موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۲۲۸۸۱۹۵۱

پرسش و پاسخ های آنلاین حقوقی


اولویت حکم قطعی دیوان عدالت اداری یا تعهد خدمت جدید؟

سلام. من حکم بورسیه هیات علمی جهت انجام تعهدات خدمتیم در یک دانشگاه درجه یک داشتم اما سال 93، آن دانشگاه، از استخدام اینجانب سرباز زد و اینجانب به دیوان عدالت اداری شکایت کردم و مرداد سال قبل یعنی سال 98 ، حکم قطعی دیوان عدالت اداری را جهت استخدام پیمانی در این دانشگاه را گرفتم. اما قبل از صدور حکم قطعی دیوان عدالت اداری به دلیل فشار ناشی از بیکاری و بی پولی و به دلیل 5 سال خانه نشینی به دانشگاه دور افتاده ای مراجعه کردم و تعهدات خدمتیم از آن دانشگاه درجه یک که از استخدام من سرباز زده بود به این دانشگاه دورافتاده منتقل شد و دو ماه پیش قبل از امضای قرارداد پیمانی، چهار سال هم از من تعهد محضری داخلی جهت خدمت در این دانشگاه دورافتاده از من گرفتن. اما حکم کارگزینی استخدام پیمانی که اخیرا این دانشگاه دور افتاده برای من صادر کرده، شش ماهه است؛ در حالیکه باید یکساله باشد و همچنین به جای شماره استخدامی، کد ملی من را در قسمت مربوط به شماره استخدامی قرار داده است و از طرفی درخواست تامین اعتبار من جهت استخدام پیمانی در این دانشگاه دور افتاده از طرف سازمان مدیریت استان مربوطه رد شده است؛ من هم البته حکم کارگزینی این دانشگاه دور افتاده را امضا نکردم و الان میخوام طبق حکم قطعی دیوان عدالت اداری در همان دانشگاه درجه یک استخدام شم؟ الان پرونده استخدام من در آن دانشگاه مادر در شعبه اجرای احکام است و البته اون دانشگاه مادر هم به شعبه اجرای احکام دیوان عدالت اداری جواب داده که چون تعهدات خدمتی من به آن دانشگاه دورافتاده منتقل شده ،دیگر تکلیفی به اجرای حکم دیوان نداره و دیوان باید پرونده را مختومه کنه که البته من به دیوان گفتم که میخوام در همان دانشگاه مادر استخدام شوم و نمی خوام به این دانشگاه دور افتاده بروم. اجرای احکام دیوان هم اخیرا نوشته که به" لحاظ ضرورت استعلام تجدید" وقت نظارت برای آبان ۹۹ تعیین گردید. حالا به نظر شما آیا، من می توانم طبق حکم دیوان عدالت اداری در همان دانشگاه درجه یک استخدام شم یا اینکه مجبورم در همین دانشگاه دور افتاده که تعهدات خدمتیم به آنجا منتقل شده است استخدام شوم؟ آیا طبق قانون، علیرغم جایابی و انتقال تعهدات خدمتیم به این دانشگاه دور افتاده، میتوانم طبق حکم قطعی دیوان عدالت در همان دانشگاه درجه یک استخدام شوم. خیلی ممنون میشم که جواب سر راست سوالم را بدهید.

این سوال حقوقی در تاریخ 1399-3-24 مطرح شده است.

پاسخ این پرسش

بهنام نزادی بهنام نزادی وکیل پایه یک دادگستری

سلام و وقت بخیر برای پاسخ به این سوال می بایست ضمن ارائه مدارک و مستندات خود در دفتر وکالت یک وکیل متخصص حاضر شوید که با اطلاع از کلیه شرایط و موضوعات امکان ارائه مشاوره تخصصی وجود داشته باشد. به صورت کلی در صورت استخدام در مکان دیگری امکان اجرای رای میسر نخواهد بود و اجرای رای از این بابت با مشکل مواجه خواهد بود هرچند در سوال عنوان نموده اید که آن دانشگاه نیز با مشکلاتی برای استخدام مواجه می باشد. موفق و پیروز باشید

این سوال حقوقی در تاریخ 1399-3-25 پاسخ داده شده است.

به مشاوره تخصصی تر نیاز دارید ؟

چنانچه به مشاوره تخصصی نیاز دارید از طریق شماره های زیر با مشاوران حقوقی ما در ارتباط باشید

پرسش خود را مطرح کنید

بازدید کننده گرامی چنانچه سوال خود را در میان لیست پرسش و پاسخ ها پیدا نکردید، هم اینک میتوانید از طریق لینک زیر سوال حقوقی خود را با وکلای ما مطرح نمایید و در اسرع وقت پاسخ خود را به صورت کاملا رایگان مشاهده نمایید.

پرسش سوالات حقوقی
logo-samandehi