موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۸۶۰۷۱۲۴۱
مشاوره حقوقی رایگان

سوال خود را بپرسید

وکیل کیفری میرداماد

با سلام و درود بر شما دوستان و همراهان گرامی

در مطلب پیش رو که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه می گردد، به شرح و بیان یکی از موضوعات حقوقی تحت عنوان (وکیل کیفری میردادماد) خواهیم پرداخت.

پیس از شروع بحث اصلی باید بگوییم: تیم تحریریه  گروه  وکلای نستوه تصمیم دارد، در راستای افزایش سطح  دانش و معلومات حقوقی شما شهروندان محترم، مطالی کوتاه و کاربردی در حوزه علم حقوق  تنظیم و از طریق این سایت بارگذاری نماید. پیگیری و مطالعه مطالب کوتاه و کاربروی این صفحه  اگرچه شما را تبدیل به یک وکیل یا حقوق دان زبده و حرفه ای نمی نماید، اما این مزیت را دارد که با برخی از جنبه های کاربردی علم حقوق آشنا شده و چه بسا با کمی دقت و مداومت بتوانید، از این دانش و اطلاعات عمومی خود در مراودات اجتماعی و اقتصادی به بهترین وجه ممکن بهره مند شوید. البته همواره توصیه و تاکید ما این است، پیش از هر گونه اقدام در امور حقوقی و قضایی با وکلای رسمی عضو کانون وکلای دادگستری مشورت نمایید. این برای شما بهترین سرمایه گذاری خواهد بود. در صورت نیاز به وکیل دادگستری می توانید، پیش از هر گونه اقدام حقوقی یا قضایی  با گروه وکلای نستوه که متشکل از وکلای رسمی عضو کانون وکلای دادگستری مرکز می باشد تماس بگیرید. شما می توانید از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه تماس بگیرید.

مواردی که در خصوص وکیل کیفری می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  • منظور از وکیل کیفری چیست؟
  • امور کیفری چه تفاوتی با امور حقوقی دارد؟
  • در امور کیفری به کدام وکیل مراجعه نماییم؟
  • در امور کیفری محله میرداماد به کدام وکیل مراجعه نماییم؟
  • موسسه حقوقی در میرداماد کجاست؟

برای دریافت مشاوره تخصصی هم اکنون می توانید با تماس با موسسه حقوقی دادآوران نستوه با وکیل متخصص در این موسسه در ارتباط باشید و مشاوره تخصصی دریافت نمایید.

پیش از هر چیز باید بدانیم، منظور از امور کیفری چیست؟

در مورد این پرسش می گوییم: موضوعات حقوقی از یک منظر به امور حقوقی و کیفری تقسیم می گردد‌. بدیهی است پرونده های مطروحه در دادگستری نیز به کیفری و حقوقی تقسیم بندی می شود. در امور کیفری پای ارتکاب اعمال مجرمانه نظیر سرقت، خیانت در امانت، قتل و ... در میان است. در حقیقت شخص یا اشخاصی مرتکب فعل یا ترک فعلی می شوند که در قانون برای آن مجازات تعیین گردیده است. اصولا با ارتکاب اعمال مجرمانه هم به حقوق اشخاص خصوصی و هم به حقوق عامه مردم در جامعه آسیب و خدشه وارد می شود. چرا که اعمال مجرمانه نظم و امنیت جامعه را دچار خدشه و تزلزل می نماید.  به منظور پایداری از حقوق حقه جامعه و آحاد مردم در قبال اعمال مجرمانه مقامی تحت عنوان مدعی العموم یا به اصطلاح همان دادستانی در دادگستری وجود دارد. البته وجود مقامی تحت عنوان دادستانی صرفا مختص به دادگستری ایران نبوده بلکه در تمامی کشورهای مترقی جهان چنین مقامی وجود دارد و مشغول برقراری نظم و امنیت جامعه می باشد. در صورتی که مقام دادستانی به طریقی از وقوع جرائم دارای جنبه عمومی  مطلع شود (از طرقی نظیر شکایت شاکی، مشاهده حضوری، از طریق رسانه ها و مطبوعات، فضای مجازی، گزارش موثق ضابطین دادگستری و ...) مکلف است در راستای قانون و مقررات، شخص مرتکب را تحت تعقیب قانونی قرار دهد. خوب است بدانید، برخی از جرائم نظیر توهین یا صدور چک بلامحل فاقد جنبه عمومی بوده و جز با شکایت شاکی قابل تعقیب و پیگیری نخواهد بود. بنابراین در جرائمی که صرفا دارای جنبه خصوصی می باشد، مقام دادستان بدون وجود شکایت شاکی حق تعقیب کیفری مرتکب رادنخواهد داشت.

 امور کیفری چه تفاوتی با امور حقوقی دارد؟

در بند ۱ این نوشتار تا حدودی با مفهوم امور کیفری آشنا شدیم. حال در پاسخ به سوال اخیر می بایست توضیحاتی کوتاه و مختصر راجع به امور حقوقی ارائه دهیم.

در امور حقوقی بر خلاف امور کیفری صحبت از ارتکاب اعمال مجرمانه نمی باشد. در حقیقت، امور و دعاوی حقوقی در مواردی طرح می شود که اشخاص در مراودات و امور مدنی خود دچار اختلاف می شوند. برای مثال، این امکان وجود دارد اشخاص در اثر مراودات تجاری و معاملاتی از یکدیگر طلبکار شوند یا طرفین یک قرارداد به تکالیف و وظایف قانونی خود جامه عمل نپوشانند یا زوجین دچار اختلافات مالی و غیر مالی ناشی از عقد نکاح شوند. در تمامی این مثال ها فعل یا ترک فعل مجرمانه ای رخ نمی دهد، بلکه اشخاص با یکدیگر دچار اختلافات حقوقی می شوند. شاید برایتان این سوال طرح شود، حل و فصل اختلافات حقوقی از چه طریقی به عمل می آید؟ در پاسخ خواهیم گفت؛ بر خلاف امور کیفری، حل و فصل اختلافات حقوقی از طریق محاکم حقوقی یا شورای حال اختلاف انجام می گیرد. بدین ترتیب که یک طرف رابطه حقوقی از طریق تنظیم و تکمیل فرمی تحت عنوان دادخواست اقدام به طرح دعوی می نماید. پس از جری تشریفات قانونی و سیر مراحل رسیدگی دادگاه مبادرت به اتخاذ تصمیم خواهد نمود.

اما در رسیدگی های کیفری، اصولاً تعقیب و انجام تحقیقات مقدماتی از سوی مرجعی تحت عنوان دادسرا انجام می گیرد و متعاقبا با مجرم دانستن مرتکب در دادسرا پرونده با صدور کیفرخواست و به منظور رسیدگی به دادگاه صالح ارسال می شود.

در امور کیفری به کدام وکیل مراجعه نماییم؟

مثل همیشه توصیه و تاکید ما این است: به پیش از هر گونه اقدام حقوقی یا قضایی به وکلای رسمی عضو کانون وکلای دادگستری مراجعه نمایید. این اقدام شما سبب می شود، از مشاوره تخصصی یک وکیل رسمی دادگستری بهره مند شده و از این طریق در مسیر صحیح حقوقی قرار گیرید. در جریان باشید، وکلای پایه یک عضو کانون وکلای دادگستری صلاحیت و مجوز ارائه مشاوره و انجام وکالت در امور حقوقی و کیفری را دارند. پس شما می توانید، کلیه امور حقوقی و کیفری خود را به وکلای عضو کانون وکلای  دادگستری بسپارید.

امور حقوقی و کیفری خود را در محله میرداماد تهران به کدام وکیل بسپاریم؟

در پاسخ خواهیم گفت: شما می توانید از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه با گروه وکلای نستوه تماس بگیرید. برخی از خدمات گروه وکلای نستوه به شرح آتی می باشد:

بررسی دقیق مدارک و ارائه مشاوره فنی و تخصصی، تنظیم دادخواست در امور حقوقی و دیوان عدالت اداری توسط وکیل متخصص، تنظیم شکوائیه در امور کیفری توسط وکیل متخصص، تنظیم لوایح حقوقی و کیفری توسط وکیل متخصص،  تنظیم کلیه قرارداد ها توسط وکیل متخصص، همراهی شما در جلسه انعقاد قرارداد، قبول وکالت و دفاع از حقوق شما در کلیه مراجع قضایی و غیر قضایی.

امیدواریم، مطلب فوق که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و ارائه گردید مورد مطالعه و استفاده شما واقع گردد.

logo-samandehi