موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل کیفری خیابان پاسداران

لازم به ذکر است خدمات حقوقی در پرونده های کیفری از سوی موسسه حقوقی دادآوران نستوه فقط منحصر و محدود به خیابان پاسداران نمی باشد و خدمات حقوقی گروه وکلای نستوه شامل کل مجتمع های قضایی تهران می باشد.

چنانچه محل اقامت شما در پاسداران است و نیازمند مشاوره حقوقی با وکیل کیفری خیابان پاسداران می باشید، می توانید برای مشاوره حضوری به خیابان پاسداران- بوستان دوم- ابتدای گیلان غربی- پلاک 46- طبقه سوم جنوبی مراجعه نمایید. حال اگر دنبال وکیل کیفری میدان ونک یا وکیل کیفری تهرانپارس و... می باشید، جهت سهولت شما بزرگواران ابتدا مشاوره از طریق آنلاین صورت می گیرد و سپس موضوع شما توسط بهترین و زبده ترین وکیل کیفری تهران پیگیری می شود.

تعدادی از نکات مهم جهت اطلاع از شرایط وکیل کیفری خیابان پاسداران عبارت است از

  • مشاوره آنلاین حقوقی خیابان پاسداران چگونه است؟
  • بهترین وکیل کیفری خیابان پاسداران کیست؟
  • شرایط انعقاد قرارداد با وکیل در خیابان پاسداران چگونه است؟
  • نحوه شکایت از جرایم رایانه ای در پاسداران چگونه است؟
  • وکیل خانواده خیابان پاسداران کیست؟
  • دفتر وکالت خیابان پاسداران کجاست؟

اجاره حساب بانکی یکی از موضوعات شایع این روزهای جامعه تبدیل شده است به نحوی که پلیس فتا در خصوص اینگونه حساب های بانکی که جهت پولشویی، فرار مالیاتی و... افتتاح می گردد هشدار داده است.

کلاهبرداران با سو استفاده از دیگران و طعمه قرار دادن افراد بی بضاعت یا کم بضاعت و با پیشنهاد های وسوسه انگیز جهت اقدامات غیرقانونی اشخاص را مجاب به اجاره حساب بانکی می نمایند و در مواردی از آنها در دفتر اسناد رسمی اقرار نامه دریافت می نمایند و شماره اعلامی به بانک جهت ارسال پیامک نیز متعلق به خودشان می باشد.

با توجه به مجازات جرایم سنگینی همچون پولشویی، فرار مالیاتی، شرطبندی توسط سایت های قمار و... فقط صاحب حساب از طریق مراجع قضایی قابل پیگرد قانونی قرار می گیرد و اینگونه صرف اجاره حساب بانکی مشکلات عدیده ای برای او به وجود می آید.

آیا اجاره حساب بانکی جرم است؟

جالب است بدانید به نقل از دادستان مالیاتی اجاره حساب بانکی به موجب بند 2 ماده 274 قانون مالیات های مستقیم جرم محسوب می شود و مسئولیت هرگونه سو استفاده از حساب بانکی بر عهده صاحب حساب می باشد.

با این وصف اجاره دادن و اجاره کردن حساب بانکی جرم محسوب می شود.

اجاره حساب بانکی محدود و منحصر به حساب بانکی نیست و در مواردی می تواند در اختیار قراردادن کارت بانکی را نیز شامل شود.

از آنجایی که گردانندگان سایت های قمار و شرط بندی در داخل کشور فعالیت می کنند ولیکن خودشان ساکن خارج از کشور می باشند و امکان سوء استفاده از حساب های اجاره ای توسط آنها بسیار زیاد است و همچنین با توجه به اینکه آی پی استفاده شده توسط آنان قابل پیگیری نمی باشد فقط صاحب حساب دارای مسئولیت می باشد و امکان بازداشت مجرم اصلی در بسیاری از موارد غیر ممکن می شود.

مجازات اجاره دادن حساب بانکی چیست؟

هر شخص که حساب بانکی خود و همچنین کد ملی متعلق به خود را به اشخاص دیگری اجاره‌ ‌دهد و به نحو فوق وجوهی که نامشروع می باشد (چراکه منشأ آن‌ها از اعمال مجرمانه همچون پولشویی و فرار مالیاتی بوده) را در حساب خود نگهداری کند و یا اینکه موجب نقل ‌و انتقال آن شود علاوه بر معاونت در جرم اصلی و تحمل مجازات مقرر برای آن جرم، به جرم پولشویی که مجازات آن عبارت است از استرداد تمام وجوه تراکنش شده و سود بانکی مقرر و همچنین جزای نقدی به میزان یک‌ چهارم مبالغ تراکنش شده یعنی عواید حاصل از جرم پولشویی، فرار مالیاتی یا... محکوم می ‌شود.

همانگونه که پیشتر نیز عنوان گردید علاوه بر این مجازات این امکان وجود دارد که پرونده سنگین مالیاتی برای شخص تشکیل شده و در مواردی نیز از سوی دادسرای ویژه جرایم اقتصادی مورد تعقیب قرار گیرد.

تعریف پولشویی چیست؟

با توجه به ماده 2 قانون مبارزه با پولشویی، پولشویی عبارت است از تملک، نگهداری، تحصیل یا استفاده از عواید حاصل از فعالیت‌های غیرقانونی با علم به این موضوع که پول به‌ طور مستقیم یا غیرمستقیم درنتیجه ارتکاب جرم به ‌دست‌آمده است. مبادله تبدیل یا انتقال عوایدی به ‌منظور پنهان کردن منشأ غیرقانونی پول با علم به این‌ موضوع که پول به ‌طور مستقیم یا غیرمستقیم ناشی از ارتکاب جرم بوده یا کمک به مرتکب به‌ نحویکه وی مشمول آثار و تبعات قانونی ارتکاب آن جرم نگردد. همچنین پنهان، کتمان یا اخفا کردن ماهیت واقعی، منبع، محل،‌ منشأ، نقل ‌و انتقال، جابه‌جایی یا مالکیت عوایدی که به‌ طور مستقیم یا غیرمستقیم درنتیجه جرم تحصیل شده باشد.

بنا بر آنچه گفته شد توصیه می گردد حساب بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهید و این موضوع مورد تاکید دادستان امور مالیاتی نیز قرار گرفته است.

دفتر وکیل خیابان پاسداران کجاست؟

تهران- خیابان پاسداران- بوستان دوم- ابتدای گیلان غربی- پلاک 46- طبقه سوم جنوبی

برای مشاوره با وکیل شمال تهران و همچنین وکیل پایه یک دادگستری می توانید با موسسه حقوقی دادآوران نستوه با مدیریت عاملی دکترسیدعلی میرجبی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز همه روزه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ الی ۲۰ و پنج شنبه ها از ساعت ۱۰ الی ۱۶ از طریق شماره تماس  22881951(021) – 22873972(021) در ارتباط باشید.

روابط عمومی گروه وکلای نستوه

logo-samandehi