موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۲۲۸۸۱۹۵۱

پرسش و پاسخ های آنلاین حقوقی


ابطال سند

با عرض سلام و خسته نباشید ملکی از پدر به ما ارث رسیده که سالهاست حتی در زمان حیات پدر در طرح شهرداری بوده و حالا قصد داریم با شهرداری توافق کنیم تمام وراث به اینجانب وکالت تام دادند و اینجانب سند را از توقیف دادسرا و غیره رفع بازداشت کردم . سوال اول آیا به اسنادی که توسط شهرداری بخاطر اجرای طرح نیاز به ابطال دارند مالیات بر ارث تعلق میگیرد. و سوال دوم با توجه به قدیمی بودن سند و دفترچه ای و منگوله دار نیاز به تعویض سند به تک برگی دارد ؟؟ یا همین سند قدیمی را با توجه به برگه انحصار وراثت و وکالت تام کلیه وراث میشود ابطال کرد . ۳- آیا شهرداری میتواند راحت از اداره ثبت با موافقت وراث درخواست ابطال سند کند .

این سوال حقوقی در تاریخ 1399-5-22 مطرح شده است.

پاسخ این پرسش

بهنام نزادی بهنام نزادی وکیل پایه یک دادگستری

سلام و وقت بخیر مالیات بر ارث ربطی به اسناد شهرداری ندارد و با اداره مالیات می باشد. قاعده انجام امور ملکی تعویض سند مالکیت از منگوله دار و دفترچه ای به تک برگ است لیکن نیاز نیست مگر اداره مربوطه نیاز بداند.شهرداری در مقامی نیست که بتواند از اداره ثبت تقاضای ابطال سند را داشته باشد. موفق و پیروز باشید

این سوال حقوقی در تاریخ 1399-6-4 پاسخ داده شده است.

به مشاوره تخصصی تر نیاز دارید ؟

چنانچه به مشاوره تخصصی نیاز دارید از طریق شماره های زیر با مشاوران حقوقی ما در ارتباط باشید

پرسش خود را مطرح کنید

بازدید کننده گرامی چنانچه سوال خود را در میان لیست پرسش و پاسخ ها پیدا نکردید، هم اینک میتوانید از طریق لینک زیر سوال حقوقی خود را با وکلای ما مطرح نمایید و در اسرع وقت پاسخ خود را به صورت کاملا رایگان مشاهده نمایید.

پرسش سوالات حقوقی
logo-samandehi