موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۲۲۸۸۱۹۵۱

پرسش و پاسخ های آنلاین حقوقی


آیا حقوق و سنوات به کارگری که ترک کار کرده است هم تعلق خواهد گرفت؟

این سوال حقوقی در تاریخ 1398-10-12 مطرح شده است.

پاسخ این پرسش

بهنام نزادی بهنام نزادی وکیل پایه یک دادگستری

بر اساس ماده ۴۱ قانون رفع موانع تولید رقابت ‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب سال۱۳۹۴، دو تبصره ۴ و ۳ به ماده ۷ قانون کار اضافه شده است که بر اساس این تبصره ها کارفرمایان مکلفند به کارگران با هر نوع قرارداد ولو قرارداد موقت به نسبت مدت کارکرد، مزایای قانونی پایان کار را به حساب هر سال یک ماه آخرین دستمزد پرداخت نمایند. پس پرداخت مزایای پایان کار و نیز سنوات پایان خدمت به نسبت ایام کار از تکالیف کارفرما می باشد و  این حقوق (از جمله سنوات) حتی به کارگری که ترک کار کرده است نیز به نسبت کارکرد تعلق می گیرد. بنابراین به کارگری که بدون جلب رضایت کارفرما یا عدم رعایت شرایط قانونی ترک کار نموده است هم مزایای پایان کار و کلیه حقوق قانونی از جمله سنوات تعلق خواهد گرفت.

این سوال حقوقی در تاریخ 1398-10-12 پاسخ داده شده است.

به مشاوره تخصصی تر نیاز دارید ؟

چنانچه به مشاوره تخصصی نیاز دارید از طریق شماره های زیر با مشاوران حقوقی ما در ارتباط باشید

پرسش خود را مطرح کنید

بازدید کننده گرامی چنانچه سوال خود را در میان لیست پرسش و پاسخ ها پیدا نکردید، هم اینک میتوانید از طریق لینک زیر سوال حقوقی خود را با وکلای ما مطرح نمایید و در اسرع وقت پاسخ خود را به صورت کاملا رایگان مشاهده نمایید.

پرسش سوالات حقوقی
logo-samandehi