موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل کلاهبرداری بازار تهران

با سلام و درود بر شما دوستان و همراهان گرامی

در این مطلب که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه می گردد، به شرح و بیان یکی از موضوعات حقوقی با عنوان وکیل کلاهبرداری در بازار تهران خواهیم پرداخت.

بیشتر بدانید: وکیل کلاهبرداری

مواردی که در خصوص وکیل کلاهبرداری بازار تهران می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • منظور از کلاهبرداری چیست؟
  • منظور از کلاهبرداری در بازار تهران چیست؟
  • به منظور ثبت شکایت در پرونده های کلاهبرداری در بازار تهران به کجا مراجعه کنیم؟
  • مرجع صالح به منظور رسیدگی به پرونده های کلاهبرداری بازار تهران کجاست؟
  • به منظور شکایت در پرونده های کلاهبرداری بازار تهران وکیل خود را چگونه انتخاب نماییم؟

لازم به ذکر است در صورتی که تا پایان این مطلب همراه ما باشید، به پاسخ پرسش های خود دست خواهید یافت همچنین می توانید جهت دریافت مشاوره حقوقی تخصصی هم اکنون با وکیل متخصص در موسسه حقوقی دادآوران نستوه در ارتباط باشید.

بیشتر بدانید: فرق بین کلاشی و کلاهبرداری چیست؟

منظور از کلاهبرداری چیست؟

کلاهبرداری یکی از جرایم علیه اموال و مالکیت می باشد، که به اصطلاح در ردیف جرایم یقه سفید ها جای می گیرد. شخص کلاهبردار با توسل به وسایل غیر واقعی، جعلی و مانورهای متقلبانه موجبات اغفال و فریب قربانی جرم را فراهم می نماید، و ازاین طریق اموال وی را تصاحب می کند. ماده ۱ لایحه تشدید مجازات مرتکبین ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام عنصر قانونی بزه کلاهبرداری در نظام حقوقی ایران به حساب می‌آید.

بیشتر بدانید: تفاوت کلاهبرداری و سرقت رایانه ای چیست؟

کلاهبرداری در چه صورتی محقق می‌شود و مصادیق آن کدام است؟

برای آنکه بزه کلاهبرداری محقق شود لازم است، شخص کلاهبردار با استفاده از وسایل جعلی و غیر واقعی یا مانورهای متقلبانه زمینه فریب قربانی جرم را مهیا و سپس اموال وی را به نفع خود یا شخص دیگری تصاحب نماید. برای مثال، شخص الف با ارائه کارت شناسایی جعلی خود را مامور شهرداری معرفی کرده و از این طریق با جلب اعتماد شخص ب مبالغی را از وی دریافت می دارد. یا در مورد دیگر شخص الف خود را مالک یک باب آپارتمان معین و مشخص معرفی می‌کند و با مانورهای متقلبانه و با جلب اعتماد خریدار مبالغی را از وی دریافت می‌دارد و سپس متواری می‌شود. در مثال های فوق شخص الف مرتکب بزه کلاهبرداری شده است. خوب است بدانید؛ جرم کلاهبرداری به صرف گفتن دروغ ساده محقق نخواهد شد. بلکه لازم است، کلاهبردار وسایل ساختگی و متقلبانه ارایه کند یا با مانورهایی متقلبانه  اعتماد قربانی جرم را جلب نموده و از این طریق مال وی را تصاحب کند.

کلاهبرداری دارای ظرایف و نکات پیچیده حقوقی بسیاری می باشد، که پرداختن به تمامی آن ها در این مطلب کوتاه امکان پذیر نیست. تیم تحریریه گروه وکلای نستوه سابقاً در مطالب متعددی ابعاد مختلف جرم کلاهبرداری را مورد بررسی قرار داده است. شما می توانید، به منظور کسب اطلاعات بیشتر به آن مطالب که در همین صفحه ارائه گردیده است مراجعه نمایید.

بیشتر بدانید: آیا فریب دادن کلاهبرداری محسوب می شود؟

منظور از کلاهبرداری در بازار تهران چیست؟

در قسمت اول این نوشتار دانستیم، منظور از جرم کلاهبرداری چیست. حال باید دید، منظور از کلاهبرداری در بازار تهران چه می باشد. به طور کلی بازار تهران قدیمی ترین و بزرگترین بازار سنتی تهران و ایران به حساب می آید. اغلب عمده فروشان اصناف مختلف اعم از طلا و جواهرات، پوشاک، مواد غذایی، لوازم اولیه کارگاه ها و تولیدی های مختلف در بازار تهران مستقر می باشند. همه روزه خریداران زیادی از نقاط مختلف تهران و ایران به منظور خرید اجناس مورد نیاز به بازار تهران مراجعه می نمایند.

به لحاظ قدمت و اعتبار تجار و کسبه در بازار تهران اعتماد عمومی مردم نسبت به بازار تهران بیش از سایر بازار های دیگر است. این مهم باعث می شود، مشتریانی که بازار تهران مراجعه می‌کنند، با اعتماد و اطمینان زیاد اقدام به خرید از فروشندگان نمایند. حجم معاملات و گردش مالی بازار تهران بسیار چشمگیر است، از این جهت ارتکاب  جرایمی نظیر کلاهبرداری و سایر جرایم مالی می تواند عواقب و آثار جبران ناپذیری برای هر یک از تجار یا مشتریان ایجاد نماید.

بیشتر بدانید: مجازات جرم کلاهبرداری

آیا وقوع جرمی نظیر کلاهبرداری در بازار تهران مسبوق به سابقه است؟

پاسخ این سوال مثبت است. همانطور که بازار بزرگ تهران زمینه را برای انجام فعالیت های تجاری و اقتصادی بین فروشندگان و خریداران مهیا نموده است، این امکان وجود دارد، برخی از افراد سودجو در قالب فروشنده و خریدار دست به اقدامات مجرمانه نظیر کلاهبرداری زده و از این طریق به خواسته های نامشروع مالی خود دست یابند.

بیشتر بدانید: شگرد جدید کلاهبرداری

به منظور طرح شکایت کلاهبرداری در بازار تهران به کجا مراجعه نماییم؟

در صورتی که در بازار تهران قربانی جرم کلاهبرداری واقع شوید می توانید، شکایت خود را در هر یک از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی واقع در هر یک از شهرهای ایران ثبت نمایید. البته پس از آنکه شکایت شما از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ثبت شد، پرونده به منظور رسیدگی به دادسرای صلاحیت دار ارسال می‌گردد. دادسرای صلاحیت دار به منظور رسیدگی به پرونده های کلاهبرداری در بازار تهران دادسرای ناحیه ۱۲ تهران می باشد. نشانی این دادسرا در محدوده خیابان خیام، ضلع شمالی پارک شهر،خیابان شهید فیاض بخش واقع شده است.

پس از آنکه شکایت شما به دادسرا ارسال شد، می باید به منظور ارائه توضیحات و پیگیری پرونده به دادسرا و سپس به اداره اگاهی مربوطه مراجعه کنید. به یاد داشته باشید، انجام تحقیقات در پرونده های مربوط به کلاهبرداری توسط مامورین اداره آگاهی و بنا به دستور مقامات قضایی دادسرا و دادگاه صورت می گیرد.

بیشتر بدانید: کلاهبرداری مشدد چیست؟

در پرونده های مربوط به شکایت کلاهبرداری در بازار تهران وکیل خود را چگونه انتخاب کنیم؟

شما می توانید وکیل خود را از بین هر کدام از وکلای رسمی عضو کانون وکلای دادگستری انتخاب کنید. اما پیشنهاد می‌کنیم وکیل خود را از بین وکلایی انتخاب کنید که تجربه و دانش پیشبرد پرونده های کیفری مخصوصاً پرونده های مربوط به کلاهبرداری را دارا باشند. گروه وکلای نستوه متشکل از وکلای مجرب و متخصص در حوزه حقوق کیفری این توانایی را دارد، در پرونده های مربوط به کلاهبرداری در بازار تهران به عنوان وکیل و مشاور در کنارتان باشد و پرونده شما را در مسیر قانونی هدایت کند.

برخی از خدمات حقوقی گروه وکلای نستوه در پرونده های مربوط به کلاهبرداری در بازار تهران به شرح زیر است:

بررسی دقیق موضوع و سایر اسناد و مدارک و ارائه مشاوره تخصصی توسط وکلای متخصص، اخذ وکالت به منظور طرح شکایت کیفری با موضوع کلاهبرداری در بازار تهران توسط وکیل متخصص، قبول وکالت به منظور دفاع از حقوق قانونی شما در پرونده های مربوط به کلاهبرداری در بازار تهران، تنظیم لوایح حقوقی در پرونده های مربوط به کلاهبرداری در بازار تهران توسط وکلای متخصص

امیدواریم؛ مطلب بالا که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه گردیده است، مورد مطالعه و استفاده شما قرار گرفته باشد. شما می توانید، از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه با گروه وکلای نستوه  تماس بگیرید.

logo-samandehi