موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۲۲۸۸۱۹۵۱

پرسش و پاسخ های آنلاین حقوقی


صرف خرید تجهیزات ماهواره

باسلام،در قانون مجازات دریافت از ماهواره اسمی از خرید برده نشده !آیا صرف خرید این تجهیزات جرم است؟مثلا کسی خریده باشد تا هدیه بدهد!!یا بخرد ولی فروشنده کالا این تجهیزات را تحویل ندهد در واقع کلاهبردار باشد فروشنده،اینجا فعل خرید اتفاق افتاده ولی استفاده و نگهداری نشد ...

این سوال حقوقی در تاریخ 1399-2-31 مطرح شده است.

پاسخ این پرسش

بهنام نزادی بهنام نزادی وکیل پایه یک دادگستری

سلام و وقت بخیر سوال شما دو قسمت دارد در خصوص قسمت اول هرچند از خرید اسمی آورده نشده است لیکن  با توجه به بند الف ماده 9 قانون ممنوعیت بکارگیری تجهیزات دریافت ماهواره (ماده 9 - استفاده‌کنندگان از تجهیزات دریافت از ماهواره علاوه بر ضبط و مصادره اموال مکشوفه به مجازات نقدی از یک میلیون تا سه میلیون ریال‌محکوم می‌گردند.
‌الف - حمل ، نگهداری، نصب و تعمیر تجهیزات دریافت از ماهواره ممنوع و مرتکبین به مجازات نقدی از یک تا پنج میلیون ریال محکوم‌می‌گردند.) همانگونه که مشخص است صرف نگهداری نیز به موجب قانون جرم انگاری شده است و دارای مجازات می باشد. لیکن در خصوص قسمت دوم سوال چنانچه شخصی اقدام به خرید این اقلام نماید لیکن به دلیلی خارج از اراده به طور مثال همان کلاهبرداری یا... نتواند آن را دریافت نماید مرتکب جرمی نشده است و قانونگذار شروع به خرید را جرم انگاری ننموده است و در اینجا جرم تحقق نمی یابد. موفق و پیروز باشید

این سوال حقوقی در تاریخ 1399-2-31 پاسخ داده شده است.

به مشاوره تخصصی تر نیاز دارید ؟

چنانچه به مشاوره تخصصی نیاز دارید از طریق شماره های زیر با مشاوران حقوقی ما در ارتباط باشید

پرسش خود را مطرح کنید

بازدید کننده گرامی چنانچه سوال خود را در میان لیست پرسش و پاسخ ها پیدا نکردید، هم اینک میتوانید از طریق لینک زیر سوال حقوقی خود را با وکلای ما مطرح نمایید و در اسرع وقت پاسخ خود را به صورت کاملا رایگان مشاهده نمایید.

پرسش سوالات حقوقی
logo-samandehi