موسسه حقوقی دادآوران نستوه
ما همواره کنار شما هستیم
صداقتتخصصسلامت
شماره تماس (+۹۸) ۲۱ - ۲۲۸۸۱۹۵۱

پرسش و پاسخ های آنلاین حقوقی


غبن فاحش و افحش

در سال 90 مادر مرحوم بنده طی معامله ای یک ملکی را می فروشد که بعد از اطلاع از تفاوت 3 برابر قیمت ملک و جهل فسخ معامله اقدام به فسخ معامله طبق غبن فاحش و افحش شدیم و حکم قطعی در سال94 صادر و اقدام به ابطال و انتقال سند بنام واث نمودیم (به دلیل فوت مادرم) در سال 98 با تقاضای اعمال ماده 477 و ثبت ان در شعبه 19 دیوان که عرض 5 روز ثبت و دادنامه بر درست بودن معامله می شود و استناد شعبه اسقاط غبن فاحش در متن چاپی قولنامه که به دلیل غیر قابل بودن تغکیک فاحش از افحش فسخ معامله درست نیست حال گذشت 5 سال از حکم و فوت مادرم و بیان غیر قانونی غیر قابل تفکیک فاحش از افحش چکار کنیم .

این سوال حقوقی در تاریخ 1399-3-27 مطرح شده است.

پاسخ این پرسش

بهاره همایی بهاره همایی وکیل پایه یک دادگستری

با سلام و عرض ادب 

اگر دیوانعالی کشور موارد بین شرع را در پرونده شما احراز ننموده است،متاسفانه پرونده کاملا مختومه بوده و راهی برای طرح مجدد همان دعوا یا رسیدگی به آن وجود ندارد.

اما ممکن است موارد دیگری برای طرح دعوای حقوقی  یا کیفری وجود داشته باشد که احراز این موضوع نیازمند بررسی دقیق مدارک و مستندات شما می باشد.

این سوال حقوقی در تاریخ 1399-4-3 پاسخ داده شده است.

به مشاوره تخصصی تر نیاز دارید ؟

چنانچه به مشاوره تخصصی نیاز دارید از طریق شماره های زیر با مشاوران حقوقی ما در ارتباط باشید

پرسش خود را مطرح کنید

بازدید کننده گرامی چنانچه سوال خود را در میان لیست پرسش و پاسخ ها پیدا نکردید، هم اینک میتوانید از طریق لینک زیر سوال حقوقی خود را با وکلای ما مطرح نمایید و در اسرع وقت پاسخ خود را به صورت کاملا رایگان مشاهده نمایید.

پرسش سوالات حقوقی
logo-samandehi