم نسبت به تعیین مجازات اقدام می نماید.

وکیل دفاع قاچاق ماینر و بیت کویین کیست؟

برای همراه داشتن بهترین وکیل تعزیرات حکومتی در تهران و همچنین وکیل متخصص تعزیرات حکومتی می توانید هم اکنون با موسسه حقوقی دادآوران نستوه در ارتباط باشید.

logo-samandehi